Renata Mataczyńska, SMS pod numer 4320 o treści PR6 lub telefon pod numer 61 646 33 44 lub telefon pod numer 61 646 33 44

Prezeska Fundacji "Światełko w tunelu", pokazuje, jak brać odpowiedzialność za przyszłe pokolenia

Miasto jest jej wdzięczne za działania na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych dzieci, za promowanie talentów i działalność charytatywną.

Renata Mataczyńska jest założycielką i prezeską Fundacji "Światełko w tunelu", od pięciu lat mobilizuje społeczność Poznania do pomagania dzieciom. Angażuje się w projekty edukacyjne, które wspierają proces wyrywania się z biedy pokoleniowej. Założona przez nią fundacja wspiera stypendiami, promuje talenty i przede wszystkim rozwija zarówno podopiecznych, jak i donatorów. Inicjuje działania "dzieci - dzieciom", koncerty charytatywne i długofalowe projekty oraz pokazuje, jak brać odpowiedzialność za przyszłe pokolenia. Wśród realizowanych przez nią projektów jest m.in. program "Cancer prevention", koncentrujący się na edukacji w zakresie chorób nowotworowych u dzieci. Fundacja  dofinansowuje też leczenie najmłodszych.

Renata Mataczyńska jest również przedsiębiorczynią i Konsulem Honorowym Republiki Czeskiej. Działa na rzecz międzynarodowej współpracy gospodarczej, organizuje spotkania, warsztaty i szkolenia dla przedsiębiorców. Promuje Poznań w Republice Czeskiej. To poznanianka, która uosabia tradycje pracy organicznej i odważnego myślenia perspektywicznego.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Wybierz poniżej kolejną, żeby czytać dalej