Dialog obywatelski "Silne regiony, silna Europa"

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Wolfgang Münch, Zastępca Dyrektora Wydziału ds. Polski, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej, Komisja Europejska, zapraszają do udziału w dialogu obywatelskim na temat kształtowania przyszłości Unii Europejskiej, w tym polityki spójności, pn. "Silne regiony, silna Europa".

Fundusze Europejskie
Fundusze Europejskie

W dialogu wezmą udział eksperci - Posłanka do Parlamentu Europejskiego, dr Agnieszka Kozłowska - Rajewicz oraz prof. dr hab. Jacek Szlachta, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Rozmowa będzie dotyczyć dotychczasowych doświadczeniach we wdrażaniu Funduszy Europejskich w Wielkopolsce począwszy od 2004 roku.  Wspólnie zastanowimy się przede wszystkim nad przyszłością Europy, kierunkami zmian po 2020 r. oraz priorytetami negocjacyjnymi w kolejnym rozdaniu budżetowym UE. Dialog odbędzie się 8 października w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, al. Niepodległości 34, Sala Sesyjna, godz. 11.00.

Zaproszenie jest skierowane jest do przedstawicieli samorządów, środowisk naukowych, przedsiębiorców, beneficjentów Funduszy Europejskich, organizacji pozarządowych oraz mieszkańców województwa i wszystkich zainteresowanych, którzy chcą się aktywnie włączyć w dyskusję na temat przyszłości Europy i przedstawić swoją opinię w tej sprawie.

Współorganizatorem dialogu jest Komisja Europejska.

Na wydarzenie można rejestrować się drogą elektroniczną na stronie internetowej Serwisu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego do 5 października 2018 r. Liczba miejsc ograniczona.

Źródło

Załączniki