Zmiany warunków najmu lokali na ulicy Święty Marcin

Na remontowanym odcinku ul. Św. Marcin znajduje się ponad 60 lokali będących pod opieką Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych (ZKZL). Miasto podjęło decyzję o zastosowaniu preferencyjnych warunków dla przedsiębiorców prowadzących swoją działalność w obszarze objętym inwestycją. Zaproponowano 50-procentowe bonifikaty.

Projekt CENTRUM - wizualizacja
Projekt CENTRUM - wizualizacja

- Polityka Poznania jasno i konsekwentnie zmierza do ożywienia centrum - zaznacza Zastępca Prezydenta Mariusz Wiśniewski. - Zaproponowaliśmy wprowadzenie rekompensat z powodu utrudnień w trakcie prac budowlanych, bonusy przy rozliczeniach czynszu, a także wymianę witryn - wylicza Wiśniewski.

Najemcy lokali użytkowych na odcinku Świętego Marcina od Gwarnej do Ratajczaka mogą otrzymać 50-procentową obniżkę czynszu. Rabaty na poziomie 25% stawki czynszu uzyskają także przedsiębiorcy w trakcie II etapu prac. Obejmie on odcinki od Kościuszki do Gwarnej oraz Ratajczaka do Placu Wiosny Ludów, a także ulice Garncarską i Kantaka.

Dla firm pozostających w lokalach po zakończeniu inwestycji przewidziano dwa programy lojalnościowe do wyboru. Pierwszy "Terminowa płatność" pozwoli na jednorazowy bonus w wysokości 10% ostatniego czynszu dla osób terminowo regulujących należności przez cały rok. Z kolei "Wakacje z czynszem" umożliwiają jednokrotne zwolnienie z opłaty za użytkowanie lokalu lub obniżkę o 20% w przeciągu pięciu miesięcy.

Przegląd techniczny witryn w lokalach to kolejna oferta ZKZL. Miejska spółka uwzględni konieczność wymiany tych, znajdujących się w złym stanie, w planie remontowym. Miasto wspiera także przedsiębiorców z ul. św. Marcin w projektowaniu szyldów reklamowych. Przedsiębiorcy zyskają zatem na profesjonalnej prezentacji swojej działalności. Programy te wpisują się w działania Miasta wspierające firmy prowadzące działalność w śródmieściu.