Gigathon czyli Ogólnopolski Konkurs Programistyczny

ul. Zygmunta Słomińskiego 15/508 00-195 Warszawa

Ogłaszamy start II edycji Gigathonu czyli Ogólnopolskiego Konkursu Programistycznego organizowanego pod patronatem Ministra Edukacji.
Gigathon to nie tylko największy konkurs informatyczny w Polsce, ale również niezwykła szansa dla uczniów na wykazanie się swoimi technologicznymi umiejętnościami i wygranie nagród takich jak konsola Xbox, smartfony, tablety i wiele innych.

Aby wziąć udział wystarczy zapisać się na stronie: http://info.gigathon.pl/edu i w terminie od 6 do 26 maja rozwiązać krótki quiz online, na podstawie którego zapraszamy uczniów do kolejnego etapu.

Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym 7-18 lat i odbywa się w czterech kategoriach.

W tym roku mamy również specjalną konkurencję dla szkół. W ramach akcji Gigathon School Challenge szkoły rywalizują o wspaniałe nagrody w specjalnie przygotowanym rankingu. Placówki, z których najwięcej uczniów weźmie udział w Gigathonie zdobywają:

- bony o łącznej wartości 9000 zł na sprzęt technologiczny i edukacyjny
- stypendia dla uczniów na semestralne kursy z programowania
- zestawy książek od wydawnictw Helion i HarperCollins
- webinar o wykorzystaniu narzędzi sztucznej inteligencji w edukacji

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie: https://crm.giganciprogramowania.edu.pl/app/RankingSzkolGigathon

Zaproszenia na spotkania z ekspertem KAS - rozliczenia podatku dochodowego od os. fizycznych za 2023 roku, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dedykowanych dla rodziców i opiekunów prawnych.

Urząd Miasta Poznania | ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań adres korespondencyjny: plac Kolegiacki 17, 61-841 Poznań

Zapraszamy do udziału w szkoleniu on-line, w którym zostaną omówione wybrane zagadnienia z rozliczenia podatku dochodowego od os. fizycznych za 2023 roku, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dedykowanych dla rodziców i opiekunów prawnych.

Spotkanie odbędzie się w aplikacji TEAMS w dniu26 marca, w godz. 10:00-11:30.
Szkolenie poprowadzą dla Państwa eksperci z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

Link:

Kliknij tutaj, aby dołączyć do spotkania

Identyfikator spotkania: 399 938 859 567
Kod dostępu: LuGWCa

Więcej informacji o rozliczeniu PIT na podatki.gov.pl - link:Twój e-PIT

Współpraca z Fundacją Teach for Poland w Poznaniu

https://edulider.teachforpoland.org/

Drodzy Nauczyciele,

w imieniu Fundacji Teach for Poland przekazuję informację o zaawansowanym, bezpłatnym programie liderskim. Program obejmuje:

    dwuletnia indywidualna opieka tutorska,

    wsparcie mentora z biznesu

    superwizja nauczycielska 

    praktyczne warsztaty z zakresu przywództwa w edukacji, komunikacji bez przemocy, nowoczesnych metod nauczania, pozytywnej dyscypliny, budowania swojej marki osobistej i wiele innych,

    finansowanie projektów dla szkoły i społeczności lokalnej z Funduszu "Działam"

    skorzystanie z Funduszu "Dobrostan" na wzmocnienie swojego zdrowia i równowagi,

    możliwość skorzystania z opieki bądź wsparcia psychologa,

    zagraniczna wizyta studyjna w szkołach organizacji Teach for All

    możliwość codziennej współpracy ze szkołami z 60 krajów

    po ukończeniu programu dyplom i dołączenie do oficjalnej grupy Alumni Teach for Poland i dalsze wsparcie w rozwoju

    Dowiedz się więcej o 4. edycji Programu Rozwoju EduLiderstwa: https://edulider.teachforpoland.org/

    Nabór trwa do końca kwietnia!

    Pamiętaj, że  "Twoja przyszłość siedzi w ławce - Dzieci, które jutro będą naszymi sąsiadami, lekarkami, współpracownikami, prawniczkami, muzykami, wyborcami, projektantkami, dzisiaj... siedzą w szkolnej ławce".

