Poznan.pl

Poznański Serwis Oświatowy

Pominąłeś menu
Szkoły podstawowe na planie Dodaj obiekt -

Szkoła Podstawowa nr 85 im. Kawalerów Maltańskich

Opis

Szkoła kameralna, bezpieczna, nowoczesna, z bardzo dobrze rozwiniętą bazą sportowo-rekreacyjną i bogatą ofertą zajęć dla każdego ucznia. Monitorowany budynek szkoły usytuowany jest w środku spokojnego osiedla mieszkaniowego. Otacza go kompleks zielonych boisk w tym dwa ze sztuczną nawierzchnią, a także nowoczesny plac zabaw. Pod czujną opieką pedagogów z wieloletnim doświadczeniem dzieci mają zapewniony wszechstronny rozwój. Szkoła oferuje bogate zaplecze dydaktyczne, kształcenie z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, Placówka posiada odnowione sale lekcyjne, pracownie komputerową, bibliotekę z centrum multimedialnym , dwie odnowione sale gimnastyczne. Uczestniczymy w licznych projektach m.in. COMENIUS i konkursach przedmiotowych. Szkoła posiada również klasy sportowe o profilu piłka siatkowa i hokej na trawie Uczniowie uczestniczą i odnoszą sukcesy w licznych rozgrywkach międzyszkolnych.
Świetlica szkolna zapewnia opiekę w godz. 7-17 z możliwością wykupienia obiadów przygotowywanych na miejscu w kuchni. Dzieci z oddziałów przedszkolnych mają do dyspozycji odrębną świetlicę. Zapewniamy bezpieczeństwo,rodzinną atmosferę, solidne wykształcenie, przygotowanie do dalszego etapu edukacji oraz wychowanie w duchu tolerancji i humanitaryzmu, zgodnie z ideałami patrona szkoły.

Osiągnięcia szkoły

Od września 2006 roku funkcjonuje w naszej szkole klasa sportowa o profilu piłki siatkowej, a od września 2009 r. również o profilu hokeja na trawie. Dzieci z klas sportowych biorą udział w rozgrywkach międzyszkolnych uzyskując wysokie lokaty. Także dzieci z klas III biorą udział w rozgrywkach Volkswagen Poznań Mini Handball.
Klasy sportowe i ich osiągnięcia są chlubą naszej szkoły. W roku 2012 zdobyliśmy Mistrzostwo Poznania w Unihokeju Dziewcząt. Ponadto nasi uczniowie uczestniczą w różnych projektach i konkursach, m in. posiadamy tytuł "Poznańskiego EKO lidera Szkolnego 2012" Tradycją naszej szkoły jest organizacja dzielnicowego etapu
konkursu "Ja i Przyroda". Posiadamy certyfikaty:"Szkoła bez przemocy" oraz "Certyfikat Klubu Bezpiecznego Puchatka".

Koła zainteresowań

Szkoła oferuje uczniom różnorodne zajęcia pozalekcyjne:
humanistyczne, matematyczne, informatyczne, sportowe, taneczne oraz przyrodnicze i plastyczne.Ponadto udział w zajęciach na basenie (nauka pływania) na" Termach Maltańskich", udział w warsztatach teatralnych "Z Teatrynką za kurtynką". Dzieci mogą również korzystać z zajęć prowadzonych w ramach świetlicy popołudniowej i "Akademii Przyszłości"

Dojazd

Atutem szkoły jest bardzo dobra lokalizacja pod względem połączeń komunikacyjnych (w pobliżu Ronda Śródka), przy równoczesnym położeniu placówki z dala od ruchliwych arterii komunikacyjnych Łatwo tutaj dojechać tramwajem, autobusem lub samochodem z różnych części miasta i okolic.

Języki obce

- Język angielski

Wróć do listy