Rozwój organizacji MŚP w dobie rynku pracownika

Urząd Miasta Poznania i Akademia Rozwoju Kompetencji zapraszają na bezpłatną konferencję pt. "Rozwój organizacji MŚP w dobie rynku pracownika".

MŚP borykają się z wyzwaniami, jakich jeszcze kilka lat temu nie było. Rynek pracownika, rewolucja pokoleniowa, czy nieustanne zmiany w otoczeniu biznesowym, to wszystko sprawia, że organizacje stają przed dużymi wyzwaniami. Na konferencji eksperci podpowiedzą w jaki sposób radzić sobie z wyzwaniami w 2019 roku.

.
Rozwój organizacji MŚP w dobie rynku pracownika

Dla kogo:

właścicieli, prezesów, dyrektorów zarządzających, pracowników działów HR firm MŚP zatrudniających około 40 - 200 pracowników.

Tematyka konferencji:

  • Budowa i rozwój dojrzałej organizacji w erze pracownika.
  • Od zaangażowania operacyjnego do zarządzania strategicznego - rozwój w roli założyciela firmy.  
  • Najczęstsze bóle w organizacji, które powodują rotację i absencję pracowników: jak je uśmierzyć?
  • Pokolenia Y i Z na rynku pracy: fakty i mity - jak z nimi współpracować?
  • Przegląd organizacji - pierwszy krok do rozwoju organizacji

Termin: 18 marca 2019 r., godz. 11.00 - 15.00

Miejsce: ul. 28 czerwca 1956 r. nr 406, sala A (parter)

Prowadzący:

Tomasz Sierszchuła - Absolwent studiów podyplomowych: "Teoria i Praktyka Zarządzania Jakością" na Politechnice Poznańskiej. Mistrz Praktyk NLP (Programowanie neuro-lingwistyczne), coach w metodyce Multi-Level Coachingu.

Przez kilka lat wdrażał i rozwijał zintegrowane systemy zarządzania, w oparciu o wymagania norm ISO, jako konsultant zewnętrzny, pełnomocnik przy zarządzie oraz menedżer (m.in. MDG Doradztwo Gospodarcze, Stora Enso Poland, ZRUG Sp. z o.o.) W trakcie tego okresu prowadził szkolenia w zakresie narzędzi, metod wspierających zarządzanie, zbudował zespół jakości w firmie produkcyjnej oraz przygotował zakład do audytu kluczowego klienta (Nokia).

Obecnie specjalizuje się w przeprowadzaniu zmian w organizacjach pracując jako interim manager. Ma na swoim końce kilka projektów przeprowadzonych zarówno w firmach produkcyjnych jak i usługowych z różnych branż (reklama, IT, automatyka). Poza tym prowadzi coachingi biznesowe dla właścicieli firm i menadżerów (ponad 300 godzin), oraz szkolenia zarówno z kompetencji miękkich jak i zarządzania strategicznego, zarządzania operacyjnego a także kompetencji zarządczych.

Prowadził warsztaty w ramach studiów podyplomowych "Zarządzanie personelem" na Uniwersytecie Warszawskim a także kursy certyfikacyjne Praktyk i Mistrz NLP (PINLP) oraz zajęcia w ramach studium coachingu według metody Multi-Level Coachingu (CCInnovation Sp. z o.o.)

Maciej Sasin- socjolog, filozof, absolwent studiów podyplomowych psychologia w zarządzaniu na UAM w Poznaniu. Konsultant rozwoju organizacji. Mistrz Praktyk NLP, ukończył kurs analizy transakcyjnej, zakończony testem 101. Wykładowca i trener zagadnień z zakresu psychologii w biznesie oraz w rozwoju osobistym. Przez 6 lat zarządzał działem HR w firmie z branży motoryzacyjnej, gdzie odpowiadał za rekrutację, coaching, wdrażał i szkolił pracowników z zakresu technik sprzedaży, kompetencji managerskich i osobistych, odpowiadał za komunikację wewnętrzną.

Autor wielu programów szkoleniowych. Przeprowadził ponad 1100 dni szkoleniowych i 700 godzin coachingu sprzedażowego, rozwojowego i managerskiego dla ponad 3000 uczestników. Wspierał w działaniach 150 organizacji. Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z rozwojem organizacji: budowaniem zaangażowania pracowników, rekrutacją (AC/DC), komunikacją, sprzedażą, obsługą klienta i rozwojem kompetencji managerskich.

Prywatnie pasjonuje się swoją pracą, a ponadto jest miłośnikiem malarstwa, jazzu nowoczesnego i dobrej książki

Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniu proszone są o kontakt i rejestrację:

  • e-mailowo, pod adresem: ods@um.poznan.pl
  • telefonicznie, pod numerem: (61) 878 49 56, (61) 878 47 95