Newsletter - wiosna 2018

Powoli czuć w powietrzu zbliżającą się sesję wiosenną. Ale zanim studenci zaczną się uczyć muszą się najpierw pobawić. Ruszyły Juwenalia 2018! W przerwie, między koncertami, zapraszamy do lektury naszego newslettera - Wiosna 2018. Miłej lektury!

Juwenalia 2018 oficjalnie rozpoczęte! Od wczoraj studenci rządzą Poznaniem. W parku im. Jana Pawła II na Łęgach Dębińskich trwa festiwal studencki.

Już po raz czternasty Miasto przyznało nagrody za najlepsze prace magisterskie i doktorskie. Przedmiot prac stanowi problematyka związana z Poznaniem lub opis rozwiązań możliwych do wdrożenia w naszym mieście. Jednym z głównych kryteriów oceny prac jest ich utylitarny charakter. Miasto pragnie w ten sposób włączać młodych naukowców w prace na rzecz rozwoju miasta oraz promować osiągnięcia naukowe poznańskiego ośrodka akademickiego.

W dniach 19-21 kwietnia 2018 roku delegacja Study in Poznań wzięła udział w targach edukacyjnych "Osvita ta karira" w Kijowie, na Ukrainie. W czasie tegorocznej edycji targów, polityka reprezentowania Poznania pod wspólnym szyldem zaczęła przynosić wymierne efekty: widocznie wzrosła liczba osób zdecydowanych na studia w naszym mieście i chcąca pozyskać satysfakcjonujące informacje na temat konkretnych uczelni z Poznania.

Anna Wawdysz została wyznaczona na stanowisko pełnomocniczki ds. młodzieży i współpracy akademickiej. O stworzenie takiej funkcji wnioskowała Młodzieżowa Rada Miasta.

Jak będzie wyglądać metropolia poznańska w roku 2050? Jak mogłyby wyglądać samochody użytkowe przyszłości? Z tymi pytaniami zmierzyli się poznańscy studenci. Autorzy najlepszych koncepcji odebrali w środę nagrody w Urzędzie Miasta. Konkurs "Miasto w ruchu" zorganizowały razem Miasto Poznań, Volkswagen Poznań Sp. z o.o., Politechnika Poznańska i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu.

Rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń na letnią edycję Programu Staży i Praktyk Studenckich. Nabór trwa do 10 czerwca 2018.

Poznańska Nagroda Literacka: Anna Bikont, autorka książki "Sendlerowa. W ukryciu", jest tegoroczną laureatką Nagrody im. Adama Mickiewicza. Ogłoszono też nazwiska trojga twórców nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka. To Szczepan Kopyt, Wiktor Marzec i Ilona Witkowska. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 maja 2018.