Osiągnięcia sportowców w kategorii junior i młodzieżowiec 2016

Marika Chrzanowska

Zawodniczka reprezentująca KU UAM AZS Poznań. Florecistka zajęła 2. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy oraz 3. miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów

Zuzanna Czuryło

Zawodniczka Organizacji Środowiskowej AZS Poznań uprawiająca żeglarstwo. Zajęła 3. miejsce na Mistrzostwach Świata U23 w klasie RSX.

Patryk Gluza

Kajakary reprezentujący AZS AWF Poznań. Patryk zajął 2. miejsce podczas Mistrzostw Świata U23 w konkurencji C-1 22 km.

Dawid Kania

Reprezentant Żeglarskiego Ludowego Klubu Sportowego z Poznania. Zajął 2. miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w klasie OK DINGHY.

Malwina Kopron

Młociarka reprezentująca OŚ AZS Poznań wywalczyła brązowy medal Młodzieżowych MIstrzostw Europy.

Szymon Kozłowski

Florecista reprezentujący AZS AWF Poznań wywalczył brązowy medal na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Gerard Kurniczak

Zawodnik reprezentujący Klub Sportowy Sobieski Poznań zdobył dwa złotem edale podczas Mistrzostw Europy Juniorów Młodszych - zarówno w zapasach klasycznych jak i w sumo (kat. 85 kg).

Michał Łubniewski

Kajakarz reprezentujący Klub Sportowy Stomil Poznań zajął 3. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w konukrencji C-2 500m.

Jakub Miller

Florecista Klubu Sportowego Warta Poznań zdobył brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorów Młodszych.

Albert Millert

Reprezentant OŚ AZS Poznań uprawiający taekwondo. Zajął 3. miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kategorii 63 kg.

Jakub Michalski

Kajakarz reprezentujący AZS AWF Poznań, który zajął 2. miejsce na Mistrzostwach Świata Juniorów w konkurencji K-2 1000m.

Dominik Nowacki

Kajakarz z Klubu Sportowego Warta Poznań, który wywalczył dwa brązowe medale na Mistrzostwach Europy Juniorów w konkurencjach: C-1 20 km, C-2 20 km.

Daria Osocka

Zapaśniczka reprezentująca klub Wrestler 24. Zdobyła tytuł Mistrzyni Świata U23 w kategorii 75 kg.

Łukasz Piochacz

Kajakarz Warty Poznań, który podczas Mistrzostw Europy Juniorów zajał 3. miejsce w konkurencji C-2 20 km.

Karol Robak

Reprezentant OŚ AZS Poznań wywalczył srebrny medal podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w taekwondo w kategorii 68 kg.

Jakub Rutkowski

Kajakarz z Klubu Sportowego Warta Poznań. Przywiózł medale z Mistrzostw Świata i Europy Juniorów. Złoto z Mistrzostw Świata w konkurencji C-2 1000 m, a srebro z Mistrzostw Europy w konkurencji C-2 500 m.

Łukasz Rybakowski

Kajakarz Warty Poznań, który zajął 3. miejsce podczas Mistrzostw Europy Juniorów w konkurencji C-2 20 km.

Jagoda Ulfig

Takewondzistka reprezentująca OŚ AZS Poznań. Podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy wywalczyła srebro w kategorii 67 kg.

Sławomir Witczak

Kajakarz z Klubu Sportowego Energetyk Poznań. Wywalczył 2. miejsce podczas Mistrzostw Świata Juniorów w konurencji K-2 1000 m.

Patrycja Wyciszkiewicz

Reprezentująca OŚ AZS Poznań lekkoatletk. Z Młodzieżowych Mistrzostw Europy przywiozła dwa medale: brąz za start na 400 m. oraz srebro ze startu w sztafecie 4x400 m.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej