Licea Ogólnokształcące na planie Dodaj obiekt -

XXIX Liceum Ogólnokształcące

Opis

XXIX Liceum Ogólnokształcące wchodzi w skład Zespołu Szkół Mechanicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu, który swą ofertę edukacyjną dostosowuje do wymagań współczesnego rynku pracy. Misją ZSM jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju intelektualnego uczniów, edukacja młodzieży świadomie kształtującej swoją ścieżkę kariery zawodowej, dobrze przygotowanej do podjęcia pracy w Unii Europejskiej, rozumiejącej potrzebę dialogu międzykulturowego poprzez uczestnictwo w międzynarodowych wymianach i projektach.

Wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom uczniów proponujemy zajęcia pozalekcyjne, podczas których młodzież przygotowuje się do egzaminów dojrzałości, jak również rozwija swoje zainteresowania. Do dyspozycji uczniów znajduje się biblioteka multimedialna, nowoczesne pracownie komputerowe, siłownia, przyszkolne boisko sportowe, strzelnica. Niewątpliwym atutem ZSM jest zlokalizowana obok budynku głównego, bardzo dobrze wyposażona, Bursa.

DRZWI OTWARTE
2 KWIETNIA, 16 KWIETNIA, GODZ. 10-12

Historia szkoły

Zespół Szkół Mechanicznych im. KEN powstał w roku 1976 na skutek połączenia dwóch wcześniej istniejących szkół: Zespołu Szkół Zawodowych ZPM H .Cegielski- przyzakładowej szkoły Zakładów Przemysłu Metalowego H. Cegielski oraz Zespołu Szkół Technicznych im. KEN – Szkoły Ministerstwa Przemysłu Ciężkiego – ZST Min. Przem. Ciężkiego.

Osiągnięcia szkoły

W ciągu ostatnich lat pozyskaliśmy fundusze unijne na realizację projektów, dzięki którym uczniowie technikum kończyli kursy kwalifikacyjne i zdobywali dodatkowe uprawnienia a pracownie zawodowe zyskały nowoczesny sprzęt. Obecnie możemy pochwalić się sukcesem międzynarodowej rangi. Nasze Technikum Mechaniczne jest jedną z 12 szkół w Polsce, które otrzymały wsparcie z Fundacji Gene’a Haasa na rozwój kształcenia zawodowego. Grant ten wynosi 15 000 dolarów i jest najwyższą kwotą uzyskaną przez szkołę z naszego kraju. Warto też wspomnieć o licznych tytułach i sukcesach, które zdobywają nasi uczniowie, biorący udział w olimpiadach oraz konkursach przedmiotowych czy sportowych, jak choćby: osiągnięcie II Etapu Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie; złoty i dwa srebrne medale podczas XIII Mistrzostw Pływackich Strażaków PSP i OSP m. Poznania i Powiatu Poznańskiego; I miejsce i wyjazd do Brukseli w konkursie „Gwarancje dla młodzieży”; I i II miejsca w Debatach Oxfordzkich zorganizowanych przez Centrum Doradztwa Zawodowego dla Młodzieży w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości; III miejsce w przeglądzie musztry i prezentacji artystycznej w II Centralnym Zlocie Klas Mundurowych w Żaganiu. Równie świetnie wypadamy w zawodach strzeleckich. Możemy też poszczycić się stypendystami Prezesa Rady Ministrów.

Koła zainteresowań

Każdy uczeń ma możliwość rozwijania swoich zainteresowań podczas zajęć pozalekcyjnych.

Dojazd

Szkoła znajduje się na Dębcu/Świerczewie, przy ulicy Świerkowej 8. Dogodny dojazd tramwajem nr 2, 9 i 10 do pętli na Dębcu i autobusem linii 49, 75, 79 oraz autobusami komunikacji gminy Luboń, Komorniki, Puszczykowo. W pobliżu szkoły - stacja kolejowa Poznań-Dębiec.

Wróć do listy