Wydarzenia sportowe

Poniżej prezentujemy wydarzenia o charakterze sportowym, jakie zaplanowane zostały przez Poznańskie Organizacje Pozarządowe w ramach Ich tygodnia. Szczegółowe informacje o miejscu wydarzenia i sposobach zapisów znajdą Państwo tutaj: Harmonogram Tygodnia Organizacji Pozarządowych (XLS, 92KB)

Serdecznie zapraszamy do udziału!


19 września

Zajęcia sportowe / dla dzieci

godz. 15.00 - 17.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Fundacja Pomocy Ludziom "Jest Nadzieja"

Zajęcia odbędą  się przy salce kościelnej (Osiedle Stare Żegrze 18), podczas zajęć będą przygotowane stacje sportowe gdzie każdy uczestnik będzie mógł sprawdzić  swoje umiejętności sportowe, po przejściu wszystkich stacji zaprosimy do wspólnej zabawy w "zbijaka", pod koniec każde dziecko otrzyma dyplom i małą niespodziankę.


20 września

"DRUMS ALIVE - zajęcia fitness na siedząco dla KAŻDEGO!" / dla młodzieży, osób dorosłych, seniorów, osób niepełnosprawnych ruchowo

godz. 19.00 - 20.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: Fundacja Wózkowicze

Nie ważne czy biegasz maratony, śmigasz na rowerze czy odpychasz się na wózku. Nie ważne czy zmagasz się z chorobą czy jesteś w pełni zdrowy. Przyjdź i sprawdź swoje możliwości podczas zajęć Drums Alive. Masz świetną kondycję? Czy prawie się nie ruszasz? Dla Nas to nie ma znaczenia. Ćwicz, baw się! Stwórz z Nami świetną atmosferę!
DRUMS ALIVE® to forma zajęć fitness z wykorzystaniem muzyki, piłek body ball i pałeczek perkusyjnych. Zajęcia są proste, ale angażują ciało i umysł, może w nich brać udział każdy, bez względu na wiek. Dla osób szukających sposobu wyzwolenia energii, odreagowania, radości z ruchu, drums-owanie jest jednym z najlepszych rozwiązań. Osoby ćwiczące razem Drums Alive bardzo się integrują i budują cudowną atmosferę. Wydarzenie odbędzie się w  miejscu dostępnym dla osób  z niepełnosprawnościami.
MUSISZ TEGO SPRÓBOWAĆ I POCZUĆ!
Zajęcia przeznaczone są dla osób w różnym wieku i mają formę integracyjną - zapraszamy osoby pełno- i niepełnosprawne szczególnie z niepełnosprawnością ruchową!


22 września

Rajd z kijami nordic walking z instruktorem / dla dorosłych, seniorów

godziny 15.00 - 17.00

WSTĘP WOLNY

Organizator: "Hospicjum Domowe"

Zapraszamy osoby dorosłe i seniorów na spacer z kijami nordic walking z instruktorem. Spacer odbędzie się nad jeziorem Rusałka. Instruktor przed wyjściem przeprowadzi rozgrzewkę z uwzględnieniem nauki prawidłowego oddychania w trakcie ćwiczeń. Dodatkowo zaproponujemy naukę prawidłowego ustawienia kijków i prawidłowego chodzenia techniką nordic walking. W czasie spaceru z grupą będzie obecny lekarz oraz wolontariusze Stowarzyszenia. Dla 10 osób zapewniamy kijki, pozostałe osoby zapraszamy ze swoimi kijami. Każdy uczestnik otrzyma numer startowy, pakiet startowy i butelkę wody.