Trening z prezydentem dla Orkiestry

Prawie półtorej godziny trwał trening Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania, z Grzegorzem Smykallą, który wygrał licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na konto fundacji trafiło 5,3 tysiąca złotych.

Trening z prezydentem dla Orkiestry
Trening z prezydentem dla Orkiestry

- Bardzo się cieszę, że ktoś aż tyle pieniędzy przeznaczył na ten trening. Ponad 5 tysięcy złotych poszło na tak szczytny cel, jakim jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Chcemy pokazać czym jest boks, jak wyglądają te treningi. To ma być przyjemność - mówił przed treningiem Jacek Jaśkowiak. - Może zachęcimy kolejną osobę do tej dyscypliny. Jestem gotów dać się trochę pobić albo przynajmniej poćwiczyć uniki.

Zwycięzcą licytacji, która zakończyła się 31 stycznia, został 28-letni Grzegorz Smykalla.

- Jestem tragicznym bokserem. Trenuje brazylijskie jiu jitsu, które nie jest sportem uderzanym tylko chwytanym. Jesteśmy tu jednak  tylko treningowo i po to, żeby sfinalizować aukcję na rzecz WOŚP - wyjaśniał Grzegorz Smykalla.

Trening odbył się w Bagdasarian Boxing Club pod czujnym okiem trenera Mchitara Bagdasariana. Przez prawie półtorej godziny instruował on jak trzeba ustawiać nogi, jaką pozycję przyjmować przy wyprowadzaniu ciosów, ale także jak się bronić i przyjmować ciosy.

- Jestem chętny i gotowy na wszelkie akcje charytatywne. Brałem już udział w wyścigach kolarskich, walkach z Saletą i Michalczewskim. Zawsze jak mogę coś zrobić dla innych, to jestem otwarty na tego typu propozycje - zapewnił prezydent Poznania.

Łącznie z kwotą uzyskaną z licytacji treningu bokserskiego na konto Orkiestry trafiło 20 tys. zł. Wśród podarowanych przez Jacka Jaśkowiaka przedmiotów były m.in. gra Monopoly Poznań i pamiątkowy medal z poznańskiego Biegu Niepodległości - zostały wylicytowane za 4 tysiące złotych każdy. Dwie tablice ulicy por. Janiny Lewandowskiej, która na kilka miesięcy zastąpiła 23 Lutego, poszły za 3 tysiące zł. Na licytację wystawione również były okolicznościowe złote karty Peka, książka - wywiad rzeka z Jackiem Jaśkowiakiem, kalendarz Trzech Religii oraz koszulki "Wolne Miasto Poznań.

RB