Pozostałe (CIL)

Na podstawie ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.), uchwały Nr XX/258/VII/2015 Rady Miasta Poznania z dnia 17 listopada 2015 r. w sprawie Rocznego Programu Współpracy Miasta Poznania z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, ogłasza:

OTWARTY KONKURS OFERT

NA WSPIERANIE REALIZACJI ZADAŃ MIASTA POZNANIA

W OBSZARZE DZIAŁALNOŚCI WSPOMAGAJĄCEJ ROZWÓJ WSPÓLNOT  I SPOŁECZNOŚCI LOKALNYCH W ROKU 2016

Celem otwartego konkursu ofert jest realizacja zadania w obszarze działalności wspomagającej rozwój wspólnot i społeczności lokalnych, mających na celu aktywizowanie lokalnych społeczności wokół różnych celów o charakterze dobra wspólnego.

Cel ten będzie realizowany poprzez wyłonienie organizacji pozarządowych lub podmiotów, o których mowa w art.3 ust.3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r.  o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, zwanych dalej Realizatorami projektu, prowadzących działalność statutową w dziedzinie objętej konkursem, które ww. zadanie realizować będą poprzez pobudzanie aktywności społecznej oraz przez tworzenie warunków do rozwoju wspólnot lokalnych.

Kompleksowe działania, kierowane do określonej terytorialnie grupy docelowej, powinny stworzyć w konsekwencji przestrzeń sprzyjającą samoorganizacji i integracji mieszkańców oraz pobudzać ich do angażowania się w różne formy aktywności.

Do zadań Realizatora projektu należały będą następujące działania:

a)      utworzenie i prowadzenie Centrum Inicjatyw Lokalnych - (dalej jako CIL) miejsca,     w którym Realizator projektu prowadził będzie zaplanowane w ofercie działania, przestrzeń do aktywnego udziału mieszkańców w życiu lokalnym;

b)      przedsięwzięcia realizowane przez Realizatora projektu w ramach działalności CIL powinny mieć charakter kompleksowy i zintegrowany;

c)      zadaniem Realizatora projektu będzie kreowanie i koordynowanie działań wzmacniających społeczność lokalną i pobudzających aktywność społeczną, w tym działań na rzecz wspólnej przestrzeni, rozwoju społecznego i partycypacji;

d)    działalność CIL powinna animować ruch społeczny, inicjatywy nieformalne oraz organizacje pozarządowe, wzmacniać potencjał obywatelski, a także wspierać rozwój oferty animacyjnej poprzez realizację inicjatyw mieszkańców oraz tworzenie i wspieranie form aktywizacji i integracji lokalnej.

Załączniki

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej