z

W świecie ruchu i zabawy - zajęcia dla dzieci w wieku od lat 3 do lat 5 wraz z opiekunami.

2017-07-29 ( sobota )
Stary Browar, Studio Słodownia +3, ul. Półwiejska 42

Punktem wyjścia dla warsztatu prowadzonego przez janusza Orlika będzie zabawa, do której zaangażowani zostaną wszyscy członkowie rodziny. Proste gry i ćwiczenia ruchowe staną się podstawą do rozwijania wspólnego tańca. Choreograf nie będzie tworzył swoich układów, tylko pozwoli rodzinom na ich spontaniczny, niczym nieograniczony gest. Dzieci będą próbowały znaleźć wspólny język ruchowy zarówno z mamą, jak i tatą, doświadczając przy tym ich bliskości. To aktywne "bycie razem" pozwoli na wykorzystanie potencjału ruchowego każdego członka rodziny.

Janusz Orlik po ukończeniu warszawskiej szkoły baletowej studiował w Brucknerkonservatorium Linz (Austria). Podczas studiów rozpoczął pracę w zespole młodych tancerzy x.IDA Dance Co. Występował w produkcjach takich choreografów jak: Olga Cobos, Peter Mika, Catherine Guérin, Rebekka Murgi, Nicole Caccivio, Charlotte Vincent. Od 2002 roku jest stałym członkiem Vincent Dance Theatre (Wielka Brytania). Orlik tworzy również własne prace choreograficzne. Jest autorem spektakli: "Exérèse monoblok" (2004), "a bliźniego swego jak siebie samego" (2006), "Live on stage" (2008), "Święto wiosny" (2011), "Insight" (2013). W 2007 roku wystąpił w spektaklu towarzystwa gimnastycznego "nic". W 2009 roku wziął udział w spektaklu "Happy" Nigela Charnocka, będąc jednocześnie asystentem choreografa. Rok później dołączył do grupy Ugo Dehaesa, Kwaad Bloed (Belgia), występując w spektaklu "Forces". W 2011 roku dołączył do Nigel Charnock + Company (Wielka Brytania), rozpoczynając pracę nad spektaklem "Ten Men". W 2011 roku współpracował przy tworzeniu i wystąpił w "Rekonstrukcji" Joanny Leśnierowskiej. W 2012 roku wziął udział we wznowieniu "Horsemeat" Gary Clarke'a (Wielka Brytania). W 2013 roku rozpoczął współpracę z Danielem Landauem (Izrael). Pozostałe jego prace to m.in. "Wysokie obcasy" dla zespołu baletowego Opery Krakowskiej, "Alfa" dla Sceny Tańca Współczesnego z Poznania, "Adagio" dla Teatru Muzycznego w Poznaniu. Stypendysta Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2011. Poza pracą sceniczną Janusz Orlik prowadzi warsztaty taneczne w szkołach tańca oraz innych placówkach edukacyjnych w kraju i za granicą. Był pierwszym polskim choreografem prowadzącym zajęcia z dziećmi i młodzieżą w ramach projektu Stary Browar Nowy Taniec dla Dzieci.

Bilety w cenie 15zł  (dziecko + opiekun) do nabycia w punktach informacyjnych Starego Browaru, księgarniach Empik oraz na portalu ebilet.pl

opr.sw

Zobacz www.artstationsfoundation5050.com/taniec/aktualnosci/