One World - propozycja współpracy dla poznańskich szkół

Twórcy programu zapraszają na spotkanie wraz z wiceprezydentem Maciejem Frankiewiczem, podczas którego zostanie przedstawiona idea programu oraz możliwości współpracy.
Spotkanie będzie miało miejsce 3 lutego o godzinie 12:00 w sali białej w Urzędzie Miasta Poznania na placu Kolegiackim.

Projekt One World
logo

Projekt One World, w którym wiodącą role odgrywa siedem polskich szkół, jest od dzisiaj dostępny dla szkół na całym świecie. Inicjatywa, prowadzona przez polską fundację z udziałem polskich szkół, będąc kombinacją odwiecznej tradycji nauki poprzez doświadczenie i odkrywanie z nowoczesną technologią będzie unikalnym i innowacyjne źródłem wiedzy o świecie.
Projekt może być wykorzystany do nauki na różne sposoby i na różnych poziomach. W prosty sposób z projektu korzystać mogą nauczyciele i uczniowie śledząc wyprawy One World do różnych regionów świata. Doświadczenia podróżników z ich pobytu w odwiedzanych krajach, obserwacje odmiennych stylów życia i ich relacje z ludźmi z różnych kultur dokumentowane będą każdego dnia na stronie www.theoneworld.org. Co tydzień na stronie pojawiać się będzie materiał o bardziej akademickim charakterze, który opisywać będzie różne aspekty życia na świecie uzupełniając program nauczania takich przedmiotów jak historia, kultura, społeczeństwo i przyroda. W tej chwili twórcy inicjatywy przebywają w Australii, gdzie One World ma swoją druga siedzibę. Na stronie znaleźć można pierwsze materiały o Australii i Tajlandii, gdzie zrealizowany był pilot do projektu.
Cześć strony zawierać będzie fakty o odwiedzanych krajach, a obszerna sekcja "Podróże w czasie" zabierze czytelników w przeszłość i pozwoli być świadkami wydarzeń i zmian społeczno - kulturowych dawnych epok.
Ostatecznie interaktywna część strony jest zaproszeniem do czynnego udziału w projekcie. Ideą projektu jest zbliżenie kultur do siebie i rozbudzenie zainteresowania światem i jego problemami. Uczniowie z rożnych krajów będą mieć szansę podzielenia się opiniami na temat współczesnych wydarzeń i problemów na forum, włączyć w dyskusję na czacie oraz znaleźć partnerów w innych krajach. Oprócz tego uczniowie będą mogli włączyć się we współtworzenie strony poprzez realizacje swoich własnych projektów portretujących życie w ich kraju i otoczeniu, dających wgląd w ich myśli, opinie i problemy. Tematy tych projektów opracowywane są przez zespół One World tak aby ich realizacja nie tylko kształciła nowe zdolności i uczyła nowych rzeczy ale żeby opisywane aspekty życia i poglądy na nie były łatwo porównywalne pomiędzy poszczególnymi krajami, regionami i grupami wiekowymi. Wszystkie te prace dawać będą unikalny i fascynujący obraz życia na naszej planecie na początku tego milenium. W tej chwili na stronie w sekcji YOUR WORLD obejrzeć można przykłady projektów zrealizowanych przez wiodące szkoły One World z Polski i z Australii (http://www.theoneworld.org/schoolsschools.shtml )
Więcej o projekcie znaleźć można na stronie www.theoneworld.org. Serdecznie zapraszamy nauczycieli, uczniów i każdego, kogo interesują podróże przygoda i codzienne życie ludzi z rożnych kultur. Wkrótce na stronie pojawiać się będą nowe sekcje, w tej chwili zachęcamy do zapoznania się z informacjami o projekcie i stronie w sekcji ABOUT, reportażami z pobytu podróżników w Australii w sekcji ON A BREAK oraz do posłuchania utworu, który nagrany został specjalnie dla potrzeb projektu z poznańską szkołą muzyczną.. Wszystkie szkoły zachęcamy do włączenia się w projekt poprzez realizacje prac do sekcji YOUR WORLD.