Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Covidowo, ale sportowo"

covidowo.ale.sportowo@gmail.com

Ogród Jordanowski nr 2, Poznań, ul. Przybyszewskiego 30a zaprasza do udziału w:

Powiatowym Konkursie Fotograficznym "Covidowo, ale sportowo"

o   Zapraszamy wszystkich chętnych: uczennice i uczniów z klas IV-VIII Szkół Podstawowych do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym "Covidowo, ale sportowo"

o   Do konkursu uczeń zgłasza jedną pracę z kolażem zdjęć (minimum 3 a maksymalnie 5 zdjęć) zrobionych podczas wykonywania ulubionych czynności o charakterze sportowym lub rekreacyjnym wykonywanych w domu/na powietrzu podczas pandemii Covid - 19.

o   Termin wysyłania prac: do 25.02.2021, godzina 20.00

Wynajem lokalu użytkowego

Os. Wichrowqe Wzgórze 118

Wynajem lokalu użytkowego w budynku Przedszkola 185, powierzchnia 65 m2, osobne wejście. Media w cenie wynajmu Koszt 1500,00 zł miesięcznie.

Ale Kino! Ale Ferie! - pokazy filmowe online dla dzieci powracają!

https://csdpoznan.pl/

Ale Kino! powraca z ofertą seansów filmów dla dzieci online! Ale Kino! Ale Ferie! to propozycja Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu na tegoroczne ferie zimowe.
Cztery najpopularniejsze tytuły z minionej edycji festiwalu Ale Kino! zaprezentowane zostaną ponownie między 12 a 17 stycznia na platformie alekino.com.
Bilety na seanse kosztują zaledwie 7 zł i są już dostępne.
Co znajdzie się w programie akcji Ale Kino! Ale Ferie!?

  • Ella Bella Bingo | dla Widzów 5+

Ella to wesoła i rezolutna dziewczynka, która najbardziej lubi bawić się ze swoim najlepszym przyjacielem Henrym. Kiedy w ich okolicy pojawia się nowy sąsiad, przyjaźń Elli i Henry'ego zostaje wystawiona na próbę.
Seanse:
14 stycznia między 14:00 a 18:00
17 stycznia między 18:00 a 22:00

  • Siostry. Lato naszych supermocy |

dla Widzów 8+
Billie i Vega wyruszają z tatą na wycieczkę w góry. Nieszczęśliwy traf sprawia, że tata ulega wypadkowi. Dziewczynki, zdane wyłącznie na siebie, muszą szukać pomocy na pobliskiej farmie. Gubią jednak drogę.
Seanse:
13 stycznia między 10:00 a 14:00
15 stycznia między 14:00 a 18:00

  • Wszyscy za jednego | dla Widzów 10+

Grudzień 1942 roku, Norwegia. Dwoje żydowskich dzieci, Sarah i Daniel, ukrywa się w piwnicy Otta i Gerdy. Żyją w ciągłym strachu, a ich marzeniem jest przedostanie się do dalekiej, neutralnej Szwecji. Kiedy Otto i Gerda odkrywają ich obecność, dziewczynka postanawia im pomóc.
Seanse:
12 stycznia między 14:00 a 18:00
16 stycznia między 18:00 a 22:00

  • Klub brzydkich dzieci | dla Widzów 11+

W kraju Paula panuje swoisty reżim, ale mieszkańcom wydaje się, iż żyją w dobrobycie. Pewnego dnia każdy uczeń musi zapozować do fotografii. Dzieci, które zrobią na dobrodzieju państwa największe wrażenie, pojadą na wycieczkę. W dniu rozstrzygnięcia okazuje się, że wygrało pięcioro dzieci uważanych przez rówieśników za najbrzydsze... W tym Paul.
Seanse:
15 stycznia między 18:00 a 22:00
17 stycznia między 18:00 a 22:00

