XI Kongres HOPE - 14-18 maja

Szanowni Państwo, zapraszamy na XI Kongres HOPE (Hospital Organisation of Pedagogues in Europe), który odbędzie się w Poznaniu w dniach 14-18 maja 2018 r.

Hope2
Hope2

Tematem Kongresu jest "Szkoła szpitalna jako element edukacji równościowej zapobiegający wykluczeniu dzieci i ich rodzin dotkniętych przewlekłą chorobą".

Kongres umożliwi dyskusję na temat rodzaju i charakteru trudności, które pojawiają w codziennym życiu  chorych dzieci oraz ich rodzin. Będzie też niezwykłą okazją do wymiany doświadczeń  i prezentacji przykładów dobrych praktyk w zakresie istotnych  obszaru związanych z edukacją dzieci chorych.

Uczestnicy kongresu odwiedzą poznańskie szkoły w których uczą się dzieci i młodzież z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz zobaczą ich osiągnięcia w czasie prezentacji artystycznych.

Z uwagi na szczególnie ważną tematykę  Kongres objęty został patronatem Prezydenta Miasta Poznania, Rzecznika Praw Dziecka, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Uniwersytet im. A. Mickiewicza w Poznaniu i czasopisma "Psychologia w praktyce".

Patronem honorowym kongresu został prof. Philip Zimbardo.

Szczegółowe informacje wraz z programem znajdziecie Państwo na stronie internetowej wydarzenia: http://www.hope2018.pl/pl/