Najlepsi z najlepszych nagrodzeni!

To nagroda szczególna, bo dostajemy ją nie tylko za naszą pracę, ale dzięki dzieciom czy młodzieży z która pracujemy. To ich błysk w oczach, chęć do działania, często zwykła dobroć powodują, że nam się chce angażować- powiedział ksiądz Krystian Gramza, nauczyciel w Zespole Szkół Mechanicznych imienia KEN odbierając dziś Nagrodę Prezydenta Poznania.

Podobne wyróżnienia odebrało jeszcze 90 nauczycieli, dyrektorów, psychologów, pedagogów...

Nagrody Prezydenta Poznania
Nagrody Prezydenta Poznania

Żyjemy w bardzo ciekawych, ale i trudnych czasach- mówił Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak witając dziś gości w murach Urzędu Miasta. Jeszcze 20 lat temu nie było smartfonów, czy tabletów i nauczyciel pracował zupełnie inaczej niż musi to robić dziś. Dziękuję Państwu nie tylko za to, że tak świetnie nadążacie za zmianami technologicznymi, ale i za to, że wkładacie w swoją pracę tyle serca. My, jako miasto, inwestujemy w oświatę bardzo dużo, ale wiemy przecież, że mury to rzecz wtórna wobec waszego zaangażowania. Powiem tak-poznańska oświata jest dla mnie ważniejsza niż tramawaj na Naramowice, choć on także jest bardzo ważny... 

Nagród i wyróżnień szczerze gratulował nauczycielom także zastępca Prezydenta Mariusz Wiśniewski. Państwa obecność tutaj jest wyraźnym dowodem na to, że jako miasto Poznań staramy się jak najbardziej wykorzystać potencjał, jaki tkwi w naszych placówkach oświatowych. Cieszą nas Państwa sukcesy- dziś, w przededniu Święta Edukacji Narodowej życzę jak najwięcej dalszych...

A ja wam dziękuję może nietypowo, bo w imieniu dzieci i ich rodziców- powiedziała  Maria Jedlińska- Pyssa z Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty. Bo kiedy dzieci są zadowolone ze swoich szkół, lekcji, nauczycieli i nie przynoszą problemów stamtąd do domu, to całe rodziny są bardziej uśmiechnięte i spokojne. 

Ja dziś jestem nie tylko uśmiechnięta, ale po prostu szczęśliwa- wyjawiła Magdalena Mazurczak, nauczycielka historii w Zespole Szkół Geodezyjno- Drogowych. Szczęśliwa- bo czuję się doceniona po 23 latach pracy. A czy ją lubię? Bardzo. I nie, dzieci mnie niczym nie denerwują..

Eweliny Marzec, nauczycielki z Przedszkola nr 69 dzieci także nie denerwują. Jeśli ktoś decyduje się na tę pracę, na spędzanie ośmiu czy więcej godzin dziennie z przedszkolakami, to musi je nie tylko lubić, ale i szanować za otwartość, szczerość, pomysłowość- mówi pani Ewelina. Ja się od dzieci nieustannie uczę i to jest w moim zawodzie najfajniejsze.

Tamara Przybyła- Bartczak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 69 odbierała dziś Nagrodę Prezydenta Poznania po raz czwarty. Pracuję z dziećmi od 28 lat, sporo się na przestrzeni tego czasu zmieniło we mnie, wokół mnie, ale mój stosunek do dzieci pozostał niezmieniony- uśmiechała się dziś pani dyrektor. Może to specyfika szkół peryferyjnych, a może świetnych mieszkańców Szczepankowa, ale my problemów z dziećmi ani ich rodzicami nie mamy.

Nie ma też ich Andrzej Maciejak, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Poznaniu. Odbieram tę nagrodę po 25 latach pracy i powiem może banalnie: po prostu jestem dumny. Każdy lubi być doceniony, dostrzeżony, zauważony. A nauczyciele mojej szkoły- innych zapewne także- wkładają tyle serca i pasji w to, co robią, że takie wyróżnienie jest świętem dla nich wszystkich. Moja nagroda jest nagrodą całego zespołu, a fakt,że udaje nam się stwarzać realne szanse na pracę dzieciom ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi jest szczególnie cenny. 

Marta Kukieła, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 77 z kolei uważa, że fakt, iż projekty innowacyjne,"ekstra" programy pedagogiczne są widziane i oklaskiwane przez innych, to najlepsza zachęta do dalszego działania. Powiem tak- jesteśmy dziś na tej sali my, nagrodzeni, ale znam tak wielu świetnych kolegów i koleżanki, że mówię głośno i wyraźnie: brawo, wszyscy nauczyciele! Brawo, my!