Fundacja Chlorofil zaprasza do udziału w konkursie ekologicznym

www.chlorofil.com.pl

Od 15.01.2021 do 30.03.2021 odbędzie się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego pt. "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VII. Nagrodami w konkursie będą tablety do nauki, a także wyjazdy studialne dla dwóch najlepszych ekozespołów. Konkurs korzysta z interaktywnych i zdalnych narzędzi edukacyjnych.
Uczestnicy zmierzą się z dwoma zadaniami: w pierwszym trzeba wykonać projekt puzzli lub gry planszowej, uczącej jak i dlaczego segregujemy odpady komunalne. W drugim, trzeba zbudować makietę elektrosprzętu z materiałów recyklingowych, pamiętając o tym, żeby nie korzystać ze zdemontowanych urządzeń, ani ich części lecz z papieru, tektury, tworzyw sztucznych itp.. Następnie w makiecie trzeba oznaczyć substancje lub/i materiały, które są groźne dla zdrowia człowieka lub środowiska naturalnego, a także te, które są najbardziej drogocenne.
Dziś bardziej niż kiedykolwiek powinniśmy starać się żyć ekologicznie. Konkurs "Mistrz Recyklingu i Przyjaciele" jest elementem publicznej kampanii edukacji ekologicznej skierowanej do dzieci. Mówienie o ekologii jest ważne, także dlatego, że na naszych oczach dzieje się cyfrowa rewolucja, która zmienia świat. Świat jutra będzie wypełniony siecią urządzeń wyposażonych w mikroprocesory i komunikujących się między sobą. Już dziś jesteśmy otoczeni i zależni od setek przedmiotów, mniej lub bardziej interaktywnych, które integrujemy w naszym codziennym życiu.
Każde z takich urządzeń elektronicznych posiada płytkę drukowaną, a na niej mikroprocesor, tranzystor, kondensator... W procesie produkcji mikroprocesorów używa się m.in. arsenu, antymonu, boru, fosforu, wielu różnych metali. Do produkcji kondensatorów, istotnej części naszych smartfonów, laptopów i tabletów używany jest np. drogocenny tantal.

Metale ze zużytych urządzeń można odzyskać, a większość poddać recyklingowi, ale ważne jest to, w jaki sposób się ich pozbywamy: najlepiej oddzielnie, tak aby trafiły właśnie do recyklingu.
Prawie wszystko co kupujemy w sklepach jest opakowane. Każde zużyte opakowanie staje się odpadem. Im więcej kupujemy i konsumujemy, tym więcej wyrzucamy pustych opakowań. Szacuje się, że w naszych śmieciach jest prawie połowa opakowań po różnych produktach, przede wszystkim spożywczych. Wiele surowców z opakowań nadaje się do recyklingu, pod warunkiem, że zostaną odpowiednio posegregowane.
Wszystkie odpady zebrane przez nas selektywnie w domu, trafią do sortowani odpadów i tam będą jeszcze raz segregowane na pięć podstawowych grup surowców: metal, plastik, papier, szkło, odpady organiczne.
W sortowni, dzięki super nowoczesnym robotom, opakowania plastikowe można rozdzielić precyzyjnie: np. na przezroczyste i nieprzejrzyste, ale także wg ich gęstości. Oddzielnie miękkie folie, oddzielnie PET itd... Przezroczysty PET dopiero z sortowni pojedzie do recyklingu. Tam zostanie umyty i pokruszony na płatki, płatki zostaną przerobione na granulki, które umożliwią produkcję przyszłych, nowych butelek plastikowych. Granulki można też stopić i rozciągnąć, aby uzyskać włókna syntetyczne do wypychania pluszaków, kołder, anoraków i do szycia odzieży z polaru.
Konkurs został objęty patronatami honorowymi: Kuratorium Oświaty w Kielcach, Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim i Łodzi.

Organizatorem konkursu jest organizacja pozarządowa Fundacja Chlorofil, KRS nr 0000393451, adres siedziby: ul. Dywizjonu 303 nr 139/174, 01-470 Warszawa.
Partnerami są: Eko-Punkt Organizacja Odzysku Opakowań S.A. i ELECTRO - SYSTEM Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A.
Więcej na temat konkursu na stronie internetowej www.chlorofil.com.pl
Kontakt do koordynatora: tel. 608 633 593, e-mail: chlorofil@chlorofil.com.pl
Konkurs jest bezpłatny.

konkurs plastyczny BiblioboXX

biblioboxx@gmail.com

Szanowni Państwo,

zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie plastycznym BiblioboXX, którego celem jest zaprojektowanie i opracowanie graficzne biblioteki mobilnej.

Projekty należy przesyłać za pomocą poczty elektronicznej na adres: biblioboxx@gmail.com

W tytule wiadomości należy wpisać "Konkurs - imię nazwisko, szkoła".

Ostatecznym terminem nadsyłania prac konkursowych jest dzień 29 styczeń 2021 r.

W załączeniu znajdą Państwo wszelkie niezbędne informacje.

Międzyszkolny Konkurs Młodego Twórcy ,,Poszukiwacze skarbów Poznania - gra terenowa"

https://www.facebook.com/spolecznaczworka/posts/3612649268848378

Szanowni Dyrektorzy, Wychowawcy, Nauczyciele, Rodzice,
sprawa jest wyjątkowa! 

