Spotkanie z Konsul Generalną Republiki Federalnej Niemiec

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, przyjął w urzędzie miasta Cornelię Pieper, Konsul Generalną Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku. Podczas spotkania rozmawiano m.in. o współpracy w dziedzinie kultury i o możliwościach powstania w Poznaniu dwujęzycznej szkoły podstawowej.

Podczas spotkania w urzędzie miasta rozmawiano m.in. o współpracy w dziedzinach kultury i oświaty
Podczas spotkania w urzędzie miasta rozmawiano m.in. o współpracy w dziedzinach kultury i oświaty

Konsul Generalna Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku odwiedziła Poznań w związku z premierą opery wszech czasów "Śpiewacy norymberscy" Ryszarda Wagnera w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Podczas spotkania w Urzędzie Miasta Poznania z prezydentem Jackiem Jaśkowiakiem rozmawiano m.in. o zacieśnieniu współpracy w dziedzinie kultury oraz o polityce Polski i Niemiec. Dużo uwagi poświęcono możliwości powstania w Poznaniu pierwszej dwujęzycznej szkoły podstawowej, w której uczniowie posługiwaliby się zarówno językiem polskim, jak i niemieckim. Obecnie w mieście działa dwujęzyczne przedszkole - szkoła podstawowa mogłaby być ciekawą ofertą nie tylko dla uczęszczających do niego maluchów, ale również dla innych przedszkolaków.

Poruszono także temat tragicznego wybuchu, do jakiego doszło w niedzielę w kamienicy na Dębcu. Konsul Generalna złożyła prezydentowi miasta oraz wszystkim mieszkańcom Poznania wyrazy współczucia.

Alicja Wesołowska/biuro prasowe