Przedszkole "Kwiaty Polskie" rozkwitło!

Zakończyła się termomodernizacja Przedszkola nr 178 "Kwiaty Polskie" na os. Orła Białego. Inwestycja pozwoli nie tylko zaoszczędzić na ogrzewaniu, ale też poprawiła się estetyka budynku oraz komfort dzieci, rodziców i nauczycieli.

"Kwiaty Polskie"
"Kwiaty Polskie"

Termomodernizacja rozpoczęła się w maju, a zakończyła pod koniec września. Prace nie polegały jednak tylko na ociepleniu budynku. Przeprowadzono gruntowny remont dachu i zrobiono podjazdy dla wózków. Dzieci zyskały również komfortowe miejsce do zabawy - na dwóch tarasach.

Dach już nam nie przecieka. Wejście do przedszkola jest teraz nowoczesne i reprezentacyjne. Dzięki podjazdowi dla wózków znacznie poprawił się komfort rodziców z małymi dziećmi. Nasze przedszkolaki bardzo lubią przebywać na tarasie. Powierzchnia każdego z nich została wykonana z grubej pianki, dzięki czemu maluchy mogą się bezpiecznie bawić - wylicza Małgorzata Matusz, dyrektorka Przedszkola nr 178.

Inwestycja kosztowała około 550 tys. zł. Przedszkole na os. Orła Białego to nie jedyna placówka oświatowa, która w ostatnim czasie została poddana termomodernizacji. W 2018 roku, ze środków miejskich (przy udziale Wielkopolskiego Funduszu Ochrony Środowiska) udało się przeprowadzić takie prace również w Przedszkolu nr 21 (na os. Orła Białego), Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 (na os. Jana III Sobieskiego) oraz Przedszkolu nr 188 (na os. Dębina).

W latach 2014-2017 Miasto Poznań sfinansowało termomodernizacje w Przedszkolu nr 45 (ul. Trzemeszeńska), Szkole Podstawowej nr 75 (ul. Leśnowolska), Zespole Szkół z Oddziałami Sportowymi nr 5 (ul. Głuszyna) oraz Zespole Szkół Samochodowych.

Do tego dochodzą termomodernizacje finansowane ze środków unijnych. W latach 2015-2017 ocieplono 5 placówek. Obecnie realizowane są dwa programy, w ramach których poprawią się warunki w kolejnych 14 szkołach i przedszkolach.

To przykład konsekwentnie realizowanej przez Miasto polityki. Na modernizację placówek oświatowych przeznaczamy dużą część miejskiego budżetu. Robimy to sukcesywnie, krok po kroku. Wyzwań nie brakuje. Najważniejsze jednak, aby poprawiały się warunki pracy uczniów i nauczycieli - mówi Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania.  

AJ