Mimo trudnych czasów, wspólnie z nauczycielami ze Społecznej Czwórki, naszymi dzieciakami i filmowcem udało nam się stworzyć niezwykłą grę terenową, bo wirtualną. 

Jest ona jednocześnie konkursem dla wszystkich dzieci w wieku 6-18 lat ze szkół powiatu poznańskiego. 

To sposób na nudę, na zapoznanie z historią i kulturą Poznania, świetna zabawa! 

Gra: 

https://www.youtube.com/watch?v=nrVM_mFnE3I&feature=youtu.be

Regulaminy i zgody:

https://www.spolecznaczworka.pl/szkola-podstawowa/612-miedzyszkolny-konkurs-mlodego-tworcy-poszukiwacze-skarbow-poznania-gra-terenowa

Zaproście do tej zabawy dzieci z Waszych klas, może obejrzycie tę grę na lekcji, niech obejrzą w domu z rodzicami, wykonują zadania i prześlą do nas. 

Zachęcamy do rozreklamowania tej zabawy wśród znajomych, to super opcja na trudne czasy. Można lajkować i rozesłać post z FB. 

https://www.facebook.com/spolecznaczworka/posts/3612649268848378  

Termin nie jest długi, bo do 15 grudnia! Ale przygoda cudna! 

Zapraszam!

Paweł Ziegenlaub 

Społeczna Czwórka

Koordynator Projektu ,,Podziel się kulturą"

Uczniowie z SP 54 walczą o grant w ogólnopolskim konkursie "Projektanci edukacji"

https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=12388

Uczniowie klasy 6b ze Szkoły Podstawowej nr 54 w Poznaniu biorą udział w ogólnopolskim konkursie Projektanci edukacji. Ich projekt "Kasprowiczówka - szkoła na medal!" walczy o granty finansowe. Celem projektu jest poznanie historii szkoły, losów jej absolwentów oraz zapoczątkowanie nowej szkolnej tradycji, jaką będzie obdarowanie symbolicznymi medalami tegorocznych absolwentów. Głosowanie trwa do 11 grudnia i jest bezpłatne. Codziennie można oddać jeden głos.

https://projektanciedukacji.pl/projekt?id=12388

Szkoła Liderów Miasta Poznania - Platforma Pasji - zaproszenie

https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=rhbt3U2rek69W4VN39WxtT4LNSNe-OBIm2YvZsQqFHNUM1hIOERXNDE4R1dKVFBUR0NJUTdWMTdZVS4u

Szanowni Państwo!

Uczestniczki i Uczestnicy programu Szkoła Liderów Miasta Poznania serdecznie zapraszają na *finałową prezentację koncepcji projektów miejskich*, które powstały w odpowiedzi na problemy, które dotykają na co dzień Poznań. Każda z dziewięciu koncepcji została opracowana przez zespół, w którym znaleźli się przedstawiciele trzech sektorów: biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych, po to by lepiej i bardziej wnikliwie przyjrzeć się wybranym obszarom życia w mieście.
Zachęcamy do zapoznania się z krótkimi opisami przedsięwzięć, które prezentowane będą przez Liderki i Liderów (opisy w załączeniu).

Spotkanie odbędzie się w najbliższy czwartek, 10 grudnia, w godzinach 12:00 - 15:15 poprzez platformę ZOOM.

Rejestracja: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=rhbt3U2rek69W4VN39WxtT4LNSNe-OBIm2YvZsQqFHNUM1hIOERXNDE4R1dKVFBUR0NJUTdWMTdZVS4u

Warsztaty Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków

http://antybiotyki.edu.pl/warsztaty-dla-pracownikow-administracji-publicznej-na-temat-zakazen-szpitalnych-i-globalizacji-antybiotykoopornosci/

Szanowni Państwo,

Zapraszamy Państwa do udziału w Warsztatach dla pracowników administracji publicznej na temat zakażeń szpitalnych i globalizacji antybiotykooporności (warsztaty w formie e-learningu w terminie 07-14.12.2020 r.).

Warsztaty organizowane są w ramach realizacji programu polityki zdrowotnej pn."Narodowy Program Ochrony Antybiotyków na lata 2016-2020" finansowanego ze środków Ministra Zdrowia.

