Ambasador Holandii w Poznaniu

Ronald J.P.M van Dartel, ambasador Królestwa Niderlandów, odwiedził Poznań. W Urzędzie Miasta przyjął go Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. Podczas spotkania rozmawiano m.in. na temat możliwej współpracy kulturowej.

Ambasadora Królestwa Niderlandów przyjął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania
Ambasadora Królestwa Niderlandów przyjął Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania

Ambasador Królestwa Niderlandów rozmawiał z prezydentem Poznania o współpracy na polu kulturowym. Poruszono też takie tematy jak zrównoważony rozwój miast, polityka wodna i ochrona środowiska. Mowa była też polityce krajowej i regionalnej.

- Poznań od lat skutecznie współpracuje z Holandią - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. - Razem z Assen realizujemy przedsięwzięcia w  wielu dziedzinach kluczowych dla rozwoju obu miast. Współdziałamy, by zwiększyć innowacyjność gospodarki i poprawić atrakcyjność przestrzeni miejskiej oraz jakość życia mieszkańców.

Holenderskie Assen jest miastem partnerskim Poznania od 1992 roku. W 2015 r. przedstawiciele obu miejscowości podpisali kolejne porozumienie o współpracy.

Efektem dobrych stosunków między Poznaniem a miastami holenderskimi jest też to, że duzi inwestorzy holenderscy zainwestowali tu ponad 300 mln USD, co stanowi 4 proc. bezpośrednich inwestycji zagranicznych. To stawia kapitał holenderski na 8. miejscu pod względem wielkości takich inwestycji w Poznaniu. Miasto współpracuje też z Niderlandzko-Polską Izbą Gospodarczą, która ma tu swoje biuro regionalne.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe