NarysujMY Miasto!

Na wczorajszej uroczystej gali, podsumowującej wyniki Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2018 prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak nagrodził uczniów dwóch naszych szkół, które wzięły udział w konkursie filmowym poświęconym PBO właśnie. Najciekawszą okazała się praca Zespołu Szkół Łączności pod tytułem:" NarysujMy Miasto".

Narysujmy miasto
Nasrysujmy Miasto

Do konkursu zgłoszono 12 prac stworzonych przez młodych, kreatywnych poznaniaków. W swoich pracach uczniowie pokazali, jak żyć aktywnie w Poznaniu i w jaki sposób wpływać na życie miasta poprzez budżet obywatelski. Jury składające się z przedstawicieli: Gabinetu Prezydenta (organizatora konkursu), Zespołu do spraw PBO18 oraz Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania, oceniło wszystkie przesłane filmy i zdecydowało, że pierwsze miejsce- oraz nagrody finansowe- przypadną Marysi, Filipowi, Bartkowi oraz Patrykowi.

O PBO dowiedziałam się, prawdę mówiąc, przygotowując się do filmu- uśmiecha się Marysia. Ale potem, jak się już wciągnęłam, zaczęłam szukać tych pomysłów na swoim podwórku i zagłosowałam na przykład na rewitalizację bliskiej mi ulicy Kilińskiego. To fajnie, że jest taki budżet i że nas, młodych wciąga się w pracę przy nim.

Przy realizacji naszego filmu dużo dowiedzieliśmy się o tym, jakie do tej pory wykonano inwestycje właśnie z tego budżetu- mówi Filip. A w tym roku zagłosowałem na renowację schodów na Szymanowskiego i Kurpińskiego, bo w to w pewnym sensie są też "moje"schody.

Patryk jest całym sercem za bezpiecznymi ścieżkami maltańskimi, bo często tam jeździ rowerem. Bartkowi podoba się idea PBO w ogóle- bo "daje szansę na jeszcze ładniejsze miasto". A opiekun młodych artystów Marek Zakrzewski twierdzi, że bardzo cieszy go fakt zaangażowania uczniów w konkursie- to "świeżaki" z pierwszej klasy technikum, ale sami przyszli z propozycją, że nakręcą film i mocno się do tego przyłożyli. PBO to możliwość włączenia wszystkich mieszkańców Poznania w to, co się dzieje i zadziać może w naszym mieście- mówi pan Marek. No i w tym roku  wyraźnie głośniej było w mediach o PBO, stąd też nasze zaangażowanie.

My oceniając nadesłane prace konkursowe braliśmy przede wszystkim pod uwagę oryginalność, kreatywność, poprawność merytoryczną, ale też  zaangażowanie oraz pracę twórczą uczniów - mówi Patryk Pawełczak, zastępca dyrektora Gabinetu Prezydenta Urzędu Miasta Poznania.  Wybór nie był łatwy, bo poziom nadesłanych filmów był wysoki. Autorzy zwycięskich prac wykazali się nie tylko talentem, ale i interesującymi pomysłami oraz bardzo ciekawymi rozwiązaniami technicznymi. Drugie miejsce zajęli uczniowie Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny. Praca powstała pod kierunkiem nauczyciela, Ireneusza Okonia, a jej autorzy, to: Patrycja i Tymoteusz.

I właśnie wczoraj laureaci konkursu otrzymali nagrody pieniężne na cele edukacyjne dla każdego z członków drużyny w wysokości odpowiednio 1500 zł i 1000 zł za pierwsze i drugie miejsce. Przyznane też zostały nagrody dla "wygranych" szkół- 3000 i 2000 zł.

Zwycięskie filmy można obejrzeć, klikając poniższe linki:

https://www.youtube.com/watch?v=k3dB6leuij0#action

https://www.youtube.com/watch?v=X3wVFGyUQkE&feature=youtu.be