VIII Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych.

15 września, już po raz ósmy, organizacje pozarządowe zaprezentują się mieszkańcom Poznania w pełnej krasie. Na płycie Placu Wolności, w godzinach 10.00 - 16.00 odbędzie się VIII Poznański Dzień Organizacji Pozarządowych.

Obrazek
obrazek

W trackie wydarzenia na mieszkańców Poznania czeka moc atrakcji, które zapewnią poznańskie organizacje. Przestrzeń Placu Wolności podzielona zostanie na strefy tematyczne, w których każdy znajdzie coś dla siebie. Organizacje zaproszą do:

  • Strefy Dziecka, która pozwoli najmłodszym spędzić czas na zabawach, warsztatach, konkurencjach sportowych i pokazach naukowych.
  • Strefy Edukacji Obywatelskiej, która będzie miejscem dyskusji i zdobywania wiedzy o aktywności społecznej, III sektorze, angażowaniu się w działania lokalne.
  • Strefy Ekologii i Turystyki, w której będzie można grać w gry, budować karmniki, zyskać wiedzę o pomaganiu ptakom w mieście.
  • Strefy Działań na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami, w której pojawią się symulatory wad wzroku i słuchu, będzie można poznać Alfabet Lorma (posługują się nim osoby głuchoniewidome), oraz wziąć udział w ogrodowym koncercie na instrumentach z roślin.
  • Strefy Kreatywności, w której odbędą się: otwarta sesja muzyki i zajęcia artystyczne.
  • Strefy Wolontariatu, w której wolontariusze podzielą się swoimi doświadczeniami, a każdy odwiedzający będzie mógł włączyć się w działania wolontarystyczne.
  • Strefy Zdrowia i Bezpieczeństwa, w której poznać będzie można zasady pierwszej pomocy, zobaczyć jak działa defibrylator i nauczyć się pomagania innym w sytuacjach nagłego wypadku.
  • Strefa Innowacji, w której będzie można zobaczyć ciekawe, nowatorskie pomysły, rozwiązania, działania dedykowane mieszkańcom Poznania.

Wszyscy odwiedzający Plac będę mogli odpocząć w Strefie Relaksu, gdzie na mieszkańców czekać będą wygodne leżaki, chłodna woda, soczyste jabłka. O godzinie 14.00 gospodarze zaproszą na niespodziankę - wydarzenie główne. Przez cały dzień można będzie także wypleść piękną bransoletkę ze sznurków zebranych w poszczególnych strefach - ta aktywność nawiązuje do hasła VIII Poznańskiego Dnia Organizacji Pozarządowych  - ZWIĄŻ SIĘ Z NAMI.