Wydarzenia na planie Pokaż na planie
a

CZYTATY - cykl spotkań z książką dla dzieci i rodziców

2017-11-18 ( sobota )
12:00
Biblioteka Raczyńskich, sala 1, pl. Wolności 19, Poznań

Listopad to miesiąc, gdy wspominamy ważne wydarzenia historyczne. Czy rację miał Cyceron twierdząc, że "Nie znać historii to być zawsze dzieckiem"? Czy przeszłość może być ciekawa? O to zadbają nasi goście.

Mroki  średniowiecza rozjaśni Tomasz Kruczek - wielbiciel epoki, animator kultury, członek grup rekonstrukcyjnych, interpretator zapomnianych utworów średniowiecznych, autor m.in. "Bitwy o gród Sędziwoja".

O tym, co łączy świat średniowieczny, czasy I wojny światowej i Tolkiena opowie Dale Taylor, miłośnik historii i militariów, szykujący ciekawostki nie tylko historyczne.

CZYTATY: Czytamy historię.
Goście: Dale Taylor i Tomasz Kruczek

Wstęp wolny.

_

CZYTATY to nowy cykl spotkań organizowany przez Bibliotekę Raczyńskich z myślą o ojcach i dzieciach, którzy chcą ciekawie spędzić sobotnie popołudnia. Proponujemy tematy i lektury, które obudzą czytelnicze wspomnienia
z dzieciństwa ojców, ale także pokażą najnowsze propozycje wydawnicze. Spotkania będą dotyczyły m.in. sportu, techniki, historii, sztuki i przyrody, czyli tego, co interesuje i dużych, i małych. Mamy nadzieję, że obecność gościa specjalnego i dodatkowych atrakcji sprawi, że Biblioteka Raczyńskich stanie się ulubionym miejscem spędzania wolnego czasu.

Dlaczego CZYTA?
W świecie, w którym statystyki pokazują spadający poziom czytelnictwa, chcemy przypomnieć o niezwykłej roli książki, która rozwija wyobraźnię, język, wspomaga rozwój, a także daje wspaniałą podstawę do rozmowy
i zacieśniania więzi. Chcemy przypomnieć różnorodność tematów poruszanych w literaturze (powieści przygodowe, historyczne, książki popularno-naukowe, poezja, sztuki teatralne) i pokazać wielość książkowych form.

Dlaczego TATY?
Badania czytelnictwa jasno wskazują, że mężczyźni czytają mniej. Często wynika to z braku czasu, ale też z braku zorientowania w ofercie wydawniczej - nasze spotkania pomogą w poznaniu świata literatury oraz wskażą najciekawsze i najbardziej wartościowe pozycje. Badania mówią też, że "tym, którzy sami czytają książki, łatwiej jest wychować przyszłych czytelników". Liczymy, że spotkania w Bibliotece Raczyńskich będą sprzyjać rodzeniu się wspólnych pasji, staną się platformą wymiany doświadczeń czytających ojców, czytających dzieci i czytających gości, którzy za każdym razem zaproponują lekturę wybranej książki.

Po spotkaniu zostańcie w bibliotece! Organizatorzy zachęcają do zapisania się do Biblioteki dla dzieci, samodzielnego spędzenia czasu wśród regałów i poszukiwania fascynujących książek. Przygotowano literackie ściągi, które pomogą zorientować się w gąszczu tytułów.
Organizatorzy mają nadzieję, że dzięki CZYTATOM ojcowie i dzieci poczują więź z wielką rodziną czytelników.

_
opr.LT

Plakat