Newsletter - czerwiec 2018

Sesja egzaminacyjna w pełni. Zanim zdacie wszystkie egzaminy zapraszamy do lektury naszego czerwcowego newslettera. Miłej lektury!

Wydział Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza i Miasto Poznań serdecznie zapraszają na wykład otwarty pt.: The Art of Building Small, który wygłosi laureat Nagrody Nobla z chemii - profesor Ben L. Feringa. Wykład rozpocznie się o godzinie 12:00, w czwartek 21 czerwca 2018, w Auli (sala 2.64) Wydziału Chemii UAM, ul. Umultowska 89B.

Polska wygrywa EUROASMUS AND FRIENDS CUP 2018. Po 7 latach znów zwyciężyła Polska. Na boisku Ośrodka Przywodnego Rataje odbył się Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej EUROASMUS AND FRIENDS CUP 2018

Przyznano Nagrodę Naukową Miasta Poznania i stypendia dla młodych badaczy. Laureatem XXVIII Nagrody Naukowej Miasta Poznania został Pan prof. zw. dr hab. Edward Balcerzan, za monografię naukową Literariness. Models, gradations, experiments Wyłoniono również dwunastu młodych badaczy i badaczek, którzy otrzymają stypendium naukowe.

Poznań na konferencji EUPRIO 2018. Reprezentacja Urzędu Miasta Poznania oraz Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu wzięła udział w tegorocznej edycji konferencji EUPRIO, która odbywa się w Sewilli (Hiszpania).

Koncert "CHOP (IN) POZnan". W Urzędzie Miasta odbył się Koncert "CHOP (IN) POZnan". Koncert otworzył nowy cykl współorganizowany przez Wydział Rozwoju Miasta i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Poznania i Teatr Muzyczny w Poznaniu.

Dyktando UAM. Pięćdziesięciotrzyipółletni Ambroży, ultrapostępowy pół Polak, pół Francuz, był superdetektywem, który od ćwierćwiecza węszył tu i ówdzie, aby wytropić ducha UAM-u - tak zaczynał się tekst pierwszego Wielkiego Poznańskiego Dyktanda UAM. W zmaganiach z polską ortografią najlepszy okazał się Tomasz Malarz z Krakowa.

Niezależne Zrzeszenie Studentów ma swój skwer. Skwer u zbiegu ulic Noskowskiego, Nowowiejskiego i Chopina od soboty, 16 czerwca, nosi nazwę Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Z tej okazji odbył się tam wspólny piknik z udziałem studentów, przedstawicieli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz władz miasta.