Technika na planie Dodaj obiekt -

Technikum Komunikacji

Opis

Znakomita lokalizacja. Usytuowanie szkoły w centrum miasta umożliwia dogodny dojazd z różnych kierunków Poznania i okolic.
Sprawdzona kadra. Szkoła znana jest z niepowtarzalnej, rodzinnej atmosfery, którą współtworzą: doświadczone grono pedagogiczne, zaangażowani rodzice i sympatyczni uczniowie. Dlatego często kolejne pokolenia dokonywały tego samego wyboru, co ich dziadkowie i rodzice. Ponad 60-letnia tradycja Szkoły jest gwarancją solidnego i rzetelnego przygotowania ogólnego oraz zawodowego.
Komfortowa nauka. Zajęcia szkolne (tylko pierwsza zmiana!) odbywają się w bogato wyposażonych, klimatyzowanych pracowniach przedmiotowych. Dysponujemy doskonałą bazą informatyczną - 6 pracowni informatycznych, dostęp do szerokopasmowego internetu łączem o przepustowości 100Mb/s (bezpośrednie przyłącze do sieci POZMAN). 22 sale lekcyjne wyposażone są w tablice interaktywne wykorzystywane przez uczniów i nauczycieli w czasie zajęć. Od września 2009 nasza szkoła nie korzysta już z dzienników papierowych. Dzięki wprowadzeniu elektronicznego dziennika, uczniowie i rodzice mają bieżący wgląd do wszystkich informacji (ocen, informacji o frekwencji itp.) przez internet.
Nasza szkoła prowadzi internat przy ulicy Czajczej (koło Rynku Wildeckiego), który, w związku z niedawnymi remontami, oferuje wysoki komfort zakwaterowania na czas nauki w szkole.

Historia szkoły

1946 - otwarcie Szkoły w Kutnie
1952 - pierwsza matura, Szkołę opuszcza 88 absolwentów
1954 - przeniesienie Szkoły do Poznania, zmiana nazwy na Technikum Kolejowe Ministerstwa Kolei
1978 - przyznanie Szkole medalu Komisji Edukacji Narodowej
1985 - nadanie Szkole imienia Hipolita Cegielskiego
1993 - przyporządkowanie Szkoły Ministrowi Transportu i Gospodarki Morskiej
1994 - otwarcie nowej sali gimnastycznej
2000 - przekształcenie w Zespół Szkół Komunikacji
2002 - powołanie Technikum Komunikacji
2005 - Szkołę kończą ostatni absolwenci Technikum Kolejowego
2006 - jubileusz 60 - lecia Szkoły

Osiągnięcia szkoły

Uczniowie Szkoły byli wielokrotnymi laureatami olimpiad oraz konkursów przedmiotowych, technicznych,sportowych i artystycznych. W rankingu poznańskich szkół ponadgimnazjalnych co roku osiągamy coraz wyższe lokaty.
Technikum Komunikacji wchodzące w skład naszego zespołu szkół od lat zajmuje czołową pozycję w rankingu poznańskich techników.

Koła zainteresowań

- szkolne studio telewizyjne
- 3 koła informatyczne
- koło techniczne
- koła językowe
- koło recytatorskie
- klub PTTK "Na szage"
- klub europejski
- Poznański Klub Modelarzy Kolejowych
- Szkolna Liga NBA
- Piwnica Artystyczna "Pod Semaforem"

Kontakty zagraniczne

Współpracujemy ze szkołami w Niemczech, Włoszech (w ramach międzynarodowych projektów PolGerIta i Comenius TIS), Finlandii, Francji, Wielkiej Brytanii, na Litwie i Ukrainie.

Dojazd

tramwaje: 2, 3, 4, 5, 8, 9, 13, 16, 17
autobusy: 51, 63, 68, 69, 71, 76, A
PKP - 10 minut pieszo od dworca Poznań Główny
PKS - 10 minut pieszo od dworca PKS

Wróć do listy