Pakiet dla Strzeszyna...

Po nieco ponad roku spotykamy się tu znów i tym razem już nie przyglądamy się pracom nad nowym przedszkolem, ale podziwiamy ich efekty- mówił wczoraz zastępca Prezydenta Poznania  Mariusz Wiśniewski na uroczystym otwarciu placówki na Strzeszynie. Cieszy mnie dynamiczny rozwój tej dzielnicy- dodał Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. Jest coraz większe zainteresowanie Strzeszynem, wychodzimy mu więc na przeciw i będziemy tu budować nowe osiedle mieszkaniowe. A Przedszkole "Koraliki", w którym naukę i zabawę właśnie rozpoczyna 250 dzieci -to jeden z elementów naszego pakietu dla tego rejonu Poznania.

Przedszkole 77
Przedszkole 77

Dla tej części miasta to przedszkole jest inwestycją strategiczną- mówił też Prezydent Jacek Jaśkowiak. Mieszkańcom Strzeszyna bardzo brakowało tego typu placówki, z tym większą radością otwieramy dziś jej podwoje. Dzieci mają tu 10 sal dydaktycznych, każda z własną toaletą, są szatnie, kuchnia, pokoje do zajęć sportowo-ruchowych i logopedycznych. Wszystko usytuowane w pięknej okolicy, będzie też nowoczesny plac zabaw i boisko. 

Ta dzielnica rozwija się bardzo intensywnie- podkreśłał Przemysław Foligowski, dyrektor Wydziału Oświaty. Stąd tak bogata edukacyjna oferta z naszej strony. Wiemy też doskonale, że powstaną tu niebawem nowe domy, wprowadzą się do nich nowe rodziny i z myślą o nich planujemy budowę nowej szkoły i nowego przedszkola w latach 2019-2021 na Strzeszynie.

Póki co- dzieci mają złożoną przebogatą propozycję zajęć dodatkowych w Przedszkolu "Koraliki". W każdej grupie prowadzone będą zajęcia po polsku i po angielsku- tłumaczy Elżbieta Przybylak, dyrektor Przedszkola nr 77. Planowane są między innymi: nauka gry w szachy, gry w koszykówkę, zajęcia taneczno-teatralne. Będzie też specjalistczny gabinet pielegniarski, a kadra przedszkola weźmie udział w warsztatach medycznych, przygotowujących ją do opieki nad dziećmi chorującymi na cukrzycę.

Mieszkańcy tej właśnie dzielnicy- no i Podolan- wybrali mnie do Rady Miasta- uśmiecha się Grzegorz Ganowicz, Przewodniczący tej Rady. Tym bardziej jestem zadowolony, że to właśnie tutaj otwieramy dziś tak nowoczesne, atrakcyjne przedszkole. Ergonomiczne krzesła, bitumiczna nawierzchnia sali do ćwiczeń, statek Magellana, który stanie w ogrodzie- nowości i atrakcji  można mnożyć, a mnożyć. Dziewięć milionów złotych, jakie miasto wydało na to przedsięwzięcie - to celowo i znakomicie ulokowane pieniądze. 

Muszę przyznać, że musieliśmy się ostro gimnastykować, żeby zdążyć oddać tę inwestycję na czas- mówi Maciej Bartkowiak z firmy budowlanej Orlikon. Budynek stanął w ciągu 10 miesięcy, w trakcie których musieliśmy zmagać się nie tylko z pogodą, ale też ze skokowym wzrostem cen usług budowlanych- co najważniejsze- ale udało się. I jest super.