MegaMisja dla szkół w województwie wielkopolskim - rusza nabór do bezpłatnego programu Fundacji Orange

al. Jerozolimskie 160, 02-326 Warszawa

Ruszył nabór do bezpłatnego programu edukacyjnego MegaMisja dla klas 1-3 szkół podstawowych. Organizatorem jest @Fundacja Orange, która zaprasza nauczycielki i nauczycieli do cyklu zajęć, które budują MegaMoce - czyli kompetencje społeczne oraz postawy, które ułatwią dzieciom stawianie pierwszych kroków w świecie pełnym ekranów. Do tej pory aż 176 szkół z woj. wielkopolskiego wzięło udział w MegaMisji, a kolejne mogą dołączyć już teraz.

W MegaMisji dzieci uczą się jak ważna jest współpraca, empatia, szacunek a jednocześnie umiar w korzystaniu z urządzeń ekranowych, krytyczne podejście do treści napotykanych w sieci oraz rozpoznawanie zagrożeń i radzenia sobie z nimi, np. zwracania się o pomoc do zaufanych dorosłych.

Każda szkoła w programie otrzyma nieodpłatnie scenariusze zajęć, które pomagają realizować podstawę programową, pomoce naukowe oraz wsparcie ze strony Zespołu MegaMisji.

Zachęcamy nauczycieli i nauczycielki do zgłaszania się  - nabór trwa do 29 kwietnia. Aby wziąć udział w MegaMisji należy wypełnić formularz online i dołączyć do niego pracę zgłoszeniową - krótkie nagranie video, w którym przedstawiciel szkoły opowie o swojej motywacji do udziału w programie. Szczegóły dotyczące programu znajdują się na stronie www.fundacja.orange.pl/megamisja. Realizacja MegaMisji rozpocznie się we wrześniu br.

Więcej informacji na temat inicjatywy tutaj.

https://prhub.prowly.com/301758-megamisja-dla-szkol-w-wojewodztwie-wielkopolskim-rusza-nabor-do-bezplatnego-programu-fundacji-orange

Festiwal Rzemiosła

https://www.irpoznan.com.pl/wiadomosc,zapraszamy-na-ii-festiwal-rzemiosla-i-gre-miejska.html

Warsztaty, pokazy, wystawy, degustacje lokalnych wyrobów, występy artystyczne, a nawet gra miejska - to wszystko czeka na młodzież podczas II Festiwalu Rzemiosła. Impreza odbędzie się 17 kwietnia, jednak zapisy trwają do 27 marca. Celem przedsięwzięcia jest pokazanie korzyści, płynących z nauki konkretnego zawodu.

Impreza odbędzie się już po raz drugi, w 7 wielkopolskich miastach, także w Poznaniu. Jest skierowana w szczególności do uczniów 7 i 8 klas szkół podstawowych. W naszym mieście atrakcje czekają na młodzież przy ul. Niezłomnych 2 - w siedzibie Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej. Festiwal rozpocznie się o godz. 10 i potrwa do 15.

W programie znalazły się: pokazy i spotkania z rzemieślnikami, konkursy, degustacje lokalnych wyrobów i występy artystyczne. Chętni mogą także wziąć udział w grze miejskiej "ZaGRAjMY w rzemiosło". Rywalizować między sobą będą czteroosobowe zespoły. Gracze otrzymają kartę wraz z mapą i zaznaczonymi punktami do odwiedzenia. W każdym z nich będą mieli do wykonania konkretne zadanie - wszystko w jak najkrótszym czasie.

Aby wziąć udział w festiwalu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej (rejestracji dokonuje opiekun grupy). Czas na to jest do 27 marca. Zapisy obowiązują także na grę miejską - formularz jest dostępny tutaj. Liczba miejsc w zabawie jest ograniczona. Liczy się kolejność zgłoszeń. 

Organizatorem festiwalu jest Wielkopolska Izba Rzemiosła przy współpracy z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu.

Raport "Polska edukacja w cieniu AI"

ul. Kutrzeby 10, 61-719 Poznań

Szanowni Państwo, 

niesamowicie szybki rozwój technologii, w tym sztucznej inteligencji, wpływa bezpośrednią również na branżę edukacyjną. Jako edukatorzy stajemy przed niesamowicie trudnym wyzwaniem. 

