"Złote" szkoły Poznania.
 

"Złote" szkoły Poznania.

Już po raz 19 ogólnopolski miesięcznik "Perspektywy" przygotował ranking najlepszych liceów i techników w Polsce. Placówki, które znajdują się w pierwszej setce, noszą miano "złotych" szkół. W tym roku w Poznaniu jest ich osiem.

Chcę pogratulować wszystkim wyróżnionym- mówił dziś zastępca Prezydenta Poznania Mariusz Wiśniewski, wręczając dyrektorom szkół listy gratulacyjne. Wasze wysokie lokaty są powodem do dumy dla wszystkich zainteresowanych: nauczycieli, rodziców i uczniów. Sławią też nasze miasto. Zwłaszcza Technikum Komunikacji, które zajmuje czwarte miejsce w Polsce i II Liceum Ogólnokształcące, plasujące się na miejscu 31, zasługują na słowa uznania. Nie tylko zresztą słowa. Te placówki zostaną uhonorowane nagrodami finansowymi, bo miasto naprawdę dostrzega zaangażowanie i pracę całego zespołu ludzi, których wysiłek został doceniony.

czytaj więcej
List do dyrektorów przedszkoli niepublicznych!
 

List do dyrektorów przedszkoli niepublicznych!

Szanowni Państwo,

w związku z koniecznością zapewnienia przez Miasto Poznań od września 2017 r. miejsc wychowania przedszkolnego dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat informujemy, że istnieje możliwość złożenia przez Państwa wniosku o udzielenie zezwolenia na założenie przedszkola publicznego.

czytaj więcej
Konkurs na stanowisko dyrektorów!
 

Konkurs na stanowisko dyrektorów!

Prezydent Miasta Poznania ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów następujących publicznych przedszkoli, szkół oraz poradni psychologiczno-pedagogicznych:

1) Przedszkola nr 40, ul. Cześnikowska 18 A;

2) Przedszkola nr 42, ul. Prądzyńskiego 15 a;

3) Przedszkola nr 70, ul. Skarbka 9;

4) Przedszkola nr 118, ul. Płomienna 1;

5) Przedszkola nr 140, os. Przyjaźni 129;

6) Przedszkola nr 178, os. Orła Białego 72;

7) Przedszkola nr 180, os. Polan 1;

8) Zespołu Szkół nr 4 z Oddziałami Sportowymi, os. Winiary 2;

9) Zespołu Szkół Specjalnych nr 111, ul. 28 Czerwca 1956 r. nr 135/147;

10) XXV Liceum Ogólnokształcącego, ul. Widna 1;

11) Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5, ul. Nowowiejskiego 29;

12) Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 8, os. Rusa 56/D1.

czytaj więcej
Cenimy różnorodność- czyli jak działać przeciw wykluczeniu.
 

Cenimy różnorodność- czyli jak działać przeciw wykluczeniu.

Mam czasem sygnały, z których wynika, że tolerancja w szkołach nadal bywa problemem- mówi Marta Mazurek, pełnomocnik Prezydenta Poznania d/s przeciwdziałania wykluczeniom- dlatego zorganizowałam to szkolenie. Hasło: "Edukacja na rzecz różnorodności". Prowadzący- doktor Violetta Kopińska z UMK w Toruniu.

Chcę pokazać dyrektorom i nauczycielom szkół, jakie są instrumenty prawne, pozwalające w ich placówkach bronić zasad równości. Młodzież często nie wie, że prześladując, przezywając, hejtując rówieśników po prostu łamie prawo. I może ponieść za to konsekwencje- mówi dr Kopińska. Ja sama, jako nastolatka, miałam kłopoty tej natury. Co wtedy robiłam? Nic, bo nie wiedziałam, co powinnam robić. Wtedy nie mówiło się w szkołach o tolerancji.

czytaj więcej
Anielskie kolędowanie na Dębcu...
 

Anielskie kolędowanie na Dębcu...

Zuzia jest w Domu Dziecka od trzech miesięcy. Nie widziała mamy ani taty nawet na święta, choć wie, że mieszkają w Poznaniu. Nie wie, dlaczego się jej pozbyli, właściwie nawet nie chce wiedzieć, nawet listu do nich nie napisała. W Domu Dziecka nie jest źle. A jeszcze jak są takie atrakcje, jak dzisiejsze kolędowanie, to można nie myśleć o smutkach...

czytaj więcej
Konkurs na stanowisko dyrektora!
 

Konkurs na stanowisko dyrektora!

OGŁOSZENIE O KONKURSIE 

Prezydent Miasta Poznania ogłasza konkurs na stanowisko dyrektora Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 2 im. Tadeusza Szeligowskiego w Poznaniu, ul. Bydgoska 4.

czytaj więcej
Szachy dla trzylatków z os. Sobieskiego....
 

Szachy dla trzylatków z os. Sobieskiego....

