Plaże miejskie

Plaże Miejskie. Sezon szósty

Leżaki, hamaki, parasole, prysznice, kosze plażowe, stojaki rowerowe, a także boiska do gry w piłkę - to wszystko będzie dostępne dla mieszkańców już od 1 czerwca, kiedy otwarte zostaną 4 plaże nad Wartą: 3 plaże miejskie - Chwaliszewo, Szeląg i Wilda - oraz zorganizowana przez operatora zewnętrznego plaża na Ratajach.

Miasto Poznań zapewnia na miejskich plażach nie tylko podstawową infrastrukturę potrzebną do wypoczynku, ale i ciekawy program wydarzeń. Będą występy stand-uperów, koncerty, warsztaty plastyczne i muzyczne, turnieje piłki plażowej oraz zajęcia sportowe. Nowością będzie piłkarska szkółka dla dzieci Lech Football Academy.

Dodatkowo, tak jak w roku ubiegłym zostaną otwarte dwa boiska wielofunkcyjne, jedno na Chwaliszewie, a drugie na Wildzie. Przy wszystkich plażach miejskich znajdować się będą specjalne miejsca do grillowania. Największa strefa grillowa będzie na Chwaliszewie, gdzie do dyspozycji mieszkańców oddane zostaną grille wraz z ławkami piknikowymi oraz stoły do ping-ponga. Powróci też cieszące się dużą popularnością w roku ubiegłym jacuzzi. Jedno znajdować się będzie na Szelągu, a aż trzy na Wildzie. Ze wszystkich będzie można korzystać za darmo.

Plaże Miejskie i boiska będą otwarte przez cztery letnie miesiące od godziny 9:00 do 22:00.

Plaże Miejskie:

Plaża Miejska Szeląg (Parku Szelągowski, ul. Ugory, Winogrady)

Plaża Miejska Chwaliszewo (przy Starej Gazowni Stare Koryto rzeki Warty, Centrum)

Plaża Miejska Rataje (okolice mostu Królowej Jadwigi, os. Piastowskie, Rataje)

Plaża Miejska Wilda przy ul. Piastowskiej, na wysokości Łazienek Rzecznych.

Z Plaż Miejskich będzie można korzystać od 1 czerwca 2017do 31 sierpnia 2017.