Chcąc poznać skalę zjawiska z różnych perspektyw zaprojektowaliśmy w Collegium Da Vinci badania na temat wiedzy o nowych narzędziach opartych na AI, skali ich wykorzystywania w procesie edukacji oraz obaw z nimi związanych. Z analizy odpowiedzi blisko 2400 respondentów, w tym uczniów, nauczycieli, studentów, wykładowców akademicki oraz przedstawicieli biznesu, wynika, że świadomość zmian w każdej z tych grup jest inna, tak samo jak inne jest postrzeganie przez nie oczekiwań, nadziei i zagrożeń związanych z wykorzystanie AI w edukacji.

Wierzę w konieczność dyskusji, wypracowania rozwiązań i przede wszystkim w działanie! Jako Collegium Da Vinci jesteśmy otwarci na inicjatywy, sami z nimi również wychodzimy.

Serdecznie zapraszam do pobrania pełnego raportu z badań (pod adresem raporty.cdv.pl/poznai) oraz zapoznania się z materiałami video z naszej konferencji na temat AI i edukacji. Zachęcam również do obejrzenia pierwszego dedykowanego webinaru dla nauczycieli (PoznAI: Warsztaty dla edukatorów - Jak wykorzystać AI w edukacji? (youtube.com). Kolejne już wkrótce!

"Laboratorium baterii" Kampania edukacyjna Volkswagen Group Polska Sp. z O. O. na rzecz utylizacji baterii i akumulatorów

.

Światowy Dzień Baterii obchodziliśmy 18 lutego. W tym właśnie dniu 18 lutego w 1745 roku urodził się włoski wynalazca Alessandro Volta, który jako pierwszy skonstruował ogniwo galwaniczne, czyli wszechobecną baterię, która zrewolucjonizowała świat. Dzisiaj nie wyobrażamy sobie świata bez baterii, które używamy do zasilania latarek, zabawek czy nawet samochodów. Niestety z tą wszechobecnością pojawił się także problem elektroodpadów. Polski Komitet OMEP podejmuje działania edukacyjne ukazujące dzieciom skąd się biorą baterie, jak z nich prawidłowo korzystać, jakie dają możliwości i jak je utylizować, aby nie były niebezpieczne dla środowiska.

Z tej właśnie okazji, z ogromną przyjemnością inaugurujemy i serdecznie zapraszamy do uczestnictwa  w ogólnopolskim projekcie edukacyjnej wspieranym przez Volkswagen Group Polska   LABORATORIUM   BATERII.

Warunkiem przystąpienia do Projektu jest wypełnienie formularza zgłoszenia i przesłanie go do organizatorów. Formularz będzie dostępny od 26 lutego 2024r. od godz. 8:00 w linku:

https://forms.gle/64NRfWCtyjYqXz1h6

            Wszystkie materiały związane z realizacją Projektu będą dostępne na stronie Polskiego Komitetu OMEP od 26 lutego 2024r. Szczegółowe informacje można znaleźć w Regulaminie Projektu.

Konferencja Słowa kluczowe: AI w edukacji

Brama Poznania ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań

Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli do zapisów na wydarzenie.

Podczas cyklu konferencji "Słowa kluczowe" podejmujemy tematy ważne dla edukacji. Ubiegłoroczna edycja odbyła się pod hasłem "Słowa kluczowe: dziewczyny w STEM", w tym roku przyjrzymy się zjawisku sztucznej inteligencji w środowisku szkolnym.
Do udziału w "Słowa kluczowe: AI w edukacji" zaprosiliśmy prelegentów i prelegentki, którzy inspirują, dzielą się wiedzą i refleksją, zachęcają do dyskusji. Nie zabraknie także głosu młodzieży - czy tak samo definiujemy możliwości i zagrożenia wynikające z korzystania z AI?
Sztuczna inteligencja stała się faktem, co niewątpliwie pociągnie za sobą transformację edukacji. Ta rewolucja jako zmiana systemowa, wymaga czasu. Jednak w dynamicznie rozwijającym się świecie nauczyciele (-ki) nie mogą czekać - już dziś wdrażają w swojej codziennej pracy rozwiązania oparte na sztucznej inteligencji. Jest ona sojuszniczką w odkrywaniu i rozwijaniu unikalnych zdolności ucznia (-nnicy), umożliwiając personalizację procesu nauczania. Dzięki dostępowi do inteligentnych narzędzi, nauczyciele (-ki) mogą nie tylko dostosowywać program nauczania do indywidualnych potrzeb uczniów, ale także do swoich własnych. Wraz z niezwykłymi możliwościami, pojawiają się także wyzwania - przyjrzyjmy się także im.
Wśród prelegentek i prelegentów biorących udział w konferencji są:
dr Monika Herkt Ksenia Herbst-Buchwald
dr hab. Marek Zieliński
prof. CDV dr Krzysztof Patkowski
Piotr i Aleksandra Stanisławscy Jolanta Majkowska
dr Aleksandra Binicewicz
Wojciech Wątor
Małgorzata Dynowska
dr Agnieszka Jankowiak-Maik Uczniowie
uczennice (VI Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu)
Zapraszamy nauczycielki i nauczycieli do zapisów na wydarzenie. Więcej o konferencji oraz link do zapisów tutaj: https://csenigma.pl/edukacj.../slowa-kluczowe-ai-w-edukacji/
Udział jest bezpłatny.
29 lutego (czwartek) o 10:00 Brama Poznania (ul. Gdańska 2, 61-123 Poznań)

