Zaproszenie na konferencję: Berlin, Poczdam, Gubin

Już w listopadzie odbędzie się Drugie Europejskie Polsko - Francusko - Niemieckie Forum Interdyscyplinarne "Trójkąt Weimarski: Polityka innowacyjna i tworzenie przedsiębiorstw"

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza na Drugie Europejskie Polsko - Francusko - Niemieckie Forum Interdyscyplinarne "Trójkąt Weimarski: Polityka innowacyjna i tworzenie przedsiębiorstw" Berlin, Poczdam, Gubin, 19-22 listopada 2003 r.
Forum, organizowane przez nieformalną sieć instytucji Francji, Niemiec i Polski ma na celu pogłębienie dialogu i wzmocnienie współpracy między tymi krajami w zakresie innowacyjności, a w szczególności w zakresie tworzenia przedsiębiorstw.
Forum jest adresowane do:
- (młodych) założycieli przedsiębiorstw
- przyszłych potencjalnych założycieli przedsiębiorstw (studentów, doktorantów, naukowców,...)
- ekspertów i dziennikarzy (przedstawicieli przemysłu, ośrodków naukowo - badawczych, fundacji i instytucji wspierających innowacyjność, polityków,...).
Forum będzie trwało 3 dni, przy czym zakłada się, że około 170 osób weźmie udział w konferencjach, dyskusjach okrągłego stołu, interaktywnych warsztatach tematycznych i wizytach.
Dla wszystkich, a w szczególności dla młodszych uczestników, forum będzie intensywnym kursem komunikacji międzykulturowej oraz terminologii specjalistycznej, narzędzi niezbędnych we współpracy międzynarodowej.
Forum będzie dotyczyło następujących tematów:
a/ rozwijanie ducha przedsiębiorczości:
nauczanie przedsiębiorczości, motywowanie potencjalnych przedsiębiorców, współpraca międzyuniwersytecka oraz między szkołami wyższymi i przedsiębiorstwami
b/ polityka wspierania i rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, we Francji i w Niemczech:
ramy prawne i przykłady programów krajowych, regionalnych i międzynarodowych
c/ tworzenie przedsiębiorstw innowacyjnych:
zakładanie przedsiębiorstw we współpracy z publicznymi ośrodkami badawczymi, Business Angels, fundusze początkowe, międzynarodowa strategia: "Start up"
d/ Europa w procesie przemian: konsekwencje dla tworzenia przedsiębiorstw:
przemysłu, tworzenie przedsiębiorstw na obszarach wiejskich
e/ kultura i innowacja:
komunikacja, terminologia specjalistyczna, znaczenie innowacji dla społeczeństwa, zmiany kulturowe, zmiany zachowań.
Konferencje i dyskusje będą tłumaczone symultanicznie w trzech językach "Trójkąta Weimarskiego". Tłumaczenia konsekutywne podczas warsztów i wizyt prowadzone będą przez studentów ostatnich lat studiów lingwistycznych (m.in.studentów z Uniwersytetu w Mainz i Germersheim). Wszelkie informacje dotyczące forum udostępnione zostaną na trzyjęzycznym portalu internetowym, na bazie portalu utworzonego w 2002 r. do obsługi 1 - go Forum i który udostępniony zostanie pod koniec września.
Szczegółowy program forum i zaproszenie do wzięcia udziału znajdują się na stronie PARP, której adres podajemy poniżej: