Kolędy dla seniorów

Setki seniorów przyszły, by wysłuchać przygotowanego specjalnie dla nich świątecznego koncertu kolęd. W bożonarodzeniowy klimat wprowadzili słuchaczy artyści z Teatru Muzycznego.

Przed koncertem życzenia seniorom złożył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta
Przed koncertem życzenia seniorom złożył Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta

Centrum Kongresowo-Dydaktyczne Uniwersytetu Medycznego wypełniło się po brzegi po tym, jak prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, zaprosił wszystkich seniorów na wyjątkowy świąteczny koncert. Nowe aranżacje tradycyjnych polskich kolęd i pastorałek przygotowali soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Przed koncertem prezydent Poznania złożył świąteczne życzenia wszystkim przybyłym poznaniakom.

- Dziękuję za wspaniałą współpracę i wszystkie oznaki życzliwości z Państwa strony - mówił. - Są one dla nas bardzo ważne, motywują nas do pracy. Jednocześnie życzę Państwu przy wigilijnym stole przede wszystkim spokoju i zdrowia. Oby udało nam się odłożyć na bok wszystkie spory i pamiętać o tym, co nas łączy.

Świąteczny koncert to zwieńczenie tegorocznych inicjatyw na rzecz starszych mieszkańców Poznania. W... rada miasta przyjęła kompleksową politykę senioralną. Pakiet "Poznań VIVA senior" to pierwsza w Polsce tak kompleksowa propozycja ułatwień dla osób, które ukończyły 60 rok życia. Poznańscy seniorzy będą mogli za darmo dojechać taksówką do urzędu, zamówić dowóz książek z biblioteki czy skorzystać z usług "złotej rączki".

Więcej na temat polityki senioralnej Poznania znaleźć można tutaj: http://www.poznan.pl/mim/info/news/poznan-dla-seniorow,111213.html

Alicja Wesołowska/biuro prasowe