Konferencja online JobInAir - rozwiń skrzydła swojej kariery!

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II Kraków-Balice sp. z o.o. 32-083 Balice, ul. kpt. M. Medweckiego 1

W imieniu Partnerów projektu VirtuAir Reality, tj. Fundacji Instytut Rozwoju Edukacji i Przedsiębiorczości, SIMPRO, Isavii i naszym - Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, mamy zaszczyt zaprosić Nauczycieli oraz Uczniów do śledzenia transmisji bezpłatnej Konferencji pn. "Jobinair - rozwiń skrzydła swojej kariery!", 26 lutego 2024 r. w godzinach 10:00 - 14:00.
Celem Konferencji jest przedstawienie efektów naszej pracy nad projektem "VirtuAir Reality" - projektowanie przyszłości w zawodach lotniczych z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości lotniska", który skupia się na nowatorskim podejściu do kształtowania przyszłości w zawodach lotniczych.
Podczas konferencji zaprezentujemy platformę zawodoznawcza obejmującą 70 zawodów lotniczych oraz wirtualne awatary przykładowych stanowisk operacyjnych. Będzie to doskonała okazja do zgłębienia tematyki związanej z przyszłością lotnictwa oraz na poznanie nowatorskich metod w zakresie doradztwa zawodowego.
Aby wziąć udział w bezpłatnej Konferencji, należy uzupełnić formularz rejestracyjny, dostępny pod adresem: https://forms.gle/xciVkosEHVS5fZoU7
W przeddzień Konferencji na podany w formularzu adres e-mail zostanie wysłany Państwu link do transmisji online.

Projekt FitSchool

Al. Jerozolimskie 96 00-807 Warszawa

Projekt ma na celu wspierać nauczycieli głównie w prowadzeniu zajęć wychowania fizycznego na wczesnym etapie edukacji.

Już ponad 600 szkół oraz przedszkoli i ponad 1000 nauczycieli z całej Polski korzysta z materiałów. Są to 30min oraz 3min zajęcia sportowe oraz szkolenia z różnych dziedzin dla nauczycieli. W najbliższym czasie planujemy rozszerzyć ofertę o ćwiczenia skupione na realizacji podstawy programowej, o ćwiczenia z treningu uważności oraz o gotowe materiały edukacyjne skierowane do dzieci np. z obszaru odżywiania.

Wszystkie materiały są przygotowywane przez ekspertów takich jak pediatra, kardiolog, fizjolog czy metodyk nauczania. W tworzeniu materiałów uczestniczyło również 2 naukowców z uczelni AWF Poznań gdzie projekt otrzymał pozytywną opinię.

Projekt jest całkowicie bezpłatny dla nauczycieli, szkół oraz samorządów i taki pozostanie. Nie zbieramy danych wrażliwych, a wszystkie dokumenty i regulaminy są dostępne na stronie www. Prosta rejestracja użytkowników ma nas tylko chronić przed komercyjnym wykorzystywaniem materiałów oraz gwarantować, że będą z nich korzystały osoby z kwalifikacjami do pracy z dziećmi.

