Spotkanie z przedstawicielami Venture Devs

Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, spotkał się w urzędzie miasta z przedstawicielami firmy Venture Devs. To polsko-amerykańska firma technologiczna działająca na rynku IT, R&D i w inwestycjach, która ma swoje biuro w Poznaniu.

Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, spotkał się z przedstawicielami firmy Venture Devs
Prezydent Poznania, Jacek Jaśkowiak, spotkał się z przedstawicielami firmy Venture Devs

Podczas spotkania rozmawiano m.in. o poznańskich inwestycjach związanych z nowymi technologiami oraz o gotowości do wzajemnej współpracy.

Taka firma, jak Państwa, to duży plus dla Miasta - mówił Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta. - Jako samorząd współpracujemy z wieloma inwestorami i jesteśmy otwarci na kolejne współdziałania. Poznań jest najlepszą lokalizacją dla sektora usług nowoczesnych w Polsce, co potwierdzają liczne rankingi.

Firma Venture Devs powstała w odpowiedzi na problem małych firm, którym brakowało zaplecza technologicznego. Zajmuje się projektowaniem oprogramowania dla firm (od start-upów po duże korporacje). W Polsce firma ma pracowników w Poznaniu, Lublinie, Krakowie i Warszawie w sumie zatrudnia około 90 pracowników. Poznańskie biuro działa od ponad 2 lat. 

Założycielami firmy są Wojciech Sobczuk, programista i twórca pierwszego polskiego portalu społecznościowego Grono.net oraz Joe Gardner, inicjator międzynarodowej sieci aniołów biznesu w Dolinie Krzemowej.

AW