Poznan.pl BETA

 

Wydarzenia kulturalne 2014

 

Marzec

Koncerty:

  • Simple Minds - Sala Ziemi MTP - Go Ahead - 1.01.
  • Koncert Harmonia Swiatła - Orkiestra Kameralna PR Amadeus - Aula UAM - 2.03.
  • Juno Reactor- Centrum Kultury Zamek - 7.03.
  • Piosenki Kabaretu Starszych Panów - ODK Pod Lipami - 7.03.
  • Waglewski - Fisc-Emade - Klub Eskulap - 7.03.
  • Kuba Badach - Centruk Kongresowo-Dydaktyczne UM - 8.03.
  • Skunk Anansie - Aula UAM - 8.03.
  • Within Templation - -Sala Ziemi - 8.03.
  • Recital Krzysztofa Krawczyka - Teatr Wielki - 9.03.
  • Sylwia Grzeszczak - Hala Arena - 9.03
  • Anna Calvi - Centrum Kultury Zamek - 10.03.
  • Saagara - cykl Ethno Port:Powroty - Centrum Kultury Zamek - 13.03.
  • Saband - Sala Wielka CK Zamek - 14.03.
  • Chemirani's - cykl Ethno Port: Powroty - Centrum Kultury Zamek - 15.03.
  • Koncert promujący plytę Donna B & Dixie C.- Centrum Kongresowo -Dydaktyczne UM - 15.03.
  • Lao Che,Pink Freud - CK Zamek - 16.03.
  • Urodziny Wojtka Kordy - Centrum Kongresowo-Dydaktyczne UM - 17.03.
  • Duet Rebeka - Teatr Polski - 20.03.
  • TSA - org. Ag. Koncertowa Ranus- Klub Eskulap - 21.03.
  • Ryba and The Witches,Donald Small and Blue Mountains,Solitude State - cykl Gramy u siebie - CK Zamek -21.03.
  • Illusion - Klub Eskulap - 22.03.
  • Kult Unplugget - Aula UAM - 23.03.
  • Chór Armii Alexandra Pustovalova - Teatr Wielki - 28.03.
  • Michael Jackson The Show - Sala Ziemi MTP - 28.03.
  • Koncert DagaDana - promocja płyty Listy do Ciebie - Teatr Nowy - 29.03.
  • Moderat - Centrum Kultury Zamek - 31.03.

Wystawy

  • Prawdopodobie Ziemia lubi sie kręcić - Grupa Nazwa - Galeria Miejska Arsenał - do 23.03.
  • AK30 - wystawa prac studentów UAP - 5.edycja - 1-30.03.
  • Tadeusz Sobkowiak - Swiatloczułość.Malarstwo - Galeria Profil CK Zamek - do 15.03.
  • Stanisław Mrowiński w ilustracji i rysunku - Galeria Pod Lipami - 5.03.
  • Zderzenia - Dom Kultury Słońce - org. Oddział Poznański ZAP - 8-30.03.
  • Lucie Stahl - Health - Galeria Fotografii pf - 10.03. -13.04.
  • Paweł Flieger,Bartosz Kulczyk - Wystawa Rysunków - Galeria Profil
    CK Zamek - 19.03-9.04.
  • Minimalizm jako miejsce zbrodni - Centrum Kultury Zamek - 21.03.-19.04.
  • Kobiety mocy - wystawa fotografii Katarzyny Majak - Galeria Ego - 21.03 - 30.04.
  • Srebra Bolesława Chrobrego - cykl Bliskie Spotkania z.......- Muzeum Archeologiczne - 23.03

Scena Wspólna

  • Czy umiesz gwizdać Johanno?,  reż Laura Słabińska - 3,9.03. 
  • Feniks powraca do domu - J. Pulinowicz - reż.J. Moszkowicz - 12-13,16-17.03.
  • Scena Czytana - Ony..... M. Gusniowska - wykonawcy I. Dudzińska, Zb.Waleryś - 10,11.03.

