Spotkanie z dyrektorami szkół
 

Spotkanie z dyrektorami szkół

Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak spotkał się z dyrektorami poznańskich liceów i techników. Rozmowa dotyczyła trwającego strajku nauczycieli oraz przygotowania szkół do zbliżających się egzaminów maturalnych.

czytaj więcej
Co zrobić z dzieckiem w czasie strajku?
 

Co zrobić z dzieckiem w czasie strajku?

Wiele wskazuje na to, że po świętach wielkanocnych strajk nauczycieli będzie kontynuowany. Od środy (24 kwietnia) wznowiona zostanie także oferta alternatywnych zajęć dla dzieci. Pełną opiekę zapewnią najmłodszym młodzieżowe domy kultury oraz organizacje, które nawiązały współpracę z Miastem Poznań. Propozycje przygotowały także miejskie instytucje kultury i sportu.

czytaj więcej
Życzenia na Święta!
 

Życzenia na Święta!

Miłości, spokoju, zrozumienia, radości mimo wszystko- tym niech wypełnią Państwo nadchodzące dni Świąt Wielkanocy. Serdeczne życzenia dobrych, słonecznych chwil, składają:  pan Jacek Jaśkowiak -Prezydent Miasta Poznania, pan Mariusz Wiśniewski- Zastępca Prezydenta Miasta Poznania i pan Przemysław Foligowski- Dyrektor Wydziału Oświaty.

czytaj więcej
Strajk nauczycieli
 

Strajk nauczycieli

Wszystkie egzaminy ósmoklasistów, włącznie ze środowym sprawdzianem z języków obcych, przebiegły bez zakłóceń. Aktualnie w strajku uczestniczy 189 poznańskich placówek. Z protestu wycofało się kilka przedszkoli.

czytaj więcej
Egzaminy bez komplikacji. Kilka przedszkoli wycofało się ze strajku
 

Egzaminy bez komplikacji. Kilka przedszkoli wycofało się ze strajku

Wtorkowy egzaminy ósmoklasisty w Poznaniu przebiegł zgodnie z planem. Na ten moment zagrożony nie jest także termin środowego sprawdzianu z języków obcych. W szkołach i przedszkolach cały czas trwa akcja strajkowa. Aktualnie w proteście uczestniczy 189 poznańskich placówek. We wtorek ze strajku wycofało się kolejne przedszkole - nr 116. Wcześniej z protestu zrezygnowały także przedszkola - nr 17, 21, 48, 68, 73, 117 i 160. W tych 8 placówkach dzieci mają już zapewnioną opiekę.

czytaj więcej
Egzamin ósmoklasisty - na razie zgodnie z planem
 

Egzamin ósmoklasisty - na razie zgodnie z planem

Poniedziałkowy egzaminy ósmoklasisty w Poznaniu przebiegł zgodnie z planem. Na ten moment zagrożony nie jest także termin wtorkowego sprawdzianu z matematyki. W szkołach i przedszkolach cały czas trwa akcja strajkowa. Aktualnie w proteście uczestniczy 190 poznańskich placówek. W poniedziałek ze strajku wycofały się kolejne 4 przedszkola - nr 17, 21, 117 oraz 73. Już w zeszłym tygodniu z protestu zrezygnowały także przedszkola nr 48, 68 i 160. W tych 7 placówkach dzieci mają już zapewnioną opiekę.

czytaj więcej
Co z egzaminem ósmoklasistów?
 

Co z egzaminem ósmoklasistów?

W szkołach i przedszkolach cały czas trwa akcja strajkowa. Aktualnie w proteście uczestniczą 194 poznańskie placówki. Ze strajku wycofały się dotąd 3 przedszkola - nr 48, 68 oraz 160. Mimo protestu, w szkołach na terenie Poznania egzaminy gimnazjalne odbyły się zgodnie z planem. Jak na razie, zagrożony nie jest także poniedziałkowy sprawdzian ósmoklasisty.

czytaj więcej
Szkoły i przedszkola nadal strajkują
 

Szkoły i przedszkola nadal strajkują

W poniedziałek rozpoczął się strajk nauczycieli. Zgodnie z zapowiedziami przystąpiło do niego około 80 proc. szkół i przedszkoli (197 na 250 placówek prowadzonych przez Miasto Poznań). Dzień później, czyli we wtorek sytuacja wygląda tak samo. Żadna z placówek, biorących udział w strajku, nie wycofała się z protestu. Rodzice, którzy mają problem z zapewnieniem opieki dla dziecka, nadal mogą skorzystać z oferty instytucji kultury i sportu. W celu zasięgnięcia informacji dzwonić można na Poznań Kontakt - tel.61 646 33 44 oraz specjalnie uruchomioną infolinię - tel. 61 88 88 680.

czytaj więcej
Strajk w szkołach trwa...
 

Strajk w szkołach trwa...