Link do warsztatów i rejestracji uczestników: http://antybiotyki.edu.pl/warsztaty-dla-pracownikow-administracji-publicznej-na-temat-zakazen-szpitalnych-i-globalizacji-antybiotykoopornosci/

38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino!

www.alekino.com

Szanowni Państwo.

z satysfakcją przekazuję Państwu informacje o rozpoczynającym się już w niedzielę, 29 listopada, 38. Międzynarodowym Festiwalu Filmów Młodego Widza Ale Kino! organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Wydział Oświat, podobnie jak w latach ubiegłych, udziela rekomendacji temu przedsięwzięciu.

Ale Kino! to coroczne święto kina młodego widza, w którym każdorazowo uczestniczą tysiące dzieci i młodzieży z poznańskich placówek oświatowych. Podczas Festiwalu prezentowane są filmy ze wszystkich kontynentów; są to obrazy traktujące o dzieciach i młodych ludziach, ich losach, marzeniach, smutkach i radościach. Większość filmów prezentowanych na Festiwalu podejmuje zagadnienia, które zostały ujęte w podstawie programowej. Filmy przeznaczone są dla różnych grup wiekowych dzieci i młodzieży szkolnej.

W tym roku Festiwal odbywa się ONLINE. Zachęcam, aby Państwo wraz ze swoimi uczniami i podopiecznymi, a także ich rodzicami wspólnie wybierali filmy do oglądania. Program, jak również informacje o tym, w jaki sposób oglądać filmy, znajdą Państwo na stronie Festiwalu: www.alekino.com          

W związku z tym, że nie spotykają się aktualnie Państwo z uczniami w szkołach, a także, że nie jest możliwe wspólne oglądanie filmów w kinach, sugeruję zaangażowanie rodziców - aby mogli oni w imieniu dzieci zakupić dostępy do filmów oraz razem z nimi te filmy oglądać.

Najważniejsze informacje praktyczne przekazane przez organizatorów to:

- Festiwal odbędzie się na stronie:  www.alekino.com

- termin: 29 listopada - 6 grudnia 2020

- cena dostępu online do jednego filmu: 10 zł (bez względu na ilośc oglądających osób)

- sprzedaż dostępów już trwa

- oglądanie filmów jest możliwe po założeniu bezpłatnego konta na stronie

- w razie pytań organizatorzy zapraszają do kontaktu: tel. 884 936 747 / email: szkola@alekino.com

Z poważaniem,

Przemysław Foligowski

Dyrektor Wydziału Oświaty

Mediator w szkole

Poznań

Certyfikowane 40-godzinne szkolenie dla nauczycieli i pedagogów zainteresowanych specjalizacją w mediacjach rówieśniczych i szkolnych oraz oświatowych zakończone uzyskaniem certyfikatu mediatora. Szkolenie w kilkuosobowej grupie. Podzielone jest na część online i część praktyczną - stacjonarną. Termin: grudzień i styczeń - szczegóły ustalane z grupą Prowadzący: mediator Marceli Kwaśniewski Koszt: 950zł. Zostało wolnych miejsc: 3

"I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem dla Pacjentów szpitala"

budynek B Szkoły Podstawowej nr 25 przy ul. Prądzyńskiego 53

projekt charytatywno - edukacyjny

Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi
im. Bohaterów Monte Cassino w Poznaniu

"Pomagam, bo lubię, pomagam, bo chcę!"

Okres świąteczny to czas, w którym szczególnie odczuwamy potrzebę pomagania innym. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Bohaterów Monte Cassino w Poznaniu często łączą edukację z niesieniem pomocy potrzebującym. W tym trudnym okresie postanowiliśmy okazać wsparcie tym, dla których atmosfera świątecznych przygotowań nie jest dostępna - Pacjentom poznańskiego szpitala.

Podczas zajęć projektowych uczniowie poznają potęgę łańcucha dobra, przyglądają się pracy medyków, doskonalą techniki plastyczne, kształtują umiejętność posługiwania się technologiami informacyjnymi. Rozwijając wrażliwość i empatię uczniowie gromadzą potrzebne pacjentom akcesoria (woda mineralna, przekąski wysokoenergetyczne, środki higieniczne), redagują okolicznościowe życzenia oraz słowa uznania dla pracy personelu placówek medycznych.

Mamy nadzieję, że zebrane dary oraz płynące z uczniowskich serc słowa otuchy choć trochę ukoją i złagodzą pacjentom szpitalną samotność. Ich uśmiech będzie dla nas bezcenny.

Wszystkich, którzy chcieliby wesprzeć naszą akcję charytatywną wyszczególnionymi darami zapraszamy do budynku B Szkoły Podstawowej nr 25 przy ul. Prądzyńskiego 53 w godz. 8:00 - 18:00 do 4 grudnia 2020 r.

