Krzem i jego pochodne - poznański mariaż światowej nauki i przemysłu (biznesu)

Międzynarodowa konferencja 8th European Silicon Days (8 Europejskie Dni Krzemu), organizowana jest przez Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii, Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Poznański Parkiem Naukowo-Technologiczny Fundacji UAM.

ppnt - grafika artykułu
ppnt

Sympozjum odbędzie się w  dniach 28-31 sierpnia 2016 roku na kampusie Morasko i stanowić będzie znakomitą platformę do wymiany informacji, prezentacji najnowszych wyników badań oraz nawiązania bezcennych relacji pomiędzy jednostkami naukowymi i wiodącymi firmami przemysłowymi.

Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego jest prof. dr hab. Bogdan Marciniec.

Konferencja odbywa się cyklicznie i będzie kontynuacją bardzo owocnych spotkań światowej klasy naukowców z przemysłem realizowanych w ramach poprzednich edycji sympozjum. European Silicon Days zostały zainicjowane w 2001 roku w Monachium przez WACKER Chemie AG.. Ostatnie odbyły się w 2014 roku w Berlinie (organizowane wspólne z 17th International Symposium on Silicon Chemistry), w Lyonie (2012r.) i w Wiedniu (2009).

Celem spotkania jest zintensyfikowanie dialogu pomiędzy nauką i biznesem w wyniku, którego rozwinie się potencjał innowacyjny naszego kraju. W nowo utworzonym Wielkopolskim Centrum Zaawansowanych Technologii w Poznaniu - multidyscyplinarnym centrum badawczym ukierunkowanym na projektowanie, syntezę i charakterystykę nowych materiałów i biomateriałów o szerokich zastosowaniach, stworzone zostało forum wymiany pomysłów i idei pomiędzy światowej sławy badaczami oraz młodymi naukowcami w dziedzinie krzemu i jego związków.

konferencji przewiduje wygłoszenie 5 wykładów plenarnych (plenary lectures), 10 wykładów na zaproszenie (invited lectures) oraz 36 krótkich wykładów (oral communications).

Program