Nie ma również obowiązków raportowych. Ogólnie nie ma żadnych zobowiązań po stronie użytkownika. Nauczyciele korzystają z materiałów kiedy chcą jako uzupełnienie tradycyjnych lekcji.

VIII Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Dzieła Aleksandra Fredy w malarstwie i rysumku"

Nowodworski Ośrodek Kultury ul. Paderewskiego 1A 05-100 Nowy Dwór Mazowiecki

Towarzystwo Historyczne im. Szembeków wraz z Nowodworskim Ośrodkiem Kultury organizują już ósmą edycję Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Dzieła Aleksandra Fredry w malarstwie i rysunku".  
Konkurs skierowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Prosimy o rozpowszechnienie informacji o konkursie w podległych Państwu placówkach.
W załączniku znajdziecie Państwo Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszeniową i oświadczeniem dla rodzica/opiekuna prawnego.

Kampania edukacyjna ,,Co zrobić z tym deszczem" edycja II

ul. Lutycka 95, 60-478 Poznań

22 marca tj. Światowym Dniu Wody, Spółka Aquanet Retencja rozpocznie II edycję kampanii edukacyjnej nt. retencji wód opadowych ,,Co zrobić z tym deszczem". Podobnie jak w ubiegłym roku, akcja skierowana jest do uczniów i uczennic klas czwartych, szkół podstawowych na terenie miasta Poznania.
W 2024 roku, honorowy patronat nad kampanią objął Prezydent Miasta Poznania.
Z satysfakcją informujemy, że pierwsza edycja kampanii cieszyła się dużym zainteresowaniem z Państwa strony. Do wzięcia udziału w akcji zaproszono ponad 100 szkół podstawowych na terenie całego Poznania, z czego na zaproszenie odpowiedziało 49 z nich. Pomiędzy szkoły rozdysponowano ok. 3000 sztuk wyprodukowanych materiałów edukacyjnych. Zgłoszono 284 prac konkursowych, które zostały przygotowane w 70 klasach z 34 szkół podstawowych.
Zgodnie z przyjętą formułą kampanii, Aquanet Retencja dostarczy do Państwa materiały niezbędne do przeprowadzenia lekcji nt. wód opadowych (film, komiks, karty pracy). W trakcie czterdziestu pięciu minut uczniowie i uczennice obejrzą film edukacyjny, odpowiedzą na pytania z karty pracy oraz wezmą udział w dyskusji i pracy grupowej. Dla wychowawców został przygotowany scenariusz lekcji, który ułatwi sprawne i merytoryczne przeprowadzenie zajęć. W trakcie ich trwania, dzieci dowiedzą się: czym jest deszcz, jak powstaje, w jaki sposób można go zbierać, czym różni się woda kranowa od deszczowej oraz dlaczego warto wykorzystywać deszczówkę.
W celu zwiększenia zaangażowania odbiorców, w ramach kampanii przygotowano również konkurs. Na koniec lekcji dzieci otrzymają komiks z przygodami Dropci i Dropka - dwóch kropelek wody, maskotek kampanii. Zadaniem uczniów i uczennic będzie rozwinięcie historii kropelek w kontekście tego, w jaki sposób mogą wykorzystywać wodę deszczową.
II edycja nabierze indywidualnego charakteru. Zwycięzcami konkursu, będą uczniowie i uczennice opracowujący prace konkursowe, a nie ich cała klasa jak miało to miejsce w poprzedniej edycji. Nagrodzimy miejsca pierwsze, drugie i trzecie oraz co najmniej pięciu autorów wyróżnionych prac. Na terenie szkoły do której uczęszcza laureat pierwszego miejsca Aquanet Retencja wybuduje ogród deszczowy.
Już teraz zachęcamy do wypełnienia ankiety dotyczącej ilości materiałów edukacyjnych jaka powinna zostać dostarczona do Państwa placówek.
https://forms.gle/wvVwwHqftHAB38gB7

,,Koduj z Gigantami" - bezpłatne warsztaty programowania dla dzieci i młodzieży od 7 do 18 roku życia