Walizka ciekawości - pakiet materiałów edukacyjnych dla przedszkoli!

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT Brama Poznania ICHOT ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań

Drogie Nauczycielki, Drodzy Nauczyciele!

Szukacie ciekawych pomysłów i materiałów edukacyjnych na zajęcia? Zapraszamy do skorzystania z naszej Walizki ciekawości - pakietu edukacyjnego, który możecie wypożyczyć i wykorzystać w przedszkolu!
Temat pakietu to "Wielka wyprawa".
Jest to zestaw materiałów edukacyjnych, spakowany w walizkę na kółkach i adresowany do grup przedszkolnych.
"Wielka wyprawa" przenosi nas o 1000 lat w przeszłość do grodu na Ostrowie Tumskim, gdzie poznajemy życie codziennego jego mieszkańców i mieszkanek.
Poszczególne elementy pakietu oraz zabawy pozwalają dzieciom na ćwiczenie motoryki małej i dużej, rozwijanie wyobraźni, zmysłów, umiejętności liczenia, dopasowywania, rozpoznawania kolorów, dźwiękonaśladownictwa, skupienia uwagi.
Pakiet zawiera pomysły na wykorzystanie poszczególnych elementów, pomysły na zabawy edukacyjne i sugestie, jak wpleść je w temat zajęć.
Co zawiera walizka?

  • klepsydrę przenoszącą w czasie
  • drewnianą makietę grodu do wspólnego układania
  • teatr ilustracji kamishibai z opowieścią o przygodzie w grodzie
  • rekwizyty - przedmioty z dawnego grodu (drewnianego konika, gliniany dzbanek, wiklinowy kosz, sieć rybacką, drewnianą łyżkę)
  • karty obrazkowe do zabawy w dopasowywanie
  • pluszowe warzywa
  • kolorowe szarfy
  • zeszyt z pomysłami

 Informacje praktyczne

  • pakiet jest dostępny od września do czerwca
  • pakiet wypożyczamy na 14 dni kalendarzowych
  • koszt wypożyczenia pakietu: 50 zł

Szczegóły dotyczące oferty znajdziecie Państwo na:
https://bramapoznania.pl/article/250/walizka-ciekawo-ci-pakiet-materia-lw-edukacyjnych-dla-przedszkoli

XIX Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych

https://pipedrivewebforms.com/form/2e25682bea2e6cf399a0c5f43af4980d7467750?utm_medium=email&utm_source=getresponse&utm_content=XIX+Forum+Nauczycieli+Przedmiot%C3%B3w+Przyrodniczych&utm_campaign=

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Krakowie zaprasza na : XIX Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych : "Jak oceniać, aby wpierać proces uczenia się uczniów? Ocenianie szkolne i zewnętrzne"
28 listopada 2020 r. (sobota) - bezpłatny dostęp
godz. 9.00-14.00
Partner techniczny - Corinth Polska

rejestracja

Program Forum
8.30-9.00 Rejestracja uczestników
9.00-9.15 - Otwarcie XIX  Forum Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych

- Urszula Grygier koordynator procesowego wspomagania szkół i przedszkoli w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Krakowie.
9.15-10.00 "Jak wykorzystać w doskonaleniu pracy dydaktycznej źródła informacji o wynikach egzaminów i nowe graficzne formy ich prezentacji."
- dr Maria Krystyna Szmigel, wicedyrektor Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie
10.00 -10.30 - "Przedmioty przyrodnicze na egzaminie ósmoklasisty - nowe akcenty."
Elżbieta Tyralska-Wojtycza, Kierownik Pracowni Egzaminów Gimnazjalnych OKE w Krakowie w latach 1999-2019. Aktualnie kierownik Pracowni Egzaminu Ósmoklasisty. Dydaktyk w zakresie edukacji ekologicznej.
10.30-11.00 - "Wnioski o weryfikację sumy punktów z biologii w 2020 roku"
-  dr Inga Bator, koordynuje ocenianie egzaminu maturalnego z biologii, Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Krakowie
11.00-11.20 - Prezentacja możliwości aplikacji edukacyjnej Corinth, szczególnie w edukacji zdalnej  - Maciej Roth - Corinth Polska
11.20-11.40 Przerwa na kawę / herbatę
11.40-12.30 - "Motywacyjno - wspierająca i doceniająca rola niecyfrowej oceny"
- Anna Szulc, nauczycielka matematyki z wieloletnim stażem, ucząca w I Liceum Ogólnokształcącym im. Kazimierza Wielkiego w Zduńskiej Woli, mediator społeczny, tutor, laureatka Konkursu im. Joanny Kubiak Nauczyciel Mediator.
12.30-13.20 - "Dlaczego człowiek chce się uczyć? O motywacjach uruchamiających proces uczenia się" - dr Beata Jancarz-Łanczkowska, pracownik naukowo-dydaktyczny Katedra Dydaktyki i Metodologii Badań Edukacyjnych INOW Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
13.20-13.50 Podsumowanie i zakończenie forum

