Grupa taneczna

Trening współczesnego tancerza - seminarium

2019-09-22 ( niedziela )
Polski Teatr Tańca, Kozia 4, Poznań

W programie lekcja tańca klasycznego z elementami Pilatesa, nauka fragmentów tańców narodowych ze spektaklu Polskiego Teatru Tańca "Wesele. Poprawiny", warsztat improwizacji, a także dyskusja nt. Jak doskonalić trening tancerza współczesnego, by był przygotowany do pracy z różnymi choreografami?
Harmonogram:
10.30 - przywitanie gości oraz wprowadzenie do seminarium
11.00-12.45 - wpływ praktyk somatycznych na balet oraz budowanie świadomości ciała na przykładzie Pilatesa w połączeniu z tańcem klasycznym / prowadzenie: Katarzyna Rzetelska
13.00-14.45 - taniec ludowy w tańcu współczesnym na przykładzie repertuaru Polskiego Teatru Tańca. Nauka fragmentów tańców narodowych ze spektaklu Marcina Libera "Wesele. Poprawiny" / prowadzenie: Adrian Radwański
15.00-16.00 - przerwa oraz poczęstunek
16.00-17.45 - budowanie zaufania w grupie oraz poczucia zbiorowości za pomocą improwizacji / prowadzenie: Michał Przybyła
17.45 - podsumowanie seminarium oraz dyskusja nt. "Jak udoskonalić trening współczesnego tancerza, by miał łatwość pracy z różnymi choreografami, czyli był wszechstronny?
18.30 - zakończenie
Biogramy prowadzących:
Katarzyna Rzetelska - absolwentka Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Feliksa Parnella w Łodzi. Po ukończeniu studiów pracowała w Teatrze Muzycznym w Łodzi, następnie podpisała kontrakt w Japonii, gdzie tańczyła w stylu modern jazz i broadway jazz. Po powrocie tańczyła na scenach Europy Zachodniej w repertuarze musicalowym. Swoje umiejętności wykonawcze i pedagogiczne doskonaliła w Anglii na stażach i warsztatach w technikach contemporary dance i modern jazz. W roku 2005 związała się etatowo z Polskim Teatrem Tańca. Była w grupie tancerzy współpracujących z Williamem Petit w projekcie "Trans Danse Europe".
Adrian Radwański - absolwent OSB w Poznaniu, a także student Pedagogiki Baletowej na UMFC w Warszawie; dwukrotny finalista Konkursu Baletowego w Gdańsku, laureat nagrody specjalnej "Osobowość sceniczna"; finalista krajowych eliminacji do Eurowizji dla Młodych Tancerzy w 2013 roku; laureat nagrody specjalnej "+- award" w konkursie choreograficznym "Szoloduo Budapest 2013" (wraz z Joanną Polowczyk). W latach 2014-2016 związany etatowo z Polskim Teatrem Tańca, od grudnia 2016 solista Tanztheater przy Staatstheater Braunschweig. Z Polskim Teatrem Tańca ponownie związany od sierpnia 2017 r.
Michał Przybyła - absolwent Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi na kierunku taniec, specjalności tancerz-choreograf. Studiował na kierunku Media Interaktywne i Widowiska na UAM w Poznaniu. Był solistą Częstochowskiego Teatru Tańca, tancerzem Teatru V6 w Łodzi, choreografem grupy Urban Movement w Łodzi. Dyplomowany instruktor tańca jazzowego, absolwent programu "Dance Journey" w Izraelu, stażysta w Kibbutz Contemporary Dance Company w Izraelu, uczestnik 7. edycji oraz finalista 8. edycji programu "You Can Dance". Szkolił się u wielu nauczycieli i choreografów z całej Polski i świata. Jego mentorami byli  m.in. Thierry Verger, Luciano Di Natale, Julia Spiesser, Lukas McFarlane, NappyTabs, Diana Matos, Matthew Tseng, Mate Meszaros, Noa Wertheim, Ohad Naharin.
Seminarium jest częścią projektu "CLASH! When classic and contemporary dance collide and new forms emerge"/"Kiedy zderza się taniec klasyczny i współczesny i powstają nowe formy" / współfinansowanego w ramach unijnego programu KREATYWNA EUROPA (Grant Agreement No 2018-2032/001-001).

Seminarium skierowane jest do osób pełnoletnich, nauczycieli tańca, instruktorów zespołów tanecznych.
Warunkiem uczestnictwa jest wysłanie na adres mejlowy: a.jachym@ptt-poznan.pl zgłoszenia wraz z CV lub krótką notką biograficzną wskazującą na wykształcenie taneczne i/lub doświadczenie zawodowe. Termin zgłoszeń: 19.09.2019.
Udział w seminarium jest bezpłatny.

Zobacz www.ptt-poznan.pl/pl/node/498