Festiwal Aktywnych Społeczności Lokalnych za nami!!!

Z okazji 25. rocznicy pierwszych wolnych wyborów w Polsce, Miasto Poznań, rady osiedli i liczne organizacje pozarządowe zaprosiły mieszkańców do świętowania tego wydarzenia podczas Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych, który odbył się w weekend 7 i 8 czerwca br. w różnych punktach miasta. Motywem przewodnim festiwalu, nawiązującym do pozytywnego patriotyzmu, a także do kiełkującej i rosnącej w siłę młodej demokracji, była biało-czerwona rzodkiewka w kształcie serca.

Fstiwal aktywnych Społeczności Lokalnych
FASL

Celem Festiwalu Aktywnych Społeczności Lokalnych było zintegrowanie lokalnych społeczności, wymiana dobrych praktyk, a także zaktywizowanie mieszkańców i samorządów pomocniczych poszczególnych osiedli do wspólnego działania na rzecz mieszkańców i Miasta. Lokalność wydarzeń miała pomóc propagować  wśród mieszkańców inicjatywy, które coraz wyraźniej zaznaczają swoją obecność na mapie Poznania. W ramach festiwalu, poznańskie organizacje pozarządowe mogły zaprezentować mieszkańcom swoją działalność oraz zachęcić poznaniaków do aktywnego udziału w przedsięwzięciach realizowanych przez III sektor. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji sportowych (m.in. biegi, rajdy rowerowe, zumbę, zawody w różnych dyscyplinach sportowych), a także występy artystyczne dzieci, pokazy kulinarne, animacje dla najmłodszych. Większość z tych wydarzeń odbyła się w ramach festynów i obchodów osiedlowych.

7 czerwca 2014 r. (sobota):

  • park Jana Pawła II (RO Wilda i Stowarzyszenie WILdzianie) 13:30-20:00
  • Stare ZOO (RO Jeżyce i Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych) 11:00 - 22:00
  • park Podworski ul. Grunwaldzka 250 (RO Junikowo) 11:00 - 24:00
  • park Cytadela Łąka Harcerska (RO Stare Winogrady) 11:00 - 17:00
  • park Wilsona (RO św. Łazarz) 12:00 - 20:00
  • teren całego os. Dębina (RO Zielony Dębiec) 13:00 - 20:00
  • Boisko ZSO nr 4 os. Czecha 59 (RO Chartowo) 11:00 - 17:00
  • Boisko SP 52, ul. Fabianowo 29 (RO Fabianowo-Kotowo) 14:00 - 18:00
  • Boisko i kompleks sportowy przy ul. Braniewskiej 23 (Stow. na rzecz Ochrony Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu, Stow. Na Rzecz Solidarności Społecznej Podnieś Głowę, Stow. Społeczno-Kulturalne "Pół Tonu Ciszej", Stow. na rzecz rewitalizacji Zachodniego Klina Zieleni w Poznaniu "Pro-Eko-Vitae") 15:00 - 19:00

8 czerwca 2014 r. (niedziela)

  • os. Wichrowe Wzgórze - park obok kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego (RO Nowe Winogrady Północ) 15:00 - 20:30

Chcesz wiedzieć więcej o działaniach w ramach festiwalu, zobacz programy poszczególnych Festiwali! (załączniki)

Wszystkim dziękujemy za udział i aktywne świętowanie !

Załączniki