Otwarte webinaria dla nastolatków, uczących się z domu

https://adamed.prowly.com/115640-poszerz-wiedze-na-otwartych-webinariach-naukowych

Dzień dobry,

powrót do nauczania zdalnego jest w obecnych, niełatwych czasach dodatkowym wyzwaniem dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Aby uatrakcyjnić czas nauki z domu Fundacja Adamed organizuje w listopadzie otwarte webinaria naukowe. Poprowadzą je polscy eksperci z międzynarodowym doświadczeniem badawczym. Zajęcia stanowią przy tym przedsmak tego, czego uczniowie mogą się nauczyć, biorąc udział w 7. edycji programu naukowo-edukacyjnego ADAMED SmartUP.

W obecnym czasie niezwykle istotnym elementem walki z pandemią jest upowszechnianie rzetelnej wiedzy nt. rozprzestrzeniającego się wirusa, dlatego wśród poruszonych tematów znajdą się takie dot. badania wirusa SARS-CoV-2. Poza nimi uczestnicy poznają także możliwe kierunki rozwoju samolotów przyszłości oraz historii wykorzystania zjawiska nadprzewodnictwa, które dzisiaj stoi m.in. za superszybkimi japońskimi pociągami.

Pierwsze zajęcia zaplanowane zostały na 17 listopada. Szczegółowe informacje dot. webinariów, w tym harmonogram oraz tytuły poszczególnych spotkań, dostępne są pod linkiem - Poszerz swoją wiedzę na otwartych webinariach naukowych

Pozdrawiam,

Mikołaj Rutkowski
Biuro prasowe programu ADAMED SmartUP
tel. 572 660 023
e-mail: mikolaj.rutkowski@walk.pl

Rejestracja na darmowy Webinar - Pracownia Informatyczna ZA DARMO!

https://www.sino-zc.com/pl

Szanowni Państwo!
Uświadamiamy sobie powagę obecnej sytuacji, którą przyniósł nam COVID-19. Dlatego zdecydowaliśmy się pomóc.
Dla pierwszych stu szkół rozdzielimy 618 953 PLN na zakup wyposażenia komputerowego SINO!
Z tej okazji zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie krótkiego, onlinowego webinaru, który będzie miał miejsce w dniu 26.11.2020 r. o godzinie 14:00.
Dowiedzą się Państwo na nim:

  • O nowoczesnym i efektywnym nauczaniu
  • Jak ma wyglądać wyposażenie komputerowe XXI wieku
  • Jak osiągnąć nauczanie, które będzie w pełni pod kontrolą pedagoga
  • Jak oszczędzić ponad 70% kosztów operacyjnych
  • Jak zapewnić do 90% oszczędności energii elektrycznej i środowiska naturalnego
  • Jak wykorzystać obecne wyposażenie szkolnych pracowni komputerowych w czasie nauczania zdalnego

Po zakończeniu webinaru,  jedna ze szkół w nim uczestnicząca, otrzyma nasze wyposażenie komputerowe całkowicie gratis.
Zarejestruj się teraz na webinar, klikając na niniejszy link
>>> WEBINAR: PIERWSZA POMOC DLA TWOJEJ SZKOŁY
  (proszę podać w formularzu również adres i nazwę szkoły)
Zarówno rejestracja i jak i uczestnictwo w webinarze są w 100% darmowe.
Dwa dni przed rozpoczęciem webinaru wyślemy Państwu adres URL, pod którym będzie on prowadzony. Wystarczy zwykła przeglądarka internetowa, bez konieczności instalacji innych programów.
Czekamy na Państwa!

Druga edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców"

https://edu.crl.org.pl/

Szanowni Państwo!

