Wydarzenia na planie Pokaż na planie
plakat

Smog - prawdy i mity tonące we mgle - zajęcia dla dorosłych w Laboratorium Wyobraźni

2018-02-10 ( sobota )
18:00-20:00
Laboratorium Wyobraźni, Poznański Park Naukowo-Technologiczny, ul. Rubież 46, Poznań

Rusza absolutna nowość w Laboratorium Wyobraźni - cykl zajęć "Po godzinach" dedykowanych specjalnie dla dorosłych. Jako pierwszy na warsztat trafia smog, niechlubny bohater zimy.

10 lutego (sobota) o godz. 18:00 Laboratorium zaprasza "dużych odkrywców" na spotkanie pt. "Smog - prawdy i mity tonące we mgle" Wieczór tylko dla dorosłych w Laboratorium Wyobraźni to połączenie rzetelnej wiedzy i doskonałej zabawy.

Pierwsza edycja cyklu "Po godzinach" poświęcona zostanie smogowi, czyli zjawisku, o którym zimą piszą i mówią wszyscy. My sprawdzimy, co naprawdę się za nim kryje! Czy maseczki antysmogowe faktycznie są zdrowe? Czy każda mgła to już smog? Kiedy narodził się smog? Gdzie jest świeższe powietrze: w Rabce czy w Londynie? W trakcie eksperymentów pt. "Smog - prawdy i mity tonące we mgle" odkryjemy właściwości smogu, sposób jego powstawania, skład i wpływ na ludzki organizm. Podpowiemy też, jak się przed nim chronić we własnym zakresie. I razem z gośćmi - samodzielnie zrobimy mały smog w laboratorium (oczywiście, całkowicie bezpieczny!). Ale przede wszystkim odkryjemy prawdy i mity zakryte smogowym dymem i zweryfikujemy wiele obiegowych haseł krążących wokół tego tematu.

Dodatkowo, uczestnicy spotkania zwiedzą wystawę "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga", na której można poznać zadziwiające zjawiska związane z optyką falową i oddziaływaniem światła z materią.

Bilety 30 zł normalny, 24 zł ulgowy można zakupić na stronie: http://bilety-wyobraznia.ppnt.poznan.pl/rezerwacja/termin.html?idg=24&data=2018-02-10

Zobacz www.wyobraznia.ppnt.poznan.pl