Spotkanie z pracownikami w Business Garden

Na zaproszenie Association of Business Service Leaders (ABSL) w Poznaniu prezydent Jacek Jaśkowiak spotkał się z pracownikami sektora usług nowoczesnych w kompleksie Business Garden.

Spotkanie z pracownikami Business Garden
Spotkanie z pracownikami Business Garden

W niedawno wybudowanych biurowcach przy ul. Kolorowej swoje siedziby ma kilkanaście firm, głównie z sektora usług nowoczesnych. Kilkadziesiąt osób przyszło na spotkanie z prezydentem Poznania, by porozmawiać o mieście.

Jednym z tematów, które poruszano najczęściej była komunikacja. Rozmawiano o ostatnio realizowanych inwestycjach w transporcie miejskim i infrastrukturze z nim związanym. Ze szczególnym zainteresowaniem spotkała się niedawno uruchomiona kolej metropolitalna.

Poruszono również tematy związane z edukacją - począwszy od tej dla najmłodszych będących jeszcze w żłobkach i przedszkolach, aż po studentów - i obecnych problemach z pozyskaniem dobrze wykształconych pracowników.

Omówiono także ofertę kulturalną miasta. Pracownicy kompleksu Business Garden zwrócili szczególną uwagę na rolę osiedlowych domów kultury i bibliotek.