Poznan.pl

Poznański Serwis Oświatowy

Pominąłeś menu
Szkoły podstawowe na planie Dodaj obiekt -

Szkoła Podstawowa nr 46 im. Marii Dąbrowskiej

Opis

Obecnie szkoła ma ponad 75 lat, jednak jej wygląd zdaje się temu zaprzeczać.
W ostatnich latach wykonano szereg prac modernizacyjnych, które bardzo podniosły standard placówki, poprawiły wygląd i co najważniejsze znacznie polepszyły warunki pracy uczniów.
Posiadamy profesjonalnie wyposażone sale
audiowizualne, dla klas I – III i IV – VI z tablicami interaktywnymi, dzięki czemu lekcje stają się jeszcze ciekawsze.
Dysponujemy dużą i małą salą gimnastyczną z szatniami i prysznicami.
Szkoła bieże udział w projekcie „Wf z klasą”. Prężnie działa klub sportowy UKS (piłka ręczna dla chłopców), którego członkowie biorą udział w rozgrywkach „Volkswagen Poznań Mini Handball”. W klasach starszych utworzono klasy sportowe o profilach: piłka koszykowa dla dziewcząt i piłka ręczna dla chłopców. Szkoła może poszczycić się sukcesami naszych młodych szachistów. Bieżemy udział w rozgrywkach w innych szkołach i organizujemy je u siebie.
W szkole funkcjonuje świetlica, do której uczęszczają uczniowie klas I-III.
Opiekę nad dziećmi sprawujemy w godzinach od 6.30 do 17.

Osiągnięcia szkoły

W porównaniu do innych, jesteśmy kameralną szkołą Wszyscy uczniowie i nauczyciele znają się, co sprzyja przyjaznej atmosferze i indywidualizacji podejścia do każdego ucznia. Fakt ten wpływa pozytywnie na efektywne wdrażanie programu edukacyjno-wychowawczego. Świadczyć o tym może m.in. znaczna liczba laureatów w różnego rodzaju konkursach, również na szczeblu wojewódzkim i ogólnokrajowym. Nasi uczniowie osiągają wysoką średnią ocen. Dbamy o zdrowie dzieci wyrabiając prawidłowe nawyki żywieniowe - w szkole funkcjonuje kuchnia przygotowująca codziennie domowe obiady dla uczniów, a także udział w akcjach: ,,Szklanka mleka’’ i ,,Owoce w szkole’’. Do dyspozycji uczniów pozostaje biała służba w postaci pielęgniarki i stomatologa.
Biblioteka szkolna jest miejscem gdzie ciekawie można spędzić czas z książką.Dokładamy wszelkich starań, aby zgłębianie podstawowej wiedzy oraz odkrywanie tajemnic otaczającego świata nie odbywało się jedynie z perspektywy ławki szkolnej. Podjęliśmy współpracę
z Kawalerami Orderu Uśmiechu, w ramach której organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi. Działamy w ramach Małego Wolontariatu biorąc udział w wielu akcjach charytatywnych oraz współpracując z licznymi fundacjami i stowarzyszeniami. Przyjaźnimy się również ze Społeczną Szkołą Polską w Baranowiczach na Białorusi. Co roku wyjeżdżamy z wizytą do naszych przyjaciół i gościmy ich u siebie.
Nasza szkoła może się poszczycić otrzymaniem tytułu,, Szkoły Odkrywców Talentów’’ przyznany przez Ministra Edukacji Narodowej.
W 2012 roku zaangażowaliśmy się w działalność w ramach projektu edukacyjnego Comenius, w którym oprócz nas biorą udział przedstawiciele Hiszpanii, Bułgarii, Turcji, Włoch i Czech.
W roku 2012 otrzymaliśmy Złoty Medal Opiekuna Miejsc Pamięci Narodowej przyznany przez Radę Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa.
Dbamy o bezpieczeństwo naszych uczniów poprzez monitoring wewnątrz jak i na zewnątrz budynku, spotkania z pracownikami Straży Miejskiej i Policji. Nasi uczniowie mogą zapisać się do 46 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej „Kołodziejów” oraz 4 Nowomiejskiej Drużyny Zuchów „Rozbrykane Koziołki”.
W szkole działa także Szkolna Kasa Oszczędności (SKO), dzięki której dzieci od najmłodszych lat (od 6 r. ż.) mogą uczyć się oszczędzania.
Samorządność w szkole to:
- mały samorząd kl. I-III
- duży samorząd kl. IV-VI
Staramy się integrować lokalną społeczność poprzez organizację imprez: festyny rodzinne, koncerty, przedstawienia, imprezy kulturalne.

Koła zainteresowań

Uczniom naszej szkoły oferujemy bogatą ofertę zajęć pozalekcyjnych :
- muzycznych (chór, nauka gry na instrumentach, rytmika),
- informatycznych (robotyka),
- plastyczno - technicznych,
- językowych,
- tanecznych (Szkoła tańca ,,Hajdasz’’ )
- sportowych (SKS),
- literackie (Moliki książkowe),
- naukę pływania na Termach Maltańskich,
- półkolonie i obozy sportowe.
( szczegóły można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce oferta edukacyjna - zajęcia dodatkowe).

Dojazd

Z Ronda Śródka w kierunku Miłostowa tramwaj linii nr 6 i 8.
Z kierunku Swarzędza autobus podmiejski w kierunku Ronda Śródka.
W obu przypadkach przystanek na osiedlu Warszawskim, ul. Łomżyńska, przy tunelu.

Języki obce

- Język angielski

Wróć do listy