Ponad milion przedsiębiorców już wysłało swój JPK_VAT

26 lutego 2018 r. mija termin złożenia JPK_VAT za styczeń. Plik muszą przesłać wszyscy, którzy są czynnymi podatnikami VAT. To pierwsze takie rozliczenie dla najmniejszych przedsiębiorców.

.
telefony JPK

Nowy obowiązek wypełniło już ponad 1 milion przedsiębiorców. Tym, którzy jeszcze nie wysłali pliku JPK_VAT urzędy skarbowe Wielkopolski doradzać będą w trakcie sobotniego dyżuru 24 lutego br. w godz. 9.00 - 13.00. Nasi specjaliści wyjaśnią jak korzystać z bezpłatnej aplikacji e-mikrofirma i pomogą w założeniu oraz potwierdzeniu profilu zaufanego.

Dodatkowo 26 lutego br. do godziny 22.00 eksperci JPK w urzędach skarbowych będą dyżurować przy telefonach. Wykaz numerów kontaktowych przekazujemy w załączeniu.

***

JPK_VAT to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni. Od 1 stycznia 2018 r. wszyscy czynni podatnicy VAT (w tym także rolnicy i taksówkarze, którzy rozliczają się ryczałtem VAT-12) mają obowiązek przesyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego.

Dla ponad 1,5 mln mikroprzedsiębiorców Ministerstwo Finansów stworzyło aplikację e-mikrofirma. ułatwiającą najmniejszym przedsiębiorcom bezkosztowe wywiązywanie się z nowego obowiązku.

Załączniki