Giganci Programowania ul. Zygmunta Słomińskiego 15/508 00-195 Warszawa

Celem akcji jest rozwijanie umiejętności cyfrowych i kompetencji przyszłości wśród najmłodszych. Warsztaty odbywają się w formie stacjonarnej i online, z wykorzystaniem platform dostosowanych do wieku i umiejętności uczestników. Dla najmłodszych przygotowano m.in. zajęcia z Minecraft Education i Scratch, natomiast starsze dzieci mogą poczuć się jak prawdziwi programiści,  pracując w językach programowania C++ czy Python.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Poznania, a stacjonarne warsztaty odbędą się na Rynku Jeżyckim 1, Piątkowskiej 163 oraz Osiedla Jagiellońskiego 128.

https://kodujzgigantami.pl/?utm_source=szkoly&utm_medium=referral&utm_campaign=kzg_lato2024

Konkurs "Nasz pomysł na ochronę środowiska" IX edycja 2024

al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań

Celem Konkursu "Nasz pomysł na ochronę środowiska" jest edukacja i podnoszenie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży, zarówno poprzez promowanie pozytywnych zachowań w zakresie ochrony środowiska i przyrody, jak i zwracanie uwagi na zagrożenia dla tych wspólnych dóbr.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z podziałem na dwie kategorie:

  1. Kategoria I: uczniowie klas 6, 7 i 8 szkół podstawowych województwa wielkopolskiego.
  2. Kategoria II: uczniowie szkół ponadpodstawowych województwa wielkopolskiego.

Przedmiotem IX edycji Konkursu jest nagranie krótkiego filmu (spotu) o tematyce OZE (odnawialne, niekopalne źródła energii obejmujące energię wiatru, energię promieniowania słonecznego, energię aerotermalną, energię geotermalną, energię hydrotermalną, hydroenergię, energię fal, prądów i pływów morskich, energię otrzymywaną z biomasy, biogazu, biogazu rolniczego oraz z biopłynów).

  • czas trwania filmu (spotu) od 60 do 180 sekund
  • forma zapisu filmu (spotu) - zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. "pen drive"

Zgłoszenie należy dostarczyć w formie papierowej natomiast same prace w wersji elektronicznej (zapis na powszechnie dostępnym i stosowanym nośniku danych (np. płyta CD, płyta DVD, przenośna pamięć USB - tzw. "pen drive") na adres: Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego, Departament Korzystania i Informacji o Środowisku,al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań.

Czas trwania IX edycji Konkursu od 18 stycznia 2024 r. (data ogłoszenia) do 22 marca 2024 r. (decyduje data stempla pocztowego).

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas uroczystej Gali

Bezpłatne zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań

Volkswagen Poznań Sp. z o.o ul. Warszawska 349 61-060 Poznań

Zapraszamy poznańskie szkoły na bezpłatne zwiedzanie zakładów Volkswagen Poznań, które odbywa się w okresie do 30 czerwca 2024 roku. Chcielibyśmy podzielić się procesem produkcji pojazdów dostawczych oraz zaprezentować nowoczesne fabryki w Poznaniu oraz we Wrześni.

Podczas wizyty będzie można zapoznać się z różnymi etapami produkcji samochodów Volkswagen. Doświadczeni przewodnicy zapewnią profesjonalne wsparcie i odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące produkcji samochodów dostawczych Volkswagen Poznań.

Aby umówić się na wizytę, należy wypełnić i wysłać formularz rejestracyjny dostępny pod adresem https://volkswagen-poznan.pl/zwiedzanie-zakladow-volkswagen.

Warunkiem koniecznym do udziału w tym wydarzeniu jest ukończenie 10 roku życia. W przypadku grup zorganizowanych prosimy o kontakt w celu umówienia wizyty.

Kontakt z Biurem Obsługi Klienta - nr telefonu 883 398 479 lub e-mail na adres zwiedzanieindywidualne@volkswagen-poznan.pl

Zapraszamy do odwiedzenia zakładów i dołączenia do pasjonującej podróży przez świat motoryzacji.

I Poznański Międzyszkolny Konkurs Oratorski im. prof. Tadeusza Zgółki

konkursoratorski.zgolka@gmail.com

Szanowni Państwo,

uprzejmie przekazuję informacje na temat I Poznańskiego Międzyszkolnego Konkursu Oratorskiego im. prof. Tadeusza Zgółki, pod hasłem: "W poszukiwaniu autorytetu".

Konkurs został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Poznania.

