Poszukiwani chętni do unijnego projektu EUXCEL

Poznański Park Naukowo-Technologiczny poszukuje studentów oraz absolwentów (do 30 roku życia) chcących wziąć udział w unijnym projekcie EUXCEL. To program wspierający przedsiębiorczość wśród młodych ludzi. Projekt polega na tworzeniu międzynarodowych grup, które wspólnie, przez ok. 5 miesięcy, będą pracować nad rozwojem swojego pomysłu na biznes. Rekrutacja trwa do końca lutego 2016 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny.

euxcel
euxcel

Do udziału w projekcie zapraszamy kandydatów:

  • posiadających dyplom lub umiejętności z obszaru inżynierii, nauk technicznych, nauk przyrodniczych, ekonomii i biznesu lub wzornictwa.
  • szczególnie zainteresowanych zagadnieniami IT/ICT, płynnie posługujących się j. angielskim,
  • w wieku od 18 do 30 lat,
  • studiujących bądź pracujących,
  • chcących założyć własną firmę bądź wziąć udział w międzynarodowym przedsięwzięciu biznesowym.

Udział w EU-XCEL jest całkowicie bezpłatny!

Aplikacje można składać na stronie http://euxcel.eu/apply/

Program składa się z czterech etapów:

  1. Rekrutacja uczestników - trwa do końca lutego 2016 r.
  2. Warsztaty biznesowe - w siedzibie jednego z sześciu partnerów projektu (koszty dojazdu, zakwaterowania oraz uczestnictwo w szkoleniu pokrywane są ze środków EU-EXCEL, warsztaty odbywają się w Polsce, Irlandii, Danii, Niemczech, Grecji lub Hiszpanii).

EU-XCEL to europejski projekt, którego celem jest wsparcie młodych pomysłodawców chcących stworzyć międzynarodowy, innowacyjny start-up. Uczestnicy programu mogą liczyć na wsparcie profesjonalistów z całej Europy oraz bezpłatne warsztaty biznesowe. Uczestnicy będą wspólnie rozwijać pomysły i tworzyć technologie związane m.in. z internetem rzeczy, rozwiązaniami IT w służbie zdrowia lub rozwoju społecznego, dużymi bazami danych czy e-commerce.