Newsletter - październik 2018

Wraz z rozpoczęciem nowego roku akademickiego zapraszamy do lektury naszego jesiennego newslettera.

Cztery poznańskie uczelnie wspólnie zainaugurowały nowy rok akademicki

Tegoroczna inauguracja nowego roku akademickiego miała szczególną oprawę. Wspólnie zainaugurowały go bowiem cztery poznańskie uczelnie, które świętują 100-lecie swojego istnienia: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Uniwersytet Medyczny, Uniwersytet przyrodniczy oraz Akademia Wychowania Fizycznego. Swój jubileusz obchodzić także będzie Politechnika Poznańska. W 2019 roku przypada bowiem sto lat szkolnictwa technicznego w Poznaniu.

Poznań przyjazny młodym!

Poznań znalazł się na 2. miejscu w rankingu miast najbardziej przyjaznych studentom. Wyżej na podium była tylko Warszawa.

Poznański Budżet Obywatelski - można już głosować!

Do 19 października 2018 można głosować na propozycje zgłoszone do Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego. W głosowaniu mogą brać udział wszyscy mieszkańcy Poznania, także studenci, którzy nie są w naszym mieście zameldowani.

Centrum Bilingualism Matters na UAM

Przy Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza został otwarty polski oddział Centrum Bilingualism Matters.

Portfel studenta - raport

Mają niewielkie przychody, ale są pracowici, oszczędni i niezależni - taki obraz polskich studentów wyłania się z III edycji raportu "Portfel studenta" przygotowanego przez Związek Banków Polskich.

Wykłady otwarte prof. Richarda Wilsona

Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu oraz Miasto Poznań zapraszają na wykłady otwarte, które wygłosi prof. Richard Wilson z Royal Academy of Art London.

Studenci z UAM i UEP światowymi zwycięzcami GOMAC 2018

Drużyna studentów UAM i UEP zwyciężyła w Global Online Marketing Academic Challenge (GOMAC) 2018.