Centrum Rozwoju Lokalnego serdecznie zaprasza przedszkola i szkoły podstawowe funkcjonujące na terenie Państwa gminy do udziału w drugiej edycji ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców". Celem inicjatywy jest wsparcie procesu edukacji dzieci w tak ważnych obszarach jak bezpieczeństwo czy ekologia, dostarczenie nauczycielom darmowych materiałów do prowadzenia zajęć, a także zachęcenie rodziców do wspólnej nauki z dziećmi.
W pierwszej edycji akcji uczestniczyło ponad 4200 placówek z całej Polski. Zależy nam, by w tym roku szkolnym grono uczestników powiększyło się o kolejne placówki,  a tym samym by możliwie największa liczba dzieci skorzystała z przygotowanych przez nas materiałów.

  • Akcja adresowana jest do przedszkoli i klas 1-3 szkół podstawowych
  • W ramach akcji każda zgłoszona placówka co miesiąc będzie otrzymywać drogą elektroniczną materiały edukacyjne do przeprowadzenia lekcji
  • Zgłaszać placówki można przez cały czas trwania akcji, czyli do czerwca 2021r.
  • W trakcie trwania akcji przewidziano edukacyjne konkursy dla placówek i dzieci
  • W pierwszej edycji akcji w roku szkolnym 2019/2020 w akcji uczestniczyło ponad 4200 placówek z całej Polski
  • Podczas nauki zdalnej (marzec-czerwiec 2020) zostało przygotowanych ponad 300 zadań, które zostały pobrane 150 000 razy!
  • Udział w akcji dla wszystkich placówek jest w 100% darmowy

MATERIAŁY

Zaproszenie do udziału w projekcie Lekcja Enter

http://lechaa.pl/lekcjaenter/

Szanowni Państwo,
Centrum Edukacji Nauczycieli Lechaa Consulting serdecznie zaprasza do bezpłatnego udziału projekcie grantowym "TIK potrzebny od zaraz" realizowanego w ramach projektu "Lekcja:Enter". Jako wynik konkursu ogłoszonego przez Polskę Cyfrową, projekt jest rekomendowany przez Ministerstwo Edukacji Narodowej - https://www.gov.pl/web/edukacja/lekcja-enter--wez-udzial-w-wyjatkowym-projekcie-cyfrowym
Szkolenia mają na celu ułatwienie nauczycielom wprowadzenie narzędzi cyfrowych i aktywnych metod nauczania na lekcjach, zarówno zdalnych, jak i stacjonarnych. W ramach tej inicjatywy w całej Polsce zostanie przeszkolonych ponad 75 tys. nauczycieli.
W ramach projektu oferujemy:

  • bezpłatne szkolenia podnoszące kompetencje cyfrowe
  • udział w projekcie rekomendowanym przez MEN
  • zdalną formę zajęć gwarantującą zachowanie bezpieczeństwa w okresie pandemii (na życzenie szkoły możliwa forma stacjonarna)
  • aktualną tematykę szkoleń przydatnąw nauczaniu zdalnym i stacjonarnym
  • szybki i prosty proces rekrutacji oraz rejestracji szkoły w projekcie.

Szczegóły znajdą Państwo w Regulaminie projektu oraz na stronie http://lechaa.pl/lekcjaenter/

W załączniku znajduje się wzór zgłoszenia, jakie należy odesłać, aby zgłosić udział szkoły w projekcie. Skan zgłoszenia wystarczy, abyśmy mogli zarejestrować Państwa szkołę na platformie "Lekcji:Enter" i rozpocząć szkolenia z Państwa udziałem. Natomiast proszę również o uzupełnienie Porozumienia wraz z załącznikami i odesłanie podpisanego oryginału w 2 egzemplarzach. W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu.

Z poważaniem
Dorota Smolarz
Lechaa Sp. z o.o.
Al. Racławickie 33/26a
20-049 Lublin
tel. 533365845
d.smolarz@lechaa.pl

