Plan emerytalny z perspektywy przedsiębiorcy.

Bezpłatne spotkanie 29 listopada w Poznaniu

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa i Aviva Investors TFI organizują spotkanie dla przedsiębiorstw poświęcone wyborowi najlepszego planu emerytalnego dla pracowników. Wydarzenie odbędzie się w czwartek 29 listopada, w godz. 9.30-12.00, w Concordia Design, ul. Zwierzyniecka 3. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

.
Aviva

W trakcie panelu eksperckiego prelegenci będą rozmawiać m.in. o szczegółach Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), a także doświadczeniach Avivy z Wielkiej Brytanii, w której realizowany jest podobny model planów emerytalnych. Następnie odbędzie się panel dyskusyjny. Szczegóły wydarzenia i rejestracja znajdują się tu: http://bpcc.org.pl/pl/wydarzenia/pracownicze-plany-kapitalowe-czyli-o-wyborze-planu-emerytalnego-dla-swoich-pracownikow%2020181129.

Wydarzenie jest przeznaczone dla przedstawicieli działów personalnych, prawnych i finansowych średnich i dużych przedsiębiorstw.

PPK już od lipca 2019

Zgodnie z uchwaloną niedawno ustawą, od 2019 roku pracodawcy będą obowiązkowo tworzyć Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Na swoją przyszłą emeryturę odkładać będzie każdy pracownik wraz ze swoim pracodawcą, przy wsparciu państwa. Zgodnie z ustawą, już od lipca 2019 obowiązek utworzenia PPK obejmie firmy zatrudniające powyżej 250 osób. W dalszej kolejności zostaną nim objęte także małe i średnie przedsiębiorstwa.