XIV Festiwal Muzyki Pasyjnej i Paschalnej

data: 14.03.- 14.04.

miejsce: kościoły Poznania i Wielkopolski

organizator: Towarzystwo im. Feliksa Nowowiejskiego


XXI Kaziuk Wileński,w tym Jarmark Kaziukowy

data: 1- 4.03.

miejsce: Stary Rynek, poznańskie kościoły, Centrum Kultury Zamek

organizator: Towarzystwo Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej Oddział w Poznaniu


IV Akademickie Gorzkie żale

data: każda niedziela Wielkiego Postu

miejsce: Kościół oo.Franciszkanów (Pl. Bernadyński)- godz. 20.00


Spektakle teatralne i kabaretowm m.in.:

  • Klub Hipochodryków - spektakl gościnny - Sala Ziemi MTP - Sollus Sp.z o.o. - 3.03.
  • Kabaret Moralnego Niepokoju - Teatr Wielki - Agencja Artystyczna AKRAT - 8.03.
  • Recital Krzysztofa Daukszewicza - ODK Pod Lipami - 10.03.
  • Zenon Laskowik - W blasku jubileuszu - Teatr Polski - Agencja Artystyczna Akrat - 11.03.
  • Eliminacje XII Festiwalu Zostań gwiazdą kabaretu - Scena na Piętrze - 14.03.
  • Piotr Bałtroczyk - Kino Apollo - Agencja Artystyczna Akrat - 16.03.
  • Gala 35-lecia Sceny na Piętrze - 27.03.
  • Scenariusz Dla Trzech Aktorów - B. Schaeffera - wyk. Andrzej i Mikołaj Grabowski, J. Peszek - Teatr Muzyczny - 17.03.
  • studenckie spektakle teatralne Landru - morderca kobiet, reż.
    Zb. Grochal - Sala Prezydencka AM - 28-31.03.
  • Berek czyli upiór w moherze - spektakl gościnny - Sala Ziemi MTP - Sollus Sp.z o.o. - 30.03

Premiery:

  • Slady - Teatr Atofri - Scena Wspólna - 1.03.
  • Szewcy St.I. Witkiewicza - Scena Witraż Teatru Animacji - 1,2.03.
  • Siedem grzechów głównych - odcinek III Nieczystość- Studio Teatr Castingowy mplus - Piatkowskie Centrum Kultury Dabrówka - 7.03
  • Jest jak jest - prapremiera monodramu w  wykonaniu A. Różańskiej -  Scena na Piętrze -10.03.
  • Baśn z mchu i liszaja - Jan Kochanowski,Leszek Bzdyl- Scena Robocza - 14,15.03.
  • Dziady Adama Mickiewicza - Duża Scena Teatru Nowego - 22.03.
  • Don Giovanni - Wolfgang Amadeusz Mozart - Teatr Wielki - 22.03.
  • Mayday - Och! Teatr - Cykl Poznańska premiera - Teatr Wielki- 24.03.
  • Swamp Club Philippe Quesne - polska premiera - cykl #nie jesteś mi obojetny - Centrum Kultury Zamek - 29.03.
  • Myszki i wojna czyli o dzielnym Albercie i żółtym serze, reż.R. Drobniuch - Teatr Muzyczny - 29.03.

Cykl koncertów w Akademii Muzycznej

  • kończacy sympozjum poświecne Bognie i Jerzemu Sokorskim - 4.03.
  • Koncert z okazji 300. rocznicy urodzin C.Ph.E. Bacha - 12.03
  • Prof. Jadwiga Kaliszewska in memorim - 17.03.
  • w ramach Poznańskiej Wiosny Muzycznej - 21 - 25.03.

miejsc,organizator: Akademia Muzyczna im.i.J. Paderewskiego, Związek Kompozytorów Poznańskich Oddział w Poznaniu


Dzień Teatru Francuskojęzycznego

spektakl Most

data: 13.03.

miejsce:Teatr Polski


XI Dni św. Patryka - Święto Narodowe Irlandii

data: 14-17.03.

