Strajk nauczycieli zawieszony

Związek Nauczycielstwa Polskiego zdecydował o zawieszenie strajku. Oznacza to, że szkołach i przedszkolach od poniedziałku zostaną wznowione zajęcia. Poznański oddział ZNP, po naradzie ze swoimi członkami, postanowił, że uzna uzgodnienia władz krajowych. Decyzję o zawieszeniu strajku do odwołania podjęła także wielkopolska "Solidarność" oświatowa.

obraz
obraz

W poznańskich szkołach i przedszkolach w poniedziałek zostaną wznowione zajęcia. Wiadomo już, że placówki zrzeszone pod szyldem ZNP zaakceptują postanowienia władz krajowych związku. Decyzję o zawieszeniu strajku do odwołania podjęli też członkowie wielkopolskiej "Solidarności".

Ogólnopolski strajk w oświacie rozpoczął się 8 kwietnia i trwał 3 tygodnie. W tym czasie nauczyciele biorący udział w proteście powstrzymywali się od prowadzenia jakichkolwiek zajęć, także opiekuńczych. Poznańscy rodzice mogli skorzystać z alternatywnych propozycji opieki nad dzieckiem, którą zapewniło Miasto Poznań oraz zajęć organizowanych przez instytucje kultury i sportu. Informację na temat aktualnej sytuacji można było zaczerpnąć, dzwoniąc na Poznań Kontakt oraz specjalnie uruchomioną infolinię.

Jak informują władze krajowe Związku Nauczycielstwa Polskiego, strajk w oświacie nie został zakończony, a jedynie zawieszony. Związkowcy podkreślają, że jeżeli nie otrzymają satysfakcjonujących propozycji od rządu, protest zostanie wznowiony, np. we wrześniu, czyli w czasie rozpoczęcia nowego roku szkolnego. O zawieszeniu, a nie odwołaniu strajku, zdecydowała także wielkopolska "Solidarność".