Sponsor konkursu - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu po raz pierwszy włączył się do konkursu o tytuł Poznańskiego Lidera Przedsiębiorczości jako sponsor.

Ta poznańska uczelnia proponuje Laureatom konkursu studia podyplomowe na wybranych kierunkach ze swojej bogatej oferty dydaktycznej.

uam - grafika artykułu
uam

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu jest największą i najstarszą uczelnią w stolicy Wielkopolski. Od lat plasuje się w ścisłej czołówce najlepszych uniwersytetów w Polsce. Jego renomę budują kilkusetletnia tradycja, bogata oferta edukacyjna, doskonała infrastruktura oraz wybitne osiągnięcia naukowe kadry akademickiej. Najwyższą polską nagrodę naukową, polskie Noble, otrzymało aż pięciu profesorów UAM.

W ramach Uniwersytetu działa obecnie 15 wydziałów. Studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite studia magisterskie prowadzone są w formie stacjonarnej i niestacjonarnej na blisko 280 kierunkach i specjalnościach studiów z obszaru nauk humanistycznych, społecznych, ścisłych, przyrodniczych, technicznych, medycznych
i nauk o zdrowiu oraz nauk o kulturze fizycznej czy też z obszaru sztuki. Wdrożenie w pełni punktowego systemu zaliczania zajęć zgodnie z zasadami ECTS (European Credit Transfer System, czyli Europejskiego Systemu Transferu Punktów) umożliwia studentom realizowanie zindywidualizowanych programów kształcenia, a także kontynuowanie nauki w innych uczelniach polskich i zagranicznych.

Ważną rolę w dzisiejszej strategii rozwoju Uniwersytetu pełni wzmacnianie relacji pomiędzy nauką a gospodarką. Proces ten służy dostosowaniu jakości kształcenia do potrzeb rynku pracy. Pozwala także na szerokie wykorzystanie dorobku naukowego w działalności przedsiębiorstw. Współpracę pomiędzy uczelnią i przedsiębiorcami koordynują wyspecjalizowane jednostki UAM: Uczelniane Centrum Innowacji i Transferu Technologii (w zakresie komercjalizacji badań) oraz Biuro Karier (w zakresie rekrutacji kadry dla przedsiębiorców).

Miejscem spotkań środowisk naukowych i biznesowych jest Poznański Park Naukowo-Technologiczny, działający od lat przy Fundacji UAM. Innowacyjnym rozwiązaniom w tym zakresie sprzyjają działające na kampusie Morasko Międzyuczelniane Centrum NanoBioMedyczne oraz Wielkopolskie Centrum Zaawansowanych Technologii (WCZT). Uczelnia posiada także własne Obserwatorium Astronomiczne i Ogród Botaniczny.

Więcej