miejsce: teren Poznania

organizator: Fundacja Kultury Irlandzkiej


XXIV Dni Kultury Francuskiej i Frankofonii Quebec

data: 14-28.03.

miejsce: teren Poznania

organizator: Dom Bretanii


Zostały jeszcze pieśni

cykl imprez w 10.rocznicę śmierci J. Kaczmarskiego

data: 19,21.03.,14,25.04.

miejsce,organizator: ODK "Pod Lipami"


Tydzień Kina Hiszpańskiego

data:20.03 - 1.04.

miejsce: kina poznańskie


Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej

Poznańska Wiosna Muzyczna - 43.edycja

data: 21-25.03.

miejsce: teren Poznania

organizator: Związek Kompozytorów Poznańskich - Oddział

w Poznaniu, Filharmonia Poznańska im. T.Szeligowskiego, Akademia Muzyczna im. I.J. Paderewskiego


Pyrkon 2014 - Festiwal Fantastyki

data: 21-23.03.

miejsce: teren MTP, II Liceum Ogólnokształcace w Poznaniu

organizator: Stowarzyszenie Klub Fantastyki Druga Era


Weekend z Porywaczami

  • Zapis automatyczny - 21.03.
  • Parytury rzeczywistości - 22.03.

miejsce, organizator: Scena Robocza


Pokuta - katechezy pokutne św.Bazylego Wielkiego,

św. Cezarego z Arles, św. Grzegorza Wielkiego

cykl Verba Sacra - Modlitwy Katedr Polskich

data:22.03.

miejsce: Bazylika Archikatedralna


XI Międzynarodowy Konkurs Skrzypcowy im. Georga Philippa Telemanna

data: 22-24.03.

miejsce: Sala Koncertowa Szkół Muzycznych, ul. Solna 12

organizator: Stowarzyszenie Konkursów Skrzypcowych
im. Georga Philipa Telemanna


Wiosna Młodych

dat: 23-27.03.

miejsce,organizator: centrum Kultury Zamek


XIV Poznański Festiwal Teatrów Szkolnych

miejsce,organizator: I Liceum Ogolnokształcące

im.K. Marcinkowskiego


Gala 35.Sceny na Piętrze

data: 27.03.

miejsce: Scena na Piętrze

organizator: Scena na Piętrze Estrada Poznańska


6.Short Waves Festival 2014

Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych

data:

  • 14-30.03 - prezentacja programu kokursowego
  • 30.03-6.04 - częśc stacjonarna festvalu

miejsce: teren  Poznania

organizator:Fundacja Edukacji Kulturalnej Ad Arte


Koncerty - Blue Note Poznan Jazz Club

  • Karnawałowe ostatki - 1.03.
  • Ania Rusowicz - 2.03.
  • Przed Wschodem Slońca - 3.03.
  • Studencki Podkoziołek - 4.03.
  • Festiwal Kultury Studentów Kulminacje - 5,12,19.03.
  • Wojciech Pilichowski Band - 6.03.
  • Tune- 7.03.
  • Dominik Bukowski:Simple Words,feat. Sri Hanuraga, Piotr Lemańczyk, Przemysław Jarosz - 8.03.
  • Kenneth Dahl Knudsen Group - 11.03.
  • Bernard Adamus- Inauguracja  XXIV Dni Kultuy Francuskiej i Frankofonii - Blue Note Club - 14.03.
  • Emergenza Polska- 15-16.03.
  • George Dorn Screams- 18.03.
  • Przestrzeń Głosu i Katarzyna Godzisz-Antonik - 20.03.
  • Bakshish - 21.03.
  • Brian Charette - Will Bernard Trio= 22.03.
  • Room 94 - 23.03.
  • The Brew:Control - 26.03.
  • Nad Porami Roku - 27.03.
  • Kabanos- 28.03.
  • David Chesky:Jazz in The New Harmonic - 29.03.
  • Closterkeller - 30.03.
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.