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie poznańskich szkół podstawowych klas VII i VIII, a także uczniowie wszystkich klas poznańskich szkół ponadpodstawowych.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie, a także w załącznikach do regulaminu. 

Organizator:

Fundacja im. prof. Tadeusza Zgółki

konkursoratorski.zgolka@gmail.com

tel. +48 605 296 086, +48 601 320 405

Webinary w ramach projektu PAFSE

support@pafse.eu.

Zapraszamy do udziału w webinarach w ramach projektu PAFSE.

Ad 1) informacja o webinarze:

Zapraszamy na wyjątkowe webinarium "Reflective Inquiry on socio-scientific issues" ("Refleksyjne dociekanie w kwestiach społeczno-naukowych") /WEB59/, prowadzone w języku angielskim!

Spotkanie, które jest owocem współpracy ODN w Poznaniu z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędzie się online 25 stycznia w godz. 17:00-18:30.

W programie zajęć:

Przedstawienie idei uczenia się/nauczania przez dociekanie (IBSE) oraz elementów składowych IBSE - jak: uczenie się oparte na świadectwach, uczenie się oparte na problemach, argumentacja, modelowanie, uczenie projektowe

Istotność wprowadzania zagadnień społeczno-naukowych (SSI) do edukacji, także w kontekście budowania potencjału społeczeństwa obywatelskiego

Jak wspierać uczniów w rozwiązywaniu trudnych - ze względu na ich kontrowersyjny charakter - zagadnień społeczno-naukowych

Autorka programu: dr hab. Eliza Rybska, prof. UAM

Prowadzący: Profesor Costas P. Constantinou (University of Cyprus)

Webinarium jest bezpłatne.

Więcej informacji i rejestracja są dostępne na naszej stronie

https://tiny.pl/cvfz5

Ad 2)

Zapraszamy na wyjątkowe webinarium: "Refleksyjne dociekanie w kwestiach społeczno-naukowych" /WEB58/

Spotkanie, które jest owocem współpracy ODN w Poznaniu zUniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, odbędzie się online 26 stycznia w godz. 17:00-18:30.

W programie zajęć

Przedstawienie idei uczenia się/nauczania przez dociekanie (IBSE) oraz elementów składowych IBSE - jak: uczenie się oparte na świadectwach, uczenie się oparte na problemach, argumentacja, modelowanie, uczenie projektowe

Istotność wprowadzania zagadnień społeczno-naukowych (SSI) do edukacji, także w kontekście budowania potencjału społeczeństwa obywatelskiego

Jak wspierać uczniów w rozwiązywaniu trudnych - ze względu na ich kontrowersyjny charakter - zagadnień społeczno-naukowych

Zajęcia poprowadzi autorka programu:  dr hab. Eliza Rybska, prof. UAM

Webinarium jest bezpłatne.

Więcej informacji i rejestracja są dostępne na naszej stronie

https://tiny.pl/cvf1d

Bezpłatne warsztaty dla nauczycieli w ramach projektu PoznAI

Kutrzeby 10, 61-719 Poznań

Kolejna odsłona PoznAI - Projektu poświęconego rozwojowi sztucznej inteligencji w różnych obszarach życia, takich jak edukacja, nauka, biznes i relacje międzyludzkie.

Tym razem zapraszamy na bezpłatne warsztaty online " Jak wykorzystać AI w edukacji", które poprowadzi dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji na Politechnice Gdańskiej dr hab. Joanna Mytnik. 

Warsztat dedykowany jest nauczycielom oraz dyrektorom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz edukatorom. 

Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsc jest ograniczona

Link do zapisu à https://cdv.clickmeeting.com/poznai-jak-wykorzystac-ai-w-edukacji/register

Podczas warsztatów dokonamy przeglądu wybranych aplikacji mających potencjał wykorzystania w edukacji, będziemy:

  • testować możliwości ChatGPT w wersjach 3.5 oraz 4.0 (turbo)
  • porównywać z możliwościami przeglądarki Bing (Copilot)
  • trenować sztukę promptowania
  • sprawdzać wersję głosowego asystenta chatGPT
  • testować możliwości GPTs (asystentów GPT) w celu budowania własnych edubotów dla uczniów.

Poznaj Prelegentkę

dr hab. Joanna Mytnik

Biolożka, projektantka ekosystemów uczenia się w oparciu o najnowsze wyniki badań neuronaukowych, posiada ponad 25 lat doświadczenia w pracy dydaktycznej i trenerskiej. 