W poniedziałek rozpoczął się strajk nauczycieli. Zgodnie z zapowiedziami przystąpiło do niego około 80 proc. szkół i przedszkoli (197 na 250 placówek prowadzonych przez Miasto Poznań). W poznańskich instytucjach kultury i sportu uruchomione zostały zajęcia dla dzieci i młodzieży. Do strajku w Poznaniu przystąpiły ponad połowa przedszkoli, niemal wszystkie szkoły podstawowe i średnie. Listę placówek, które biorą udział w strajku można znaleźć na stronie Poznan.pl oraz w Poznańskim Serwisie Oświatowym. Miasto stara się minimalizować skutki protestu. Jako samorząd rozumiemy oczekiwania nauczycieli. Zdajemy sobie sprawę, że są wynagradzani nieadekwatnie do pracy, jaką wykonują. Reforma oświaty, wprowadzona przez rząd PiS, pogłębiła kryzys w oświacie. W tym rok będziemy to szczególnie boleśnie odczuwali. Rozumiemy nauczycieli, którzy słuchają obietnic wyborczych rządu i widzą, że na inne obszary znajdują się pieniądze. Oni, jako grupa zawodowa są nie tylko źle wynagradzani, ale też odczuwają wszystkie negatywne zjawiska w oświacie - indoktrynację, zmianę programu nauczania i pseudoreformę, która nam jako Miastu też wygenerowała ogromne koszty dodatkowe. Rozumiemy ten protest, a jednocześnie staramy się łagodzić jego skutki  - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

czytaj więcej
Rekrutacja- informacje!
 

Rekrutacja- informacje!

Wydział Oświaty uprzejmie informuje, że pomimo strajku nauczycieli w poznańskich przedszkolach i szkołach rekrutacja do przedszkoli trwa nadal.

czytaj więcej
Które szkoły i przedszkola strajkują? (Aktualizacja)
 

Które szkoły i przedszkola strajkują? (Aktualizacja)

Udział w strajku zadeklarowało 197 na 250 poznańskich placówek, prowadzonych przez Miasto Poznań (około 80 procent), czyli zdecydowana większość. Obecnie liczba ta wynosi 190. W protestu wycofało się dotąd 7 przedszkoli - nr 48, 68,160, 17, 21, 117 oraz 73. Oznacza to, że dzieci mają tam zapewnioną opiekę.

czytaj więcej
Strajk nauczycieli - najważniejsze informacje!
 

Strajk nauczycieli - najważniejsze informacje!

Trwają rozmowy nauczycieli z rządem. Jeśli nie zostanie wypracowane porozumienie, w poniedziałek, 8 kwietnia w wielu szkołach i przedszkolach rozpocznie się strajk. Miasto Poznań od kilku tygodni przygotowuje się na taką ewentualność, chcąc - w ramach możliwości - wspomóc rodziców w zapewnieniu opieki nad dziećmi.

czytaj więcej
Poznań przygotowuje się do strajku nauczycieli
 

Poznań przygotowuje się do strajku nauczycieli

Jeśli strajk nauczycieli dojdzie do skutku, poznańskie instytucje kultury będą organizować dla dzieci dodatkowe zajęcia. Na stronie Miasta Poznania oraz na stronie Wydziału Oświaty (Poznański Serwis Oświatowy) na bieżąco będą zamieszczane informacje o sytuacji w placówkach. Miasto uruchomi też specjalną infolinię.

czytaj więcej
Ciepło, coraz cieplej...
 

Ciepło, coraz cieplej...

Ciepło jest u nas zawsze- uśmiecha się Hanna Konieczna- bez znaczenia jest tu pora roku. Czy wiosna, czy zima, w ciepłej atmosferze Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 odbywają się liczne zajęcia, warsztaty, zabawy, konkursy i przedstawienia. Nie sposób wyliczyć wszystkich, ale mogę się pochwalić, że ostatnim dużym wydarzeniem, na jakim zaszczycili nas obecnością pan Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i pan Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty, był koncert pod hasłem: "Umieć mieć niepodległość". Byłam pod wrażeniem maestrii, z jaką młodzi ludzie wykonali piosenki, mówiące o ważnych, patriotycznych  sprawach. To nie był ciepły, to był wręcz gorący wieczór! A naprawdę gorąco będzie u nas w sierpniu, kiedy to zakończy się trwająca już od kilku miesięcy termomodernizacja budynku... 

czytaj więcej
Ogród Jordanowski nr 1 na nowo!
 

Ogród Jordanowski nr 1 na nowo!

Dziś nastąpiło oficjalne otwarcie zrewitalizowanej części Ogrodu Jordanowskiego przy ul. Solnej. Na zakończenie prac czekali nie tylko mieszkańcy fyrtla, ale także uczniowie pobliskich szkół. Projekt rewitalizacji zainicjowała Rada Osiedla Stare Miasto razem z dyrekcją Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego nr 2 (Sportowa "13"). Ostateczny kształt konsultowany był z różnymi grupami użytkowników, także z młodzieżą i dziećmi.  Zrewitalizowana obecnie część została zrealizowana ze środków Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego oraz grantów przyznawanych Przez Radę Osiedla Stare Miasto. 

czytaj więcej
Strona 1 2 349