logo

3. Projekt 5 zmysłów. Imaginarium - Piękne spojrzenie

2017-11-30 ( czwartek )
Sala Wielka, CK Zamek, ul. Święty Marcin 80/82, Poznań

*Bezpłatne wejściówki* na wydarzenia będą dostępne od *28 listopada* br. od g. 12.00, w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

3. Projekt 5 zmysłów. Imaginarium - PIĘKNE SPOJRZENIE - spektakl teatralno-muzyczny, reż. Katarzyna Stoparczyk

Zaproszeni przez Katarzynę Stoparczyk artyści muzycy wykonają specjalnie napisane utwory inspirowane wypowiedziami niewidomych dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach.
"Kiedy jechałam do Owińsk w ramach projektu 5 zmysłów. Tabu nie wiedziałam, że te kilka godzin spędzonych z niewidomymi dziećmi otworzy mi oczy na wiele ważnych spraw. Wróciłam z baterią nagranych rozmów. Co w nich znalazłam? Dziecięcą mądrość, autentyczność, wrażliwość, ale także niebywałą dojrzałość i odwagę w precyzowaniu myśli i uczuć. Niekiedy także absolutne pogodzenie, a nawet wdzięczność. Te rozmowy pozostawiły we mnie trwały ślad, pomyślałam więc, że warto pójść krok dalej i zrobić w tym kierunku coś więcej. Połączyć mądrość, szczerość i wrażliwość tych dzieci z wrażliwością twórców. Złożyć artystyczny hołd sobie nawzajem, by okazać szacunek i miłość komuś kto widzi inaczej. Do projektu zaprosiliśmy kilkoro niewidomych dzieci i tylu artystów muzyków. Dzieci podarują artystom swoje słowa, artyści, nawiązując do tych słów,  podarują dzieciom swoje piosenki. Jedni i drudzy spotkają się ze sobą na scenie. Będą się badać i poznawać, mówić do siebie i śpiewać, by przekraczać granice, których tak naprawdę nie ma. By uczyć się od siebie nawzajem, ale także zachwycać innością" - Katarzyna Stoparczyk
Występują:
Dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Owińskach: Wiktoria Wędzińska, Michał Brajer, Zuzanna Mikler, Barbara Walczak, Jagoda Ptak, Barbara Butkiewicz, Wiktoria Królicka, Karol Łukaszewicz
oraz artyści:
Wojciech Waglewski
Michał Wiraszko
Jacek "Budyń" Szymkiewicz
Piotr "Bajzel" Piasecki
Novika
Patryk "Tik-Tak" Metela
Malwina Paszek
zespół Smutne Piosenki w składzie: Iza Polit - wokal, Michał Ruksza - piano, Paulina Frąckowiak - bas, Jakub Szwarc - perkusja

reżyseria - Katarzyna Stoparczyk
konsultacja merytoryczna - Paulina Skorupska
ruch sceniczny - Michał Mroczkowski, Marta Koska
video - Rafał Jerzak
producent - Zuzanna Głowacka
organizator - Stowarzyszenie MCA

*Bezpłatne wejściówki* na wydarzenia będą dostępne od *28 listopada* br. od g. 12.00, w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

_
opr.LT

Zobacz www.5zmyslow.pl