Najlepsi uczniowie Poznania wyróżnieni!

Amadeusz- za konkurs pianistyczny, Ola- za wolontariat i kilka olimpiad, Ula- za świetny wynik w konkursach z języków francuskiego i polskiego. Prawie 250 niezwykle zdolnych i bardzo pracowitych uczniów poznańskich szkół odebrało dziś dyplomy, ale i nagrody finansowe, na które miasto przeznaczyło 200 tysięcy złotych...

Nagrody Miasta poznania
Nagrody Miasta Poznania

Już po raz kolejny spotykamy się tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, by wręczyć najbardziej uzdolnionym młodym ludziom Nagrody Miasta Poznania- powiedział Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący Rady Miasta rozpoczynając uroczyste wręczanie dyplomów i nagród finansowych, które miało dziś miejsce w auli Poznańskiej Politechniki. Na liście wyróżnionych znalazło się 244 uczniów i uczennic, którzy za szczególne osiągnięcia naukowe i artystyczne otrzymali od 400 do 3200 złotych.

Bardzo się cieszę, że nasze nagrody mają charakter nie tylko symboliczny- mówił Przemysław Alexandrowicz, Radny Miasta, a zarazem przewodniczący kapituły, która zdecydowała o tym, kto znalazł się na liście laureatów. Jasne, że najważniejsza jest wiedza i umiejętności, przecież zdobywacie je głównie dla siebie, ale konkretny, bo finansowy wymiar tych wyróżnień jest także cenny. Pokazuje, że szczególny wysiłek i praca, jaką włożyliście w to, by stać się laureatami wielu -często ogólnopolskich, a nawet międzynarodowych -konkursów i olimpiad została przez miasto doceniona.

Gratuluję wam, ale i waszym rodzicom i nauczycielom-podkreślił Sekretarz Miasta Stanisław Tamm. Bo to, że odbieracie dziś te nagrody, to także ich zasługa. Mam przy tym nadzieję, że praca, którą kiedyś podejmiecie, będzie atrakcyjna nie tylko dla Was, ale przyniesie pożytek Poznaniowi, a może i całej Polsce. Póki co- realizujcie pasje, spełniajcie marzenia, jakie się ma tylko w waszym wieku.

Z naszej szkoły jest tu ponad dwudziestka uczniów- chwaliła się Marianna Walczak z VII LO. Ja sama jestem laureatką konkursu wiedzy obywatelskiej i ekonomicznej. Lubię się uczyć, ciekawi mnie świat i reguły, jakie nim rządzą. Ale naszym asem jest Piotrek, który absolutnie nie jest kujonem, a tylko w tym roku został laureatem trzech konkursów przedmiotowych.

Agata Mania przyszła dziś odebrać wyróżnienie z rodzicami. Jesteśmy z niej bardzo dumni- powiedziała Ewa Mania. Nie tylko z tego, że córka bardzo dobrze się uczy, ale tez z tego, że tak bardzo udziela się pomagając innym- spędza czas z dziećmi w przedszkolach, ale i z chorymi w Domu Pomocy Społecznej. To bardzo dobrze, że miasto honoruje takie zachowania młodych ludzi, dostrzega je i nagradza.

Ola Binczarowska też jest dumna z tego, że jej pasją jest wolontariat. Ja mam w życiu bardzo dobrze. To byłoby wręcz nie fair, gdybym nie chciała się podzielić z innymi- mówi Ola. Nawet, gdybym miała uczynić czyjeś życie przyjemniejszym tylko na chwilkę, to i tak warto. Pewnie więc moją nagrodę przeznaczę na gwiazdkowe prezenty. Bo naprawdę fajnie jest je dawać...