Kulturalny Coworking w Pireusie

Inkubator Kultury Pireus, ul. Głogowska 35

Kulturalny Coworking w Pireusie - Przyjdźcie i skorzystajcie z Pireusa 

Nie masz w domu warunków do pracy? Znudziło Ci się siedzenie przy biurku? A może po prostu przydałaby się mała zmiana przestrzeni do pracy?

Niejednokrotnie podkreślamy, że nasza przestrzeń jest otwarta. Jest otwarta nie tylko na wydarzenia, które możecie u nas zorganizować, ale również na Was wszystkich, którzy u nas bywacie albo dopiero bywać zaczniecie. Chcemy żebyście czuli się u nas dobrze i odwiedzali nas nie tylko przy okazji wydarzeń.

Zapraszamy Was do skorzystania z Pireusa tym razem już bez składania wniosków, bez wcześniejszego potwierdzania udziału czy formularzy zgłoszeniowych. Skorzystajcie z Open Space.

Mamy Wam do zaoferowania miejsce do pracy, projektory, głośniki, ekrany oraz tablice flipchart. Ponadto możecie skorzystać z kuchni gdzie czekać będzie na Was kawa i herbata.

Jaki jest warunek korzystania z Open Space i udziału w Kulturalnym Coworkingu? My dajemy przestrzeń i ciepłe napoje, a Wy przychodzicie i czujecie się u nas jak najlepiej. Chcemy stworzyć dla Was miejsce do pracy, w którym będziecie mogli czuć się dobrze i twórczo.

Mile widziane przekąski. My też coś przygotujemy!

Do zobaczenia w Pireusie!

Dofinansowano ze środków Miasta Poznania (Miasto Poznań) w ramach projektu Fundacji Otwarta Strefa Kultury. #poznańwspiera

POCZUJ MIASTO spotkania edukacyjne dla uczniów, studentów i dorosłych

CK Zamek, ul. Św. Marcin

Praca, dom... Na tym nie kończy się życie! Są jeszcze knajpki, ulice, wspólna przestrzeń - po prostu miasto. Czy czujemy się w nim dobrze? Czy możemy się tu realizować? Czyje jest miasto i skąd się w nim biorą konflikty?

Na spotkaniach z cyklu "Poczuj miasto" trwających od marca do czerwca, przybliżymy ważne sprawy miejskie, odkrywając Strefę Święty Marcin.

Przejdziemy przez ulicę niejednokrotnie, zawsze z nastawieniem na inną kwestię miejską. Wejdziemy na wieżowce, przetestujemy zrównoważony transport, przepytamy ekipę remontu na ulicy Święty Marcin, sprawdzimy, co się kryje pod hasłem "rewitalizacja" i odkryjemy miejską zieleń. Efektem spotkań będzie nie tylko wiedza o tym, jak wygląda dziś Poznań, ale też dogłębna obserwacja miasta i wyciągnięcie praktycznych wniosków. Stąd dwuetapowa formuła: najpierw wychodzimy w teren, a następnie na warsztatach w sali CK ZAMEK dodajemy kontekst i przepracowujemy problem w dyskusji.

Hol Wielki CK Zamek

Godzina g. 10 - 18

Data od 1.03.2018 do 30.06.2018.

SPOTKANIA:

- "Wchodzimy na górę. Wieżowce w mieście"

- "Ach, ci rowerzyści! Jak poruszać się po mieście?"

- "Remont - i co dalej?"

- "Co to (naprawdę) jest rewitalizacja?"

- "Zieleń w mieście"

- "Adresy na Marcinie"

- "Jak kształtować przestrzeń miasta?"

Zapisy i informacja: tel. 61 64 65 289 e-mail: d.zaglewska@ckzamek.pl

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Każde spotkanie trwa ok. 2 h i składa się z dwóch części: spaceru po wybranej części ulicy Święty Marcin oraz warsztatu w CK ZAMEK.

Spotkania odbywają się w terminach ustalonych indywidualnie dla grupy, między marcem a czerwcem 2018 r.

Można zapisać się na pojedyncze zajęcia, kilka z nich lub cały cykl.

Fest Fyrtel / Łazarz - warsztaty

Inkubator Kultury PIREUS, ul. Głogowska 35

Warszawa ma Pragę, Kraków - Kleparz, Wrocław - Nadodrze, Gdańsk - Wrzeszcz. A Poznań? Dzielnice śródmiejskie położone poza ścisłymi centrami miast są jak białe plamy na mapie, puste kartki w przewodniku. W natłoku miejskich atrakcji nie starczyło dla nich miejsca na liście TOP 10. Czy słusznie?

Projekt Fest Fyrtel ma na celu poznanie i zdefiniowanie charakteru poznańskich dzielnic śródmiejskich - tego, co w nich wyjątkowe i niepowtarzalne. Składa się on z cyklu warsztatów z udziałem lokalnej społeczności. Któż bowiem lepiej od niej zna specyfikę swojego fyrtla?

Czym Łazarz różnią się od Jeżyc i Wildy? Jakie są i o czym opowiadają? Czym mogą zapisać się w pamięci turysty? Jakie wyjątkowe łazarskie miejsca warto pokazać? Na te i wiele innych pytań postaramy się odpowiedzieć podczas warsztatów. Efektem projektu będzie propozycja turystyczno-kulturowa uwzględniająca największe atrakcje Łazarza.

Terminy spotkań: 1.03.2018; 15.03.2018; 5.04.2018; 19.04.2018; 26.04.2018

Godz. 18:00

Inkubator Kultury PIREUS, ul. Głogowska 35.

Wstęp wolny, otwarty, z możliwością dołączenia na dowolnym etapie.

Organizatorem wydarzenia jest Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT - instytucja kultury miasta Poznania, operator Bramy Poznania i Traktu Królewsko - Cesarskiego.

Wydawanie zaświadczeń

pl. Kolegiacki

W związku z licznymi zapytaniami właścicieli nieruchomości i kancelarii notarialnych po wejściu w życie ustawy z dnia 9 października 2015 r. o rewitalizacji (Dz. U. z 2015 r. poz. 1777), informujemy, że dnia 22 listopada 2016 roku Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę Nr XXXVIII/648/VII/2016 w sprawie wyznaczenia obszaru zdegradowanego i obszaru rewitalizacji miasta Poznania (Dz. U. Woj. Wielkopolskiego poz. 7323).

Uchwała będąca aktem prawa miejscowego weszła w życie 15 grudnia 2016 r. W uchwale Rada Miasta Poznania nie ustanowiła prawa pierwokupu nieruchomości na obszarze miasta Poznania (art. 11 ust. 5 ww. ustawy).

24 stycznia 2017 r. Rada Miasta Poznania podjęła uchwałę Nr XLI/707/VII/2017 w sprawie przystąpienia do sporządzenia Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Poznania, w którym będzie mogła wskazać na obszarze rewitalizacji możliwość ustanowienia Specjalnej Strefy Rewitalizacji (art. 25 ww. ustawy). Przewidywany termin podjęcia kolejnej uchwały - w sprawie przyjęcia gminnego programu rewitalizacji - to koniec października/listopada 2017 roku.