VI Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu

W VI Międzynarodowym Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu uczestniczyło 24 zawodników z 8 krajów. Zwyciężyli zawodnicy ze Stanów Zjednoczonych i Filipin, Victor Dagatan i Angelito Baban. Drugie miejsce zajął zespół z Alaski - Vladimir Zhikhartsev i Nadia Fedotova. Trzecie, kanadyjczycy Suguru Kanbayashi i Kevin Ashe.

Tegoroczny Festiwal rzeźby trwał dwa dni.  Po raz pierwszy w ramach zawodów odbył się "Speed ice carving". Zawodnicy na czas rzeźbili według zadanego im tematu.

Lodowe bałwanki, choinki, mikołaje i aniołki stworzyły świąteczną dekorację starego rynku. Mistrzem konkurencji został zawodnik z polski Michał Mizuła. Drugie miejsce zajął Samuel Girault. W czasie drugiego dnia festiwalu, tradycyjnie już artyści w dwuosobowych zespołach rzeźbili kilkumetrowe rzeźby z lodu. W tegorocznym konkursie  uczestniczyli najlepsi zawodnicy, mistrzowie świata z Japonii, USA, Francji, Rosji, Polski, Filipin, Serbii i Kanady.

Poznański festiwal jest jedynym tego typu wydarzeniem w Europie, na którym spotykają się najlepsi lodowi rzeźbiarze z całego świata. Kolejne spotkanie artystów odbędzie się jeszcze tej zimy w Ottawie w Kanadzie i na największych zawodach na Alasce.

Galeria zdjęć