Czterokrotna beneficjentka Funduszu Innowacji Dydaktycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Aktualnie dyrektorka Centrum Nowoczesnej Edukacji na Politechnice Gdańskiej

Projektuje i wdraża niestandardowe metody i narzędzia, m.in. budując fabularne systemy motywacyjne (grywalizacja od 2013), prowadzi wykłady i szkolenia z wykorzystania AI w edukacji oraz roli stopni w szkole.

Link do wydarzenia à https://cdv.pl/wydarzenia/warsztat/poznai-jak-wykorzystac-ai-w-edukacji/

Klikam z głową!

ul. Giełdowa 7/9 01-211 Warszawa

Cykl bezpłatnych webinarów dla szkół podstawowych w ramach kampanii UKE - Klikam z głową!

 Wiemy jak bardzo ważna jest edukacja w zakresie bezpieczeństwa online, która  pomaga dzieciom zrozumieć potencjalne zagrożenia i unikać niebezpiecznych sytuacji w sieci. Wszystkim zależy na tym, by świat wirtualny był miejscem bezpiecznym dla każdego użytkownika, m.in. dla tych najmłodszych. W ramach działań edukacyjnych UKE prowadzi kampanie skierowane do różnych grup odbiorców , w tym do dzieci i młodzieży, rodziców i nauczycieli.  W ramach kampanii Klikam z głową, od 2017 r. edukujemy młodszych i starszych w zakresie bezpieczeństwa w sieci i oswajamy z nowymi technologiami.
Zaplanowaliśmy serię webinarów dla trzech grup wiekowych:
klasy I-III
klasy IV-VI
klasy VII-VIII
Informacje dotyczące zapisów znajdują się na stronie Zgłoś klasę na webinar - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl) .
Poradnik dla rodziców i nauczycieli, do pobrania w wersji PDF na: Klikam z głową - Poradnik dla rodziców i nauczycieli - Centrum Informacji Konsumenckiej (uke.gov.pl) .
Jest to drugie, rozszerzone wydanie poradnika, który jest zbiorem naszej wiedzy i doświadczenia. Mamy nadzieję, że pomoże nauczycielom i rodzicom w codziennej pracy z dziećmi, poszerzy horyzonty i utwierdzi w przekonaniu, że my, dorośli jesteśmy odpowiedzialni za bezpieczeństwo dzieci w internecie.

Webinar "Sukces ucznia i nauczyciela: język polski w zasięgu ręki z aplikacją Akelius"

ul. Iwonicka 40 02-924 Warszawa

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na nadchodzący webinar "Sukces ucznia i nauczyciela: język polski w zasięgu ręki z aplikacją Akelius", który odbędzie się 11.01.2024 w godzinach 18:00-19:30. Już teraz zapraszamy do rejestracji - liczba miejsc jest ograniczona.

W trakcie tego wydarzenia poznają Państwo aplikację Akelius, wspierającą codzienną naukę języków w szkole. Pokażemy najważniejsze funkcjonalności aplikacji, zachęcimy do przyjrzenia się metodzie blended learningu, a także przeprowadzimy sesję Q&A.

Zapraszamy przede wszystkim nauczycieli uczących języka polskiego jako obcego i języków obcych, ale także osoby prowadzące terapię zajęciową lub będące codziennym wsparciem w klasach wielokulturowych. Jeśli mają Państwo w swoim otoczeniu nauczycieli, którzy mogliby być zainteresowani dołączeniem do spotkania, zapraszamy do przekazania linku do rejestracji.

Zachęcamy do zapoznania się z programem Akelius: Akelius Foundation (akelius-foundation.org)

Szkolenia z programu Akelius w najbliższym czasie: 2.03, 9.03, w godz. 9:00-12:00

Osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy dotyczącej programu Akelius i chcących lepiej wykorzystywać ją w praktyce, zapraszamy do rejestracji na dwudniowe, bezpłatne szkolenie online, które odbędzie się 2 oraz 9 marca między 9:00-12:00. Link do rejestracji tutaj. Każdy uczestnik mający 100% frekwencję otrzyma certyfikat ukończenia szkolenia.

Strona 1 2 3 4