Szkoła Podstawowa nr 15 to dla Ewy Ostrowskiej nie tylko miejsce pracy od 33 lat, to także pole do obserwacji zmian, a nawet ewolucji w nauczaniu. Kiedy zaczynała, jako pani od przyrody, w szkole uczyło się ponad dwa tysiące dzieci i to na trzy zmiany, nauczycieli pracowała zaś ponad setka. Dziś- w SP 15 uczy się 600 uczniów - często dzieci tych, którym przed laty tajniki mitozy i mejozy wbijała do głów pani dyrektor Ostrowska. No, a ostatnio zaszła jeszcze jedna, poważna zmiana- szkoła przekształciła się w Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 6 otwierając swoje podwoje dla prawie setki maluszków.

czytaj więcej
Nowe przedszkole w Antoninku- jak działa?
 

Nowe przedszkole w Antoninku- jak działa?

Za tę decyzję bardzo serdecznie miastu dziękujemy- mówi Krzysztof Bartosiak, przewodniczący Rady Osiedla Antoninek- Zieleniec- Kobyle Pole. Dzięki niej nasze dzieciaki mają nową siedzibę, do której mają teraz bardzo blisko i z której cieszymy się wszyscy. Antoninek dzieli się na dolny i górny i jedna z tych dzielnic nie miała dotąd tego typu placówki.

W połowie czerwca ubiegłego roku ruszyła modernizacja Szkoły Podstawowej nr 87. Cel- utworzenie trzech oddziałów przedszkolnych, w których miejsce do zabawy i nauki zyska 75 dzieci. Koszt- 1.250.000 złotych. Efekt? Nowe, przestronne, świetnie wyposażone, sale, toalety, wejście przystosowane dla osób niepełnosprawnych, ale też plac zabaw dla maluchów i stołówka dla dzieci szkolnych. Odświeżona elewacja, także dzięki finansowemu wsparciu ze strony Rady Osiedla.

czytaj więcej
W Nowym Roku pamiętamy o zawodowcach! Jeden z nich zaczynał u Modesta Amaro....
 

W Nowym Roku pamiętamy o zawodowcach! Jeden z nich zaczynał u Modesta Amaro....

Ma 35 lat, żonę, dwoje dzieci i pracę, z której jest bardzo zadowolony. Kim jest? Szefem kuchni w Hotelu "Mercure" w Poznaniu. Menedżerem i kucharzem w jednym. Organizuje pracę ludzi, ustala menu, karmi wykwintnie wykwintnych gości. A wszystko to po szkole zawodowej. Marcin- to kolejny nasz poznański "zawodowiec", którego z dumą pokazujemy wszystkim, także tym, którzy nie chcą wierzyć, że szkolenie zawodowe to droga do sukcesu..

czytaj więcej
Uwaga! Ogłaszamy konkursy na stanowiska dyrektorów!
 

Uwaga! Ogłaszamy konkursy na stanowiska dyrektorów!

Ogłaszamy konkursy na stanowiska dyrektorów placówek. Szczegóły poniżej....

Załącznik do zarządzenia Nr 908/2016/P

PREZYDENTA MIASTA POZNANIA

z dnia 21 grudnia 2016r.

 Prezydent Miasta Poznania ogłasza konkursy na stanowiska dyrektorów następujących publicznych przedszkoli, szkół oraz publicznego ośrodka szkolno-wychowawczego:

1) Przedszkola nr 2, ul. Grobla 1;

2) Przedszkola nr 9, os. Jagiellońskie 9;

3) Przedszkola nr 10, os. Oświecenia 26;

4) Przedszkola nr 45, ul. Trzemeszeńska 12;

5) Przedszkola nr 77, ul. Mickiewicza 30;

6) Przedszkola nr 78, ul. Nadolnik 9;

7) Przedszkola nr 113, os. Rzeczypospolitej 7;

8) Przedszkola nr 130, os. Rzeczypospolitej 43;

9) Zespołu Szkół nr 5, ul. Różana 1/3;

10) Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących im. Józefa Sikorskiego, ul. Bydgoska 4a.

czytaj więcej
Zimowe Poezjobranie
 

Zimowe Poezjobranie

Kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, a szybko zapadający zmrok przyprawia o ponury nastrój, lekiem na całe zło może okazać się dobra książka lub... tomik poezji. Przekonali się o tym uczniowie szkół podstawowych klas IV-VI, którzy wzięli udział w konkursie recytatorskim zorganizowanym 7 grudnia br. w Zespole Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi nr 2 przy ul. Prądzyńskiego.

czytaj więcej
Nasi uczniowie wśród nagrodzonych Wolontariuszy Roku!
 

Nasi uczniowie wśród nagrodzonych Wolontariuszy Roku!

Jan Paweł II przed laty powiedział "Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi." O tym jak ważna jest bezinteresowna chęć pomocy innym przekonali się uczniowie szkół, nagrodzeni w XVII już edycji plebiscytu "Poznański Wolontariusz Roku 2016".

czytaj więcej
Nauczyciele otrzymali awanse zawodowe
 

Nauczyciele otrzymali awanse zawodowe

15 poznańskich pedagogów otrzymało z rąk Przemysława Foligowskiego, dyrektora Wydziału Oświaty UMP, awanse na stopień zawodowy nauczyciela mianowanego. - To zapewnia nauczycielowi możliwość dalszego rozwoju - mówi Agnieszka Kaczmarek z SP34, jedna z awansowanych. 

czytaj więcej
Strona 1 2 334