Bezpłatne rozwiązania do edukacji zdalnej i hybrydowej

https://www.zdalnelekcje.pl/

Przygotuj swoje szkoły do nauczania na odległość i w systemie hybrydowym. Wykorzystaj w tym celu bezpłatne rozwiązania i zasoby przygotowane przez polską firmę Learnetic. Platforma edukacyjna Dzwonek.pl to kompleksowy zestaw narzędzi, który pozwala łatwo, efektywnie i bezpiecznie prowadzić zajęcia niezależnie od okoliczności - zarówno w szkole, jak i na odległość.
Dzwonek.pl to jedyna na polskim rynku platforma oferująca komplet całkowicie bezpłatnych narzędzi pozwalających na pracę zdalną placówki. W ramach swoich licznych funkcji umożliwia pełne odwzorowanie i zarządzanie strukturą szkoły, uwzględniając poszczególne klasy, przedmioty szkolne oraz wychowawstwo, a także pozwala przypisać użytkownikom rolę ucznia, nauczyciela lub rodzica.
Platforma Dzwonek.pl to także obszerny zbiór interaktywnych materiałów edukacyjnych od różnych wydawców dla wszystkich etapów szkolnych, a także zasoby do nauki języków obcych. Na platformie swoje e-podręczniki proponują oficyny np. MAC Edukacja, Klett Polska, Pons, firmy edukacyjne np. Moje Bambino, a także instytucje oświatowe, takie jak ODN Poznań czy fundacja Sztuka Uczenia.
Najważniejszą funkcjonalnością platformy w przypadku edukacji na odległość lub hybrydowej jest jednak zlecanie uczniom zadań. Nauczyciele mogą w łatwy sposób zlecać zadania uczniom w oparciu o bibliotekę edukacyjnych materiałów interaktywnych dostępnych na platformie, a także z wykorzystaniem własnych zasobów i plików. Co więcej nauczyciele mogą następnie w precyzyjny sposób monitorować wyniki oraz stan wiedzy wszystkich swoich uczniów, otrzymując informację zwrotną w postaci automatycznie generowanych raportów.

Dzwonek.pl to sprawdzona i powszechnie wykorzystywana platforma edukacyjna. Swoje konta na tym portalu założyło już ponad 60% wszystkich szkół w Polsce, a wielu nauczycieli miało okazję poznać to narzędzie przy okazji organizowanych na nim konkursów. Na platformie Dzwonek.pl odbył się tegoroczny Konkurs Matematyczny Kangur, a rokrocznie uczniowie z całej Polski logują się także na Dzwonek.pl, aby rozwiązać zadania z największego bezpłatnego Konkursu Informatycznego Bóbr.
Korzystając z okazji, przypominamy, że tegoroczna edycja Konkursu Bóbr została objęta honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i startuje już 9 listopada. W tym roku wyjątkowo uczniowie mogą przystąpić do konkursu zarówno ze szkoły, jak i z domu. Zachęcamy do rejestracji szkoły i uczniów wszystkich klas podstawowych oraz ponadpodstawowych! Więcej informacji na stronie www.bobr.edu.pl.

Język angielski - Warsztat nauczyciela

ul. Świętego Czesława 6, Poznań

Szanowni Państwo! W Wyższej Szkole Języków Obcych, jako wieloletni organizator Olimpiad Językowych, doskonale zdajemy sobie sprawę z kluczowej roli jaką w przygotowaniu olimpijczyka spełnia jego nauczyciel. Wsparcie i troska, która często wykracza poza ramy podstawowych obowiązków pedagoga, stają się - obok niezaprzeczalnych talentów samych uczestników - kluczowym elementem dającym podwaliny pod sukces przyszłych finalistów i laureatów Olimpiad Językowych. Praca którą Państwo wykonujecie wymaga ciągłej edukacji i nieustannego samodoskonalenia. Szczególnie dobrze jest to widoczne dzisiaj, kiedy rzeczywistość stawia przed całym systemem szkolnictwa wyzwanie, jakim stała się konieczność przejścia do nauki w formie distance learning praktycznie z dnia na dzień. W przeddzień Święta Nauczyciela i rocznicy utworzenia Komisji Edukacji Narodowej, wychodząc naprzeciw Państwa obawom i jednocześnie zapotrzebowaniu na dostosowanie własnego warsztatu nauczyciela do potrzeb nowej rzeczywistości, proponujemy studia podyplomowe w Wyższej Szkole Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. "Język angielski - Warsztat nauczyciela" to kompendium wiedzy o nowoczesnych metodach nauczania języków obcych w praktyce, zastosowaniu nowych podręczników i materiałów dydaktycznych, aplikacji i innych narzędzi technologii informacyjnej przydatnych do nauczania zdalnego oraz usprawnienia kompetencji językowej. Niewątpliwą zaletą proponowanych studiów jest fakt, że będą prowadzone w całości w formie distance learning, już z wykorzystaniem narzędzi do nauki zdalnej! Chętnych do podjęcia studiów zapraszamy do zapisów na stronie: https://rekrutacja.wsjo.pl/ Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie: https://www.wsjo.pl/jezyk-angielski-warsztat-nauczyciela/ W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod adresem e-mail: info@wsjo.pl oraz pod numerami telefonu: +48 606 450 341 / +48 61 663 62 64 / +48 61 663 62 92