Bezpłatny warsztat: Jak zacząć działalność w Niemczech.

Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania, zaprasza na kolejną edycję warsztatów Prawo do Kawy.

.
warsztat

Prawo do Kawy to cykl spotkań, którego głównym celem jest wymiana doświadczeń oraz networking różnych środowisk, w szczególności, środowisk prawniczych i biznesowych. Warsztaty odbywają się na przemiennie w cyklach "Prawnicy dla Biznes" i "Biznes dla Prawników". www.prawodokawy.pl., https://www.facebook.com/Prawo-do-Kawy-54652749547

Podczas warsztatów przy kawie i przekąskach podejmiemy tematykę tego, jak myśleć globalnie.

1) Prowadzisz swoją działalność?

2) Chcesz zacząć i myślisz o możliwościach jakie daje system prawny w Niemczech?

3) Zaczynasz globalnie?

Zapisz się i przyjdź zapytać wykwalifikowanych mecenasów i  praktyków jak zacząć.

Milosz Trojan - adwokat niemiecki, założyciel Kancelarii TROJAN Rechtsanwaltsgesellschaft mbH; specjalizuje się w międzynarodowym prawie transportowym i spedycyjnym, w prawie handlowym, kontraktowym oraz polsko-niemieckim obrocie prawnym. Absolwent Wolnego Uniwersytetu Berlińskiego. Doświadczenie zawodowe nabył pracując na rzecz międzynarodowych kancelarii prawnych, a także doradzając znaczącym na rynku przedsiębiorstwom startupowym w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Włada językiem niemieckim i polskim na poziomie języków ojczystych, nadto biegle posługuje się językiem angielskim i w stopniu komunikatywnym zna język włoski.
Jakub Lipinski - prawnik i tłumacz j. niemieckiego, współpracownik kancelarii TROJAN Rechtsanwaltsgesellschaft mbH. Jego specjalizacje to niemieckie i polskie prawo spółek handlowych, polsko-niemieckie prawo gospodarcze oraz prawo kontraktowe. Absolwent Uniwersytetu Humboldtów w Berlinie i Uniwersytetu Opolskiego. Doświadczenie zawodowe nabywał w polskich i niemieckich kancelariach prawnych. Włada biegle językiem niemieckim i w stopniu dobrym językiem angielskim.

Miłosz Trojan oraz Jakub Lipiński z kancelarii Trojan z Berlina http://www.kanzlei-trojan.de/pl/index.html#page-welcome, powiedzą o:

1. Wybór właściwej formy prawnej

2. Procedura założenia spółki GmbH.

3. Spółka córka vs. oddział/filia spółki polskiej.

4. Zatrudnienie oraz płaca minimalna w Niemczech.

5. Optymalizacja podatkowa.

Termin: 16 listopada 2017 r., godz. 17:30 - 20:00

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r., nr 406, sala A (parter)

PROGRAM:

17:30 - 17:45 Rejestracja uczestników

17:45 - 19:00 Warsztat

19:00 - 19:15 Przerwa i Networking

19:15 - 20:00 Pytania i odpowiedzi.

ZAPISY:

https://kancelariatrojan.evenea.pl/

Po otrzymaniu informacji o zapisie. Prześlemy do wypełnienia formularz uczestnika i poinformujemy o wynikach rekrutacji. Wszystkie informacje na bieżąco będziemy podawać na wydarzeniu na Facebooku.

Zapraszamy !