Przetestuj "Wielkopolski system monitorowania i prognozowania (kształcenia zawodowego)"

Miasto Poznań od kilku już miesięcy zaangażowane jest w realizację projektu pn. "Wielkopolski system monitorowania i prognozowania" (WSMP). Projekt, którego liderem jest Politechnika Poznańska, ma na celu zaspokojenie potrzeb informacyjnych w zakresie dostosowania kształcenia zawodowego do potrzeb rynku pracy.

.
.

Jednym z podstawowych założeń projektu jest stworzenie systemu informatycznego (aplikacji internetowej), którego podstawową funkcjonalnością będzie kojarzenie potrzeb osób poszukujących pracy z potrzebami pracodawców oraz monitorowanie i prognozowanie wielopolskiego rynku pracy.

System, którego odbiorcami są pracodawcy oraz uczniowie kształcący się w szkołach (i innych placówkach oświatowych) prowadzących kształcenie zawodowe, ułatwić ma nawiązywanie kontaktów zawodowych pomiędzy tymi dwoma grupami, wspierając tym samym rozwój rynku pracy i gospodarki.

W związku z tym, że prace nad WSMP wchodzą właśnie w decydującą fazę testowania systemu przez uczniów, pracodawców i instytucje rynku pracy, zwracamy się do Państwa z prośbą o aktywny udział w jego testowaniu i wsparcie przedsięwzięcia. To nowatorskie w skali kraju rozwiązanie może wkrótce stać się najważniejszym źródłem pozyskiwania bieżących informacji i analiz dotyczących rynku pracy i kształcenia, kompetencji i umiejętności przyszłych pracowników. Warto wspomnieć, że WSMP został zaprezentowany m. in. na Konwencie Starostów, którzy zadeklarowali wsparcie inicjatywy w całej Wielkopolsce.

Chcemy podkreślić, że aktywne zgłaszanie swoich uwag odnoszących się do systemu pozwoli nam na dopasowanie jego funkcjonalności do grup użytkowników i odbiorców, jak również przyczyni się do łatwego i intuicyjnego korzystania z systemu w przyszłości.

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani udziałem w testowaniu (do czego gorąco zachęcamy!) to prosimy o wejście na stronę internetową projektu:

http://www.praca.awt.put.poznan.pl/

i zapoznanie się w pierwszej kolejności ze znajdującą się tam instrukcją testowania, a następnie wybór opcji: "Wejdź do systemu - wersja testowa".

ZAPRASZAMY DO TESTOWANIA!

Pytania związane z procesem testowania prosimy zgłaszać przez formularz kontaktowy, dostępny na stronie internetowej projektu, lub na adres e-mail: biuro.awt.wsmp@